Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenček ima nabrekel penis in joka

Dojenček ima nabrekel penis in joka

Pozdravljeni,
prosim vas za nasvet.
Zanima me, če je že imel kdo tako izkušnjo.
Naš 9 mesečni dojenček je že drugo noč jokal. To noč je bilo najhujše, saj je jokal kar celo uro.
Izgledalo je, kot da ga nekaj močno boli, a nisem vedela kaj.
Nato sem pomislila na polno plenico in ga previla.
Med previjanjem pa sem opazila da ima otrdel lulček.
Ali je jokal zaradi tega?
Ne vem, kar je potem itak še naprej jokal, čeprav lulček ni bil več nabrekel.
Sploh mi ni jasno. Ali mu je lulček nabrekel zaradi jokanja, napenjanja med jokom? In kaj ga je tako močno bolelo.
Morda so ušesa, ker je malce smrkav in mu čistim nosek.

Kako je lulek bil nabrekel in pol ne več?

A misliš na erekcijo kot nabrekel?Erekcije so normalne pri moških.

Je pa premalo informacij iz vaše strani.

Lahko da je žejen ali lačen.

A se še dojite?Kdaj je zadnji obrok?A imate zadosti mlekaPri 9 mesecih vam mleko lahko začne primanjkovat in je treba dodajat.

A ima vročino?Kaki so to joki?A so krči?A jok poneha,ko ste zraven,ko ga dvignete?

V glavnem premalo informacij.

Doji se in je tudi jedel večerjo, gosto hrano ob 20h. Je pa res, da ni hotel jesti. Menila sem, da ni lačen in ga samo podojila in dala spat.
Potem pa je ob polnoči približno začel jokati v snu in se zbudil.
Jokal je, kljun temu da sem ga podojila.
Potem pa po dveh urah budnosti zaspal. Evo sedaj pa se je zbudil.

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno sop zobki, malo s čistim prstom narahlo podi skozi dlesen, verjetno ga to boli, v lekarni imajo pomoč za take stvari.

Če je bila to ena noč in če bo čez dan OK,mislim,da ni panike.Lahko pa da je žejen tudi,ker se kuri,suh zrak,vse je zaprto.Vsak otrok je poseben.Moj je po 6 mesecih se ponoči zbujal,ker je bil žejen s tem da je nazadnje jedel ob 22 uri.In to nekje do 2 leta je pil ponoči.Čez poletje občasno.Sedaj pa zadnji obrok,pač tko je navajen,okoli 21:30 popije 2 dcl kakavčka,ker si želi.

Jaz otroka nisem nikoli silil jest na ure,ko je bil lačen,ker se je večkrat zgodilo,da ni bil lačen in pol ga siliš,se zruši cel sistem in ima čudne ure.Tako da ga od nekje 1 leta hranimo ko je lačen,saj je sam pokazal s prstom ali namignil kaj hoče.Kosilo pa je brez težav vsak dan jedel,če je bil lačen ali ne. 🙂

Se je pa nekajkrat tudi zgodilo da s eje ponoči zbudil in bil buden,pa brbljal,ni hotel zaspat,kot da se je naspal.

Če niso joki nič posebnega,če se ne zvija od bolečin,pol ni nič hudega.

Mogoče ime fimozo? Preozko kožico, pa ga to tišči?

Bodi pozorna če joka takrat, ko je nabrekel penis, ker je možno da ga kožica zateguje, ker je preozka.

Posumila sem da so zobki in mu mazala z dologelom. Kljub temu je zelo jokal. Nehal je, ko sem ga držala pokonci v naročju. Če sem ga polegla poleg sebe pa grozen jok, kot bi ga klala.
Sedaj je lulček v redu, ko sem ga previjala.
Morda je bil pa res lačen, čeprav stekleničke ponoči ni hotel.
Kdo bi vedel.

Če je jokal, ko si ga polagala dol ni dvakrat za rečt, da so res ušesa. Malo pritisni na ušesek, pa boš vidla, ali joka ali ne.

Nabrekel lulček je, ko lula. Pa po moje, ko se napreza tudi. Če do sedaj ni bila preozka kožica dvomim, da je to razlog. Sploh, če je sicer ud normalne barve in ni rdeč.

kakšno je pa dihanje? Če je prehlajen? Kaj hrope? Morda zaradi tega noče ležati, ker težje diha leže.

Ne veš, mi ne moremo vedet, zato pojdi k zdravniku, da bo konec nevšečnostim ali celo čemu hujšemu. Tudi če greš zastonj, kar mislim, da ne

Pelji ga zdravniku. Mi lahko le ugibamo isto kot ti, oziroma še slabše ker dete nismo niti videli. Možno je da so ušeski, lahko ima nosek zabit, lahko je žejen, lahko so zobki in tako dalje. Lahko tudi ugibamo do jutri, če želiš ampak raje pokliči pediatra in se pojdita danes pokazat.

Če ima nabrekel rdeč lulček, je mogoče fasal vnetje – to pa kar močno boli in peče. Pelji ga k zdravniku.

No edinkrat, ko je pred leti moja mlajša fasala vnetje ušes, sva celo noč preživeli pokonci, tako , da sem jaz sedela v postelji ona pa skoraj pokonci spala v mojem naročju. Čim sem jo položila dol, se je začela jokat očitno od vnetih ušes. Zgleda jih bolj boli v ležečem položaju.

Hvala.

Sem bila tudi pri zdravniku in verjetno bo zaradi prehlada in zamašenega noska.
Bomo videli kako bo danes ponoči.
Čez dan je bil v redu, smo čistli non stop nosek.

New Report

Close