Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Moderatorji:
LukaTomori
univ. dipl. inž. arh

AlenkaTomori
univ. dipl. inž. arh

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Turbo France, Lokaterm....?

Default avatar Timotej 17 Dec 2007 09:08

Zanima me, če ima kdo kaminsko peč teh ali drugih proizvajalcev, prodajalcev...kako se obnesejo.Je res, da imajo tako visoke izkoristke.Kaj priporočate?

Hvala!

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar vrana 17 Dec 2007 17:30

Za Turbo France sem slišala da so zelo dobre.
Tudi midva sva jo mislila kupiti. Na koncu sva se odločila in nama jo bo izdelala privatnik - Golob. Kupci jih ocenjujejo za odlične, lahko izdela po željah in je še vedno nekoliko ugodnejša kot TurboFrance.

Default avatar DRRR 17 Dec 2007 23:15

Nordica, italijanska. Ni tolk važna kakovost kot pravilna postavitev in dovod zraka od zunaj in iz prostora.

Avatar Kristina Modic 18 Dec 2007 20:48

Midva sva pred kratkim dobila 7kw kaminsko peč Donna nemškega proizvajalca Woodtke. Poznava peč od Goloba, tudi ostale sva preštudirala in tale Donna od Woodtke je res "Mercedes". Lepa, odlično izdelana, dovodi zraka super urejeni, dobro dela, skratka odlična je. Ni nama žal, da sva dala toliko denarja. Bila je 1x dražja od podobnih domačih in tudi nekaterih tujih, vendar je sama izdelava, izgled in vse skupaj vredno tega denarja. Priporočam. www.woodtke.si

Kristina Modic

SLOVENSKO ZDRUŽENJE BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L
http://limfom-levkemija.org/
[email protected]

Avatar Kristina Modic 18 Dec 2007 22:03

Popravljam napako.... www.wodtke.si

Katalog: http://www.wodtke.si/pdf/wodtke-toplozr ... atalog.pdf

Kristina Modic

[email protected]

Default avatar Timotej 19 Dec 2007 09:21

Kristina Modic

Kako pa je z izkoristkom pri pečeh Wodtke?Različni proizvajalci navajajo različne podatke o pečeh, tako, da jih je težko primerjati med sabo.Npr. pri France Turbo navajajo, da je potrebno pepel čistiti šele po nekaj tednih (seveda verjetno ob kvalitetnem lesu), ter čas počasnega gorenja.Kakšne izkušnje imate vi?

Hvala!

Default avatar peč 19 Dec 2007 13:11

Ali Golob izdeluje tudi krušne peči?
Kakšna pa je cena pri njemu?

Avatar Kristina Modic 19 Dec 2007 13:49

Timotej, težko ti v tem trenutku povem kaj dosti iz izkušenj, ker je pečka nova in sva jo le parkrat zakurila, saj še ne živiva v hiši.
Zagotovo pa je odvisno od lesa. Midva sva kurila odpadni les od izdelave najine Honke (bor) in pepela ni bilo veliko. Kaj več ti bom lahko povedala kasneje... :) Ko pa sva se odločala za Wodtke, je mož bolj naštudiral vse njene prednosti in lastnosti.

Kristina Modic

[email protected]

Default avatar Miha Valencic 08 Jan 2008 11:03

Ali ima kdo kontakt (telefon, spletno stran,...) od Goloba? Nikjer ne najdem.

Meni se dopadejo sicer Turbo France (in tudi Wodtke, pa Scanfire in ostale), a so cene tako visoke,... Bil sem pa presenecen nad cenami Lokaterm-a. Tudi te so okrog 1500 EUR.

Miha

Default avatar binch 08 Jan 2008 12:14

ampak sedaj je pravi čas za nakup teh dragih peči, saj imajo prodajalci zaloge, ki so jih pripravljeni prodati tudi do 40% ceneje (lastna izkušnja). ali pa poglejte na kakšno avstrijsko online prodajalno teh peči. tam so cene precej nižje, pa ti jo direkt na dom dostavijo.

Default avatar Miha Valencic 08 Jan 2008 21:55

binch,

imas kaksen link (naslov, telefon) v avstriji? Na katerega prodajalca se splaca obrniti?

Miha

Default avatar binch 09 Jan 2008 21:17

seveda, osebno poznam tega
http://www.kaminofen-shop.de/

splača se naročit na njihovo mailing listo, običajno jo na dva tedna pošljejo. še posebej spomladi se najde kaj odličnega za smešno ceno, če primerjaš z našimi. dostavijo v parih dneh.

Default avatar nežža 11 Jan 2008 10:55

Imamo peč Turbo France in smo zelo zadovoljni. Imamo jo prvo sezono, do sedaj smo porabili cca3 kubike drv za ogrevanje cca 80kvadratov. Drži trditev o čiščenju pepela (1x na mesec), žerjavica nam zdrži čez noč (7,8 ur), tako da zjutraj samo naložimo. Smo zelo zadovoljni, centralne kurjave letos sploh še nismo prižgali. Toplo priporočam nakup.

Default avatar Timotej 11 Jan 2008 11:19

nežža

Mi lahko poveste kateri model imate, ter koliko stane taka peč?

Hvala!

Default avatar nežža 11 Jan 2008 12:00

Imamo Turboflam 200, mislim da smo lani zanjo odšteli 1700€.

Default avatar Pat 12 Jan 2008 19:32

[quote Miha Valencic]Ali ima kdo kontakt (telefon, spletno stran,...) od Goloba? Nikjer ne najdem.

Miha[/quote]

Jure Golob 041-939-785

_ * _ * _ * _* _* _ *

Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Default avatar maja14 28 Jan 2008 13:03

Mi imamo Turbo France že drugo sezono in je ne damo za nič na svetu. Imamo model Oula in z njim ogrevamo 150 kvadratov. Pepel pa sesamo enkrat na mesec ali manj. Sva ga pa kupila na sejmu in dobila še nek popust. Bil pa je takratnih cca 700.000 sit z montažo.

Default avatar binch 28 Jan 2008 16:13

oula je čudovit model, tudi pri nas je bil v igri, vendar je žena hotela zidan kamin, sam sem pa bil pa zelo navdušen. edino skrbi me, ali peč med segrevanjem glasno poka, saj je varjena in iz dokaj tankega pleha in pa kako daleč moraš biti, da je zaradi vročine še vzdržno? verjetno je zelo močna pa še moćno seva, ko je segreta, torej se bojim. da je neprijetno, če sediš kje blizu na fotelju. namreč, v kleti bi rad dal nekaj podobnega, pa meinformativno zanima. verjetno bi pa vzel manjši model oule, je tudi okrogla, saj je drugače peč premočna za 45m2 prostor in bi zgoreli...:). hvala

Default avatar maja1488 28 Jan 2008 19:41

Mi imamo dva metra od peči kavč, pa se čisto normalno da sedet. Ni pa peč direkt v kavč ampak nekje 45 stopinj. Bi dala slikco zraven, pa nimam pojma kako se to dela :( Peč za čuda nič ne poka. Sva se tudi midva tega bala. Včasih, če kr vržeš noter drvo malo zaropota ampak to je najbrž povsod.

Default avatar mi bi tut 28 Jan 2008 19:55

Maja,
kakšna pa je akomulacija, koliko časa ostane peč topla, koliko časa drži žerjavico?
Kakšno ste imeli porabo in ali ste ogrevali samo s to pečjo?

Default avatar maja1488 28 Jan 2008 22:23

Midva naloživa okrog 23 in je zjutraj med 6 in 7 žerjavica takšna, da naloživa spet, vrževa malo peletov in zagori. Če je pa mož priden pa vstane ponoči in naloži :) Glede porabe ti ne morem nič povedat, ker nimam pojma kako se to gleda. Vem samo, da sva imela v garaži žloženih 10m dolžine, kak meter vižine in kak meter pa pol globine. To je bilo septembra, zdaj pa je še slaba tretjina. Če ti tale moja meritev kaj pomaga :)
Dnevno sobo in kuhinjo imava en prostor velik cca 105 kvadratov in ogrevava samo s pečjo, v spalnici (je povezana z dnevno sobo in nima vrat) pa dogrevava z enim malim kao glamox radiatorjem. Enega imava tudi v dnevnem prostoru in je prižgan na "rezervo", če pade temperatura pod 19 stopinj. Takrat se vklopi. Po navadi je to če delava cel dan. No pa v kopalnici imava talno gretje in enega električnega.
malo kombiniramo ampak v večini pa dela peč. Če bi imela možnost podajalca peletov bi bila zmaga!

V glavnem, samo s to pečjo lahko kuriš le če si večino doma. Meni je bila super, ko sem bila na porodniškem. Je blo ful toplo. Zdaj pa malo dogrevamo.

Default avatar Buči 29 Jan 2008 09:09

Mi imamo pa New Turbo Star (France Turbo) - postavljen v prostoru, kjer so kuhinja, jedilnica in dnevna soba (cca 35 m2), pa odpremo vrata na hodnik in se lepo segreje cela hiša (115 m2).Žerjavica res drži dolgo, pepela je pa neverjetno malo. Cena (lani poleti) cca 1400 EUR.

Default avatar gapaga 26 Nov 2008 10:14

Pozdravljeni!

Tudi sam sem nabavil peč od France Turbo in sicer model Oza. Do tukaj vse lepo in prav. Peč resnično greje ok. Ampak imam en problem. Namreč uporabljam suha bukova drva pa se mi steklo vseeno popolnoma umaže že po 2 do 3 urah gorenja in to do takšne mere da moram odpret vrata da sploh vidim ogenj oz. koliko drv je še v peči. Kako je pri vas s tem? Imate podobne težave?

Default avatar Buči 27 Nov 2008 12:39

gapaga napisal:Pozdravljeni!

Tudi sam sem nabavil peč od France Turbo in sicer model Oza. Do tukaj vse lepo in prav. Peč resnično greje ok. Ampak imam en problem. Namreč uporabljam suha bukova drva pa se mi steklo vseeno popolnoma umaže že po 2 do 3 urah gorenja in to do takšne mere da moram odpret vrata da sploh vidim ogenj oz. koliko drv je še v peči. Kako je pri vas s tem? Imate podobne težave?

Res je - tole s steklom je pa res minus pri teh pečeh. Pa dokler gori na polno, je še nekako, ko pa zmanjšaš dotok zraka, je pa to takoj črno. In niti ne pomisliti ne smeš, da ga ne bi vsak dan spucal, ker se tako zapeče, da je potrebno zelo drgniti s tistim strgalom za steklokeramično ploščo - razni odstranjevalci v sprejih imajo isti učinek, kot da bi sprical z vodo... Sem tudi že pomislila, da bi povprašala dobavitelja, ali je to normalno...

Default avatar gapaga 28 Nov 2008 08:17

Glej glede čistila, ravno včeraj sem nabavil neko čistilo katerega sem našel v našem koncu. Deluje fantastično, brez kakršnega koli drgnjenja in napora. Deluje skoraj takoj čeprav na navodilu piše da se ga pusti učinkovati 2 do 3 ure. Mimogrede, do sedaj sem pucal enkrat na teden ker se mi ni dalo toliko trudit zato da bo steklo spet takoj zapacano. Če te zanima bom pogledal katero čistilo to je. Je pa to nekakšen gel v rdeči plastenki cca 200 ml. Je cenejši od Lokatermovega čistila in kar je najpomembnejše DELUJE!!

Glede tega, da si pomislila da bi pisala dobavitelju pa ti povem, da sem to sam tudi storil. Nisem pisal na Kopt pač pa direktno in [email protected]... in sicer v angleščini in francoščini. Danes je 4 dan brez kakršnegakoli odgovora. Toliko o tem.

Default avatar Buči 28 Nov 2008 13:42

[Če te zanima bom pogledal katero čistilo to je. Je pa to nekakšen gel v rdeči plastenki cca 200 ml. Je cenejši od Lokatermovega čistila in kar je najpomembnejše DELUJE!!

Če se boš spomnil, bi te res prosila, da napišeš, katero čistilo je to...

Default avatar rafaelnadal 16 Feb 2009 11:35

Glede tega, da si pomislila da bi pisala dobavitelju pa ti povem, da sem to sam tudi storil. Nisem pisal na Kopt pač pa direktno in [email protected]... in sicer v angleščini in francoščini. Danes je 4 dan brez kakršnegakoli odgovora. Toliko o tem.[/quote]

Ja,..pošlji jim direktno v slovenščini na [email protected] pusti francoze v Franciji.

Default avatar [email protected] 01 Feb 2010 21:38

12

Default avatar tinjan 02 Feb 2010 09:18

steklo čistim s pepelom ki ostane na rešetki;
kuhinjsko papirnato brisačo na enem koncu zmočim z mlačno vodo in pomočim v pepel, pobrišem s suho papirnato brisačo

kakšen dan gori zelo lepo, tako da steklo ni nič umazano,
ko še nisem vedela za čiščenje s pepelom in je bilo en dan steklo črno sem porabila eno uro, da sem očistila

imamo Lokaterm tinjan

Default avatar Bojan TAVČAR 30 Jun 2010 10:57

ZAnimam se za nakup Turbo France peči, imamo masivno leseno hišo , glede na prostor pa bi jo moraliumestiti blizu lesene stene. KAšne izkušnje imate z sevanjem toplote, kako daleč od stene naj bo montirana.

LP

Na vrh