Najdi forum

ODTOK v kadi slabo požira

Odtok v kadi počasi, slabo požira vodo.
V kad imam speljano cev pralnega stroja – ko stroj spusti vodo, da to požere kad, traja dve minuti. 🙁

Vse sem že probala. Najprej s to gumjasto napravo, ki ‘cmoka’ – ne znam drugače povedat.
Potem z vlivanjem res ekstra čistil…. pustiš 20 minut, pa vrelo vodo čez…. pa vlila sem vrelo vodo s prilom… varekino…. nč ni boljše.

Vem, da se nabere svinjarija – lasje, dlake – cev pod umivalnikom znam sama razšraufat in očistit.
Kako pa naj ta odtok v kadi?

Vlij Cevosan, počakaj pol ure in dobro speri z vročo vodo. Če še to ne bo pomagalo, je na vrsti majstor.

Imaš revizijska vratca na banji?

če so obloge potem vroča voda + kis, drgač pa najprej zajla, potem pa še malo vode +kisa/cevosana/….

če maš fizične ostanke kot so lasje, dlake trdni ostanki mila itd… bo treba najprej mehansko ? azajlo, mislim da se ji podgana reče, maš? s tistim bi jaz najprej malo v odtok pošaril, potem pa al cevosan al pa kis + vrela voda

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Pokliči koga, ki se s tem ukvarja. Da boš vedela v naprej, kaj je sploh mašilo. A drugače nimaš nobenih tistih zatičkov, ki kakšen las ne potegne v odvod? Še predno bi se ti tako zamašilo?

Kje nabavim to zajlo podgano? Koliko pa to stane?

Sicer probam še s cevosanom…………………………… NE ne bom, ker sem vlivala že vse! Edin kšno teroristično klislino :-))!

Ne nič nimam pred odtokom, ki bi zakajlalo svinarijo :-)). Tudi to sledi obvezno, ko bom spucala cev.
Tako kot v kuhinjskih odtokih?

Hvala vam!

kak merkur, m tehnika, pa razne bau bau štacune bi to morale met na zalogi..cena mislim da ne sme biti nek bavbav, (10, mogoče 20 €..tko na pamet, ker res nima blage veze)

potem pa lahk s kisom in vrelo vodo odtoke do konca očistiš. razni cevosani pa..ja če jih vsake toliko rabiš ni nek bavbav, če pa jih (pre)pogosto pa ..znajo bit ne ravno prijazne tudi do cevi, sploh spoji le-teh

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

20 € ena žička, podgana?? To je zame za en teden hrana.

Kaj je samo za enkratno uporabo? Jo kdo posodi? Kako pa izgleda? Žica in malo požokaš v odtok??

Sicer pa :((( – če je tako drago uštimat to – bom pač 5 minut čakala, da voda odteče 🙁 !

20 € ena žička, podgana?? To je zame za en teden hrana.

glej ne vem kolk stane, ni pa nek bavbav

Kaj je samo za enkratno uporabo? Jo kdo posodi? Kako pa izgleda? Žica in malo požokaš v odtok??

je za uvijek. lahk ti jo kak sosed posodi če jo ma doma. Ja žica, ki ima na koncu ščetine in to gre v odtok in mehansko odstrani umazanijo

Sicer pa :((( – če je tako drago uštimat to – bom pač 5 minut čakala, da voda odteče 🙁 ![/quote]

kaj pa ko vida ne bo več odtekala? če se ti ne da v štacuno poglej na merkur.si, oz pejt na gradimo urejamo in opremljamo dom, tam ti tud merkur svetuje (vsaj svetoval je, ampak po moje da še) in ti bo iz prve roke povedal ceno tega čudeža

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi61-mKh-LOAhXMB5oKHbXEAsAQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.top-nova.si%2Forodje%2Fzica-za-ciscenje-odtokov-10-m-9-mm-erba-1716.html&psig=AFQjCNF9i6YklEWRvcMLnCpYFpEW3mfayA&ust=1472403089286346

Če maš ps v banjo in maš odtok v glavno cev (2m+) Tudi s zajlo ne bo šlo, ker se prašek strdi skoraj v kamen.

Prvo odšaraufaj sifon od banje (če ga boš sploh lahko) da ugotoviš kako je usedlina trda in v odtok s špeglom in lučko preveri koliko jo je. (lah tud s telefonom slikaš.) Potem se odločiš kako ukrepat naprej. Če maš še svinčene cevi, ne drezaj s zajlo je bolje prebijat z raketo na vodo.

Z raketo….?? Ooooooo šit, jaz se bom kopala samo še v lavorju.
Plastični lavor je 2 € in problem rešen! :-))

Sifon se ne da šraufat, ker je banja zabetonirana. V top ploščicah. Nooo,saj niti ne vem, kaj je to in kak bi to šlo.
Sem mislila dvignit tisto mežico nad odtokom (ki je povsod), pa je fiksirana u nulo.
To so delali majstri, ki so še vedeli, za kaj so.

In veste kaj – stara hiša, verjetno so res še svinčene cevi. Zakaj se pa v te ne sme drezat?

[/quote]

Z raketo….?? Ooooooo šit, jaz se bom kopala samo še v lavorju.
Plastični lavor je 2 € in problem rešen! :-))

Sifon se ne da šraufat, ker je banja zabetonirana. V top ploščicah. Nooo,saj niti ne vem, kaj je to in kak bi to šlo.
Sem mislila dvignit tisto mežico nad odtokom (ki je povsod), pa je fiksirana u nulo.
To so delali majstri, ki so še vedeli, za kaj so.

In veste kaj – stara hiša, verjetno so res še svinčene cevi. Zakaj se pa v te ne sme drezat?

spoji….. ni potem bo nešto curilo

poskusi najti kakega komunalca ki ima “kamero” – z njo lahk odkrije kje kaj pušča itd. v tem primeru ti bo “preslikal”cevi – odtok in svetoval kako ga očisiti

tudi zamenjava cevi ni ravno nuja, ker se dobijo “filmi” ki poškodovane cevi “pokrpajo”. Vprašanje pa je (če maš res svinc pa bognedaj še salonitke) kolk bo to efišnt.

če še požira naj bo tko kt je pa drug teden kakega s kamero urajmaj naj cev pretipa in tio pove kaj in kako s čiščenjem

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Z raketo….?? Ooooooo šit, jaz se bom kopala samo še v lavorju.
Plastični lavor je 2 € in problem rešen! :-))

Sifon se ne da šraufat, ker je banja zabetonirana. V top ploščicah. Nooo,saj niti ne vem, kaj je to in kak bi to šlo.
Sem mislila dvignit tisto mežico nad odtokom (ki je povsod), pa je fiksirana u nulo.
To so delali majstri, ki so še vedeli, za kaj so.

In veste kaj – stara hiša, verjetno so res še svinčene cevi. Zakaj se pa v te ne sme drezat?[/quote]

Lej če se ne zastopiš na orodje ni moj problem. Če je bajta stara in nimaš revizijske line potem imaš skoraj zagotovo tudi sifon svinčen. Če hočeš probleme, drezaj s zajlo.

v
Dvigni spodnji sifon pod nami in potisni v odtok fedro za čiščenje cevi.

Ti pridem to uredit?

Kravca a si mislil to podgano?:https://www.youtube.com/watch?v=AZtyT8-pZyw

Moj frend ma podobno: https://www.youtube.com/watch?v=3VLIy5n1q1I s tem da glavo pritisk štrajfixsa vrti, + tega kot vodnih krilc lahko štelaš.

Z raketo….?? Ooooooo šit, jaz se bom kopala samo še v lavorju.
Plastični lavor je 2 € in problem rešen! :-))

Sifon se ne da šraufat, ker je banja zabetonirana. V top ploščicah. Nooo,saj niti ne vem, kaj je to in kak bi to šlo.
Sem mislila dvignit tisto mežico nad odtokom (ki je povsod), pa je fiksirana u nulo.
To so delali majstri, ki so še vedeli, za kaj so.

In veste kaj – stara hiša, verjetno so res še svinčene cevi. Zakaj se pa v te ne sme drezat?[/quote]

Lej če se ne zastopiš na orodje ni moj problem. Če je bajta stara in nimaš revizijske line potem imaš skoraj zagotovo tudi sifon svinčen. Če hočeš probleme, drezaj s zajlo.[/quote]

Svinčeni cevi so mehke in jih lahko poškoduješ do te mere, če delaš grobo, da jih preluknjaš, zviješ in s tem narediš še večjo škodo.

Jaz pa vseeno mislim, da bi morala probati še s Cevosanom (čistilo, ki je namenjeno izključno temu problemu) , ki je močno koncentrirana kislina. Razžre in stopi lase, dlake in vso mastno oblogo na ceveh. Pa pazi, da te ne frcne po rokah ali obrazu!

Tudi to ja, sicer je problem drugje. Svinčene cevi so na dolgo krivljenje, in ko drezaš s zajlo , zajla v ovinku cevi vedno drgne na enem mestu in tako cev dobesedno predrgneš…

Nooo, to v kopalnci imam tudi jaz. Ahaaa, s te strani moram pucat? ?

No in ta vodna šprica – mi jo kdo posodi? Itak jo en kupi in imaš za celo življenje!
Ker to vse lahko sama – pa mi ni treba dat 20 € (ker potem ne bom rabila 10 let) ali pa za majstra, ki bo računal 70 €! 🙁

ZLATI STE TUKAJ in res vas imam rada. Bom zdaj sama uštimala. Štrajfiks napelem… ali pa že nekaj.
Ne, noben mojster me ne prekaša! Vi ne veste, kaj znam vse sama. Brez šol. Oz imam šole, sam
čist neki drugega.
Zamenjam jaz vse žarnice, plin… varovalke. Polagam laminat, belim,….menjam pipe vtičnice, …. vse to in še več! Samouk! 🙂
Radiatorje razstavim, spuscam, prebarvam… znam iz radiatorjev zrak spustit… ma čist sem mulitpraktik.
Pa znam še strišt, kuhat… ej, kr greben mi je zrastu! 🙂
Hvala vam – brez vas mi to nebi uspelo. Poročam jutri. Zdele se mi ne da :)!

New Report

Close