Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom dve sobi – na podstrešju

dve sobi – na podstrešju

Pozdravljeni.

Ali bi mi nekdo res ovirno lahko povedal koliko bi prišla adaptacija podstrešja v dve otroški sobi in mini kopalnico. (tam do 25 – 30 m2?)
Trenutna situacija: z betonom zalita tla (betonska plata in strop spodnjega stanovanja), s 20cm kamene volne izolacije in ostrešje, goli tramovi in strešniki-
Jaz mislim, da bi bilo treba najmanj narediti tole:
– talne obloge
– krepka izolacija strehe
– potegniti vodo in odtoke
– dvig dela strehe v frčado, ampak tisto, ki zraven da še nekaj dodatnih cm k višini sob. Zdaj je namreč podstreha ravno prehodna za moža, da je lahko vzravnan pa ima tam 190 cm.
– …

Če bi mi lahko dal kdo res grobo oceno koliko bi to vse skupaj stalo, bi bila zelo hvaležna.

Rategni,
najprej naj opozorim, da moraš imeti oz. si pridobiti GD za omenjen poseg. V sklopu tega, boš dobila PZI projekt, kjer bo izdelan ” Popis del in količin” s katerim boš lahko dobila kvalitetene in med sabo primerljive predračune za dela.
Na hitro pregledal: menim da vsaj 20k€. Prej še kakšen € zraven kot ne.

LP

Se strinjam z Grezilom;
Za izvedbo frčade potrebujete gradbeno dovoljenje, se pravi tudi projektno dokumentacijo za PGD in za izvedbo PZI. S tem dobite tudi popis, ki je osnova za izvedbo del in za primerljive ponudbe izvajalcev.
Poseg sam bo pa sigurno od 650€/m2 naprej, prej od 700€/m2. Se pravi od 20.000€ naprej.

New Report

Close