Forum: Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Moderatorji:
LukaTomori
univ. dipl. inž. arh

AlenkaTomori
univ. dipl. inž. arh

Kje res poceni kuhinje in ostalo pohištvo?

Nova tema
Default avatar rabljeno 15 Nov 2010 15:36

NOVO ALI RAJE RABLJENOOO

Z fantom si urejama svoje stanovanje, ker sva z denarjem res na tesnem iščeva
poceni pohištvo. Od kuhinje ( z aparati ali brez) ter jedilna miza in stoli,
spalnice( postelja in omara, kopalnice, kavč in regal za tv ter kakšne police.
Gledam res lepe kuhinje ampak so tako drage. Tega si ne moreva privoščit.

Tale mi je NORO dobra.
http://www.spac.si/index.php?mact=Album ... 62&page=62

Gledala sem tudi preko Bolhe rabljene, ampak raje bi novo. Ve kdo kje so kakšne
bolj moderne poceni kuhinje? Ne iščeva velike, bolj majhno, no saj skoraj
vseeno, zraven kuhinje bo še jedilna miza z stoli in kupila še bova pregrado,
verjetno v obliki poličk ali kaj okrasnega, na drugi strani pregrade pa bo
manjša dneva, torej kavč, mizica in regal za tv ker police za knjige in
okraske. Iščeva tudi svetila, vse za stanovanje od A do Ž. Ko gledam po netu
skorajda zraven ni nikjer cene,tako da ne morem vedet koliko stane izdelek.

Ali pa bi kar rabljeno. Na Bolhi se najde kaj rabljenega in ohranjenega ter lepega. Kaj pa menite o tem?

opomba: popravek uporabniškega imena (velike tiskane črke)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar pri mizarju 15 Nov 2010 15:52

je cena po naročilu od 500 do 1.500 € tekoči meter, odvisno od materiala in dodatkov

Default avatar micapica 15 Nov 2010 15:57

Ikea?

Default avatar Lenči 15 Nov 2010 16:03

Če bi bila sama na tesnem z denarjem, bi vsekakor kuhinjo (pa tudi ostalo) kupila v Ikei, saj glede na nizko ceno, dobiš dokaj kvalitetno pohištvo. Podobno kuhinjo, ki si jo pripela v linku ima kolega in izgleda fantastično. Stokrat boljše kot v raznih diskontih (ala Dipo).
Pripenjam link (če bo prava kuhinja), imajo jo v različnih barvah, v rdeči sigurno (3 slika od 23):
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categ ... ooms_ideas

Default avatar natan 15 Nov 2010 16:05

Mi smo poceni kuhinjo dobili v HArvey Normanu...blok kuhinja ki ji lahko dokupiš elemente...2,6 metra kuhinje za mislim da 1500 EUR vključena pečica, steklokeramična plošča, vgradni hladilnik, vgradna zamrzovalna omara (mala), napa in pomivalno korito. Vsa bela tehnika gorenje.

Default avatar kuhinnncaaa 15 Nov 2010 16:07

Zakaj ima Ikea dvojne cene pri večini kuhinj? Naprimer 2.200 eu in 550 eu. Torej se prodaja po delih?
V tistih kuhinjah so že všteti aparati ali ne?

Default avatar v vednost 15 Nov 2010 16:10

Lenči napisal:Če bi bila sama na tesnem z denarjem, bi vsekakor kuhinjo (pa tudi ostalo) kupila v Ikei, saj glede na nizko ceno, dobiš dokaj kvalitetno pohištvo. Podobno kuhinjo, ki si jo pripela v linku ima kolega in izgleda fantastično. Stokrat boljše kot v raznih diskontih (ala Dipo).
Pripenjam link (če bo prava kuhinja), imajo jo v različnih barvah, v rdeči sigurno (3 slika od 23):
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categ ... ooms_ideas

Tudi jaz bi kupovala v Ikei. Cene zmerne, kvaliteta dobra.

Default avatar milonca 15 Nov 2010 16:15

kuhinnncaaa napisal:Zakaj ima Ikea dvojne cene pri večini kuhinj? Naprimer 2.200 eu in 550 eu. Torej se prodaja po delih?
V tistih kuhinjah so že všteti aparati ali ne?

Ker je to cena za klasično postavitev. Obstaja pa cena za posamezen element, sestavi si kuhinjo v načrtovalcu in ti sproti sešteva vse.

Vse se prodaja po delih, razen določenih modelov. To pomeni, da lahko dokopuješ, kaj potrebuješ.

Avatar mirijam 15 Nov 2010 16:22

V lesnini kuhinja mystik

Default avatar metulka 15 Nov 2010 16:35

Kuhinjo težko vzameš rabljeno, ker je pač sestavljena glede na dotično kuhinjo in redko paše v drug prostor.
Poskusiš lahko še z eksponati - samo to moraš redno čekirati in jih ujeti. GA ima recimo sprotna znižanja eksponatov, vendar jih tudi hitro proda. V salonih jih imajo občasno - Slovenijales Bivanje je imel za smešno ceno res lepe kuhinje - če ti seveda gre v prostor.

Pri Ikei je mogoče ena od prednosti tudi, da vzameš zdaj res tiste najcenejše možne fronte in jih kasneje, ko bo denar, zamenjaš za takšne po svoji želji. Ker so korpusi enaki za vse modele.
Ostalo pa komot rabljeno, razen seveda jogijev in podobnega, zakaj pa ne.

Default avatar metulka 15 Nov 2010 16:42

Evo ena rdeča kuhinja, žal pa nimam pojma, kaj za ena kakovost je to:

http://www.bolha.com/kuhinje-z-aparati/ ... 1272616981

Default avatar metulka 15 Nov 2010 16:45

http://www.bolha.com/oglas1272604838/vr ... za-4-stoli

Default avatar reka 15 Nov 2010 16:59

Kuhinjo bi definitivno kupila v Ikei, ker so poceni in zelo kvalitetne. Predali so prva liga, prav tako panti z amortizerji (na vratih in predalih). Jaz glede kvalitete nimam nobene prpombe. Vratca lahko izbiraš od cenejših do dražjih - je nekaj razlike v kvaliteti. Omare pa so vse enake in OK.

Mi smo za 1.067 € dobili dobre 3 metre kuhinje (brez bele tehnike), in sicer:
- visečo kotno omarico 60 x 60
- 3 m dodatnih visečih omaric (od tega je en par vrat steklenih, 40 + 40)
- predalnik 40 cm
- omara za vgradno pečico in kuhališče 60 cm
- kotno omaro 90 x 90
- omaro z vrati 40 cm
- omaro z vrati in 1 zgornjim predalom 80 cm
Vključene so omare, vrata, panti, amortizerji za pante, ročaji, nogice, cokla, pult.

Belo tehniko se splača kupiti pri nas, in sicer kakšne eksponate, ki so znižani za 15-20%.

Dnevno, spalnico, svetila, jedilno mizo, stole in ostalo pohištvo pa bi kupila iz druge roke, na primer preko bolha.com. Večkrat se tam dobi prav lepo ohranjeno pohištvo, ki je zaradi "rabljenosti" zelo poceni. Kuhinjo je malo težje dobiti rabljeno, ki bi po dimenzijah ustrezala tvojemu prostoru, vse ostalo pa se da skombinirat. Samo čas si je treba vzet, prihraniš pa veliko denarja.

Default avatar garancija 25 let ikea 15 Nov 2010 17:07

POzabili ste povedat, da ima Ikea na kuhinje 25 let garancije. To najbrž tudi nekaj pove. Mi smo jo izbrali prav pri njih, prepričalo me je vse, pa tudi moja filozofija se sklada z ikeino - uporabno pohištvo za malo denarja, ki izgleda lepo in ki ti ga čez 10 let, ko se ga naveličaš, ni škoda vreči na odpad. Marsikdo ki si kuhinjo izbere za 30 let in jo plača, preplača in prepreplača, se je čez 10 let naveliča in naslednjih 20 let trpi v njej samo zato, ker jo je drago plačal.

Default avatar ranaura 15 Nov 2010 17:34

imam dve kolegici, ena je kupila hudo drago kuhinjo od Dan Kuchen, druga pa od Ewe. Ko sem ju vprašala, če bi še enkrat isto izbrali, sta obe rekli, da ni šans. Ikeo :-) Na Ikeini spletni strani imaš programček, v katerem si lahko natančno splaniraš svojo kuhinjo z vsemi dodatki in sproti vidiš cene + končno ceno.

Default avatar ş¸tonoga 15 Nov 2010 18:59

Ranaura, odgovorila sem že na tvoji temi, pripenjam pe sem, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Default avatar ştonogA 15 Nov 2010 19:03

Odgovorila sem ti že na drugi temi, pripenjam še sem, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Default avatar štonoga 15 Nov 2010 19:12

Odgovorila sem ti že na drugi temi, mogoče ti pride prav:
Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Tukaj imaš povezavo do brezplačnega izrisa, pošlji, nimaš kaj izgubiti: http://www.gros-novak.si/brezplacni_izris_kuhinje.php

Ceniki so tu, če se ti da računat: http://www.gros-novak.si/cenik-hisne-znamke.php

Default avatar Ikea 15 Nov 2010 19:17

Jaz se bi šla v ikeo, sem pa dobila ugodno kuhinjo v avstriji v kiki in sicer za 1.200 eur dva metra in pol kuhinje v nežno lila barvi in z vsemi aparati- hladilnik, pečica, steklokeramična, lijak in napa.

Default avatar sA 15 Nov 2010 19:22

Midva sva dala pred ca.5 leti za Sabix kuhinjo 160.000 SIT (dolžina 4,5m), L postavitev s kotnimi omarami. Še danes je skoraj kot nova, čeprav sva računala na uničenje v nekaj letih (mali otrok, nizka pričakovanja glede kvalitete...)
Je pa salon v LJ na Viču za Intersparom ali Sparom al kaj je že tam....

Default avatar ştonoga 15 Nov 2010 19:26

Sem ti odgovorila že na drugi temi, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Default avatar janka 12345 15 Nov 2010 19:53

Mi smo pri njih naročili in bili ful zadovoljni. Poceni, kvalitetno pa še zmontirali so jo nam.

http://kuhinje-rk.si/akcija.htm

Default avatar ştonoga 15 Nov 2010 20:09

Odgovorila sem ti že na drugi temi, prilepim še sem, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Piši za brezplačni izris, nimaš kaj izgubit: http://www.gros-novak.si/brezplacni_izris_kuhinje.php

Default avatar metulka 15 Nov 2010 20:44

janka 12345 napisal:Mi smo pri njih naročili in bili ful zadovoljni. Poceni, kvalitetno pa še zmontirali so jo nam.

http://kuhinje-rk.si/akcija.htm

http://www.podsvojostreho.net/forum/vie ... 11&t=27316

Default avatar kar(f)jolca 15 Nov 2010 22:29

Poglejta, če imajo v Mercator Pohištvu, kaj cenovno ugodnega in kvalitetnega. Lahko kupita na zeleno piko.

Default avatar ajrinca 16 Nov 2010 09:32

Poceni kuhinje in čist solidne ima Garant Polzela, velikokrat so še dodatni popusti!
Sigurno boljša kvalteta kot kakšen DIPO

Default avatar simonnn 30 Nov 2010 00:49

jaz sem kupil kuhinjo v Dipotu z vsemi aparati in je super + 5 let garancije sem dobil ker gre za nemške kuhinje Nobilia. lahko ti pošljem fotke, ker super zgleda.
Garant s temi sploh ne moreš primerjati

Default avatar maxxx 30 Nov 2010 10:52

Dipo prodaja Pino kuhinje in Impulz.

Glede na to, da naj bi ti prodali kuhinjo, bi ti lahko vsaj povedali, katere znamke imaš, oziroma bi ti morali !
Garant in Pino ter Impulz so v istem razredu kuhinj in jih brez problema primerjaš.
Primerjave so zaželene, zato, da ljudje vidijo, kaj dobijo in da jih ne nategnejo in prodajo kuhinjo kot Nobilia, ki je v resnici Impulz ali Pino.
Nobilio ne prodaja Dipo, ampak Rutar in še cca 10 drugih prodajaln.

Default avatar simonnn 30 Nov 2010 22:51

maxxx hvala za info vendar nimaš prav. Na vseh vodilih piše nobilia. Na garncijski izjavi piše nobilia. Za kuhinjo sem dal 5000 z vsemi aparati in vem kaj sem kupil. ponovno povem, da z Garnat ne moreš primerjati. Naj se vsak prepriča. To je samo moje mnenje. da je nobilia se grem stavit v kar češ. lp

Default avatar Maxxx 01 Dec 2010 11:01

Na vodilih Nobililnih kuhenj ne piše Nobilia, temveč Hettic, to so namreč vodila, ki jih Nobilia uporablja !

Še enkrat Rutar prodaja Nobilio, Dipo ne.Je pa stavba povzana, tako, da lahko teoretično prodajalec proda v Dipotu tudi Nobilio.V praksi je to verjetnost enaka tej, da te zadane strela.

Med Garantom in Nobilio pa ni omembe vrednih razlik.Nekatere stvari ima boljše Garant, nekatere Nobilia.

Na vrh