Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spis 5.razred

spis 5.razred

Hči obiskuje peti razred osnovne šole.To šolsko leto so imeli že nekajkrat nalogo in tudi ocenjevanje doživljajski spis. Opazila sem,da ji pisanje spisov ni ravno pisano na kožo. Naj omenim tudi, da brala ni nikoli rada! Katere so tiste veščine ,ki ti poleg branja pomagajo pri dobri vsebini spisa.Hvala

Domišljija?
Predstave, kvalitetne risanke, filmi in klepet o le teh?
Mogoče izmišljevanje zgodb?

vaja, vaja, vaja … pa pogovorita se, kako se spisi res pišejo, organiziranost in miselni vzorec poteka zgodbe.

moj je tudi v petem, trenutno imajo vsak teden več spisov … v šoli in naloge in je že čist obupan … na živce mu gre, pravi da nima več idej, kljub temu, da prebere po 3 knjige na večer, se pisno težko izraža.
tudi starejši sin je imel in še vedno ima s spisi težave …

jaz recimo sem spise oboževala, pišem rada, idej mi ne zmanjka nikoli in domišlija dela na polno .. spisi so mi vedno dvigovali ocene, čeprav nisem nikoli brala … pri otrocih pa je žal drugače.

poskušam jima dopovedat, da je pisno izražanje zelo pomembno in da bo tega tekom življenja še veliko … mi je pa nor tale tempo v petem … spis na spis in teroriziranje s spisi … v razredu so že vsi napsihirani in sovražijo slovenščino že itak, številčni spisi pa k boljšemu odnosu žal ne pripomorejo prav nič.

res ne razumem da se otrokom ne zna nič predstavit na bolj preprost način, tako da bi določene stvari vzljubili.

nova
Uredništvo priporoča

Nekateri pač niso za pisanje spisov. Sem imela na gimnaziji prijateljico, ki je sicer veliko brala, ampak ko je pa morala za šolsko nalogo pri slovenščini napisat spis, je bila pa čisto fertik. Da o eseju na maturi sploh ne govorim.
Eni drugi sošolki (pa ne vem, če je kaj dosti brala) je pa pisanje spisov tako letelo, da je zmeraj potrebovala dodatno polo papirja pri šolskih nalogah…
Kaj pomaga – mogoče jo poskusiš nahecat, da doma kdaj kar tako kaj napiše. Na primer, se vrnete z izleta, pa naj na kratko napiše kaj o tem. Ali o filmu, ki ga je videla, ali o praznovanju rojstnega dne… mogoče bo kaj bolje…

res ne razumem da se otrokom ne zna nič predstavit na bolj preprost način, tako da bi določene stvari vzljubili.

Ko bo na vaši OŠ razpis za delo učiteljice slovenščine se prijavi in otroci bodo vzljubili slovenski jezik ( še prej pa bodo svizci zavili čokolado).

Oprosti, ampak ima popolnoma prav. Ne gre za vzljubljenje jezika, ampak za to, da se iz vsega dela znanstveno fantastiko. Iz telovadbe, risanja, pisanja spisov.
Tudi jaz sem spise oboževala, pa ni bilo nobene filozofije za tem. Pač vržeš na papir. Danes pa cela znanost.

Oprosti, ampak ima popolnoma prav. Ne gre za vzljubljenje jezika, ampak za to, da se iz vsega dela znanstveno fantastiko. Iz telovadbe, risanja, pisanja spisov.
Tudi jaz sem spise oboževala, pa ni bilo nobene filozofije za tem. Pač vržeš na papir. Danes pa cela znanost.[/quote]

točno tako 🙂

preveč je vsega in otroci so preobremenjeni … nekaj podobnega kot ljudje po službah .. od njih zahtevajo še pa še, dokler ne pregorijo …

otroci pa ne pregorijo, le apatični ratajo do vsega in to je tisto žalostno.

veselje do znanja jim ubijejo

Oprosti, ampak ima popolnoma prav. Ne gre za vzljubljenje jezika, ampak za to, da se iz vsega dela znanstveno fantastiko. Iz telovadbe, risanja, pisanja spisov.
Tudi jaz sem spise oboževala, pa ni bilo nobene filozofije za tem. Pač vržeš na papir. Danes pa cela znanost.[/quote]

Ego pa dela .. . ti, ti, ti … ja, glavno, da je tebi šibalo … Glej, jaz nisem več mlada in meni osebno je pisanje spisov tud šlo kot po maslu, pa enemu ali dvema v razredu tudi, ostali pa, kolikor se spomnim, bi raje na žebljih sedeli, kot spis spisali. Kvaliteta in kvantiteta prebranih knjih ni igrala nobene vloge, potenciranje, preobremenjenost še manj … smo bili vseeno še iz tistih časov, ko se v OŠ nismo učili doma nič, pa smo znali vse, kar je bilo potrebno.

Oprosti, ampak ima popolnoma prav. Ne gre za vzljubljenje jezika, ampak za to, da se iz vsega dela znanstveno fantastiko. Iz telovadbe, risanja, pisanja spisov.
Tudi jaz sem spise oboževala, pa ni bilo nobene filozofije za tem. Pač vržeš na papir. Danes pa cela znanost.[/quote]

Ego pa dela .. . ti, ti, ti … ja, glavno, da je tebi šibalo … Glej, jaz nisem več mlada in meni osebno je pisanje spisov tud šlo kot po maslu, pa enemu ali dvema v razredu tudi, ostali pa, kolikor se spomnim, bi raje na žebljih sedeli, kot spis spisali. Kvaliteta in kvantiteta prebranih knjih ni igrala nobene vloge, potenciranje, preobremenjenost še manj … smo bili vseeno še iz tistih časov, ko se v OŠ nismo učili doma nič, pa smo znali vse, kar je bilo potrebno.[/quote]

Bog ti pomagaj, če si iz mojega pisanja pobrala samo to, da so meni spisi šli. Da ti ne bo fovšija preveč ven tolkla, naj te potolažim, da imata obra moja otroka s tem blazne probleme in spise sovražita.

New Report

Close