Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ali naj razbijam kopalnico?

Ali naj razbijam kopalnico?

Letos sva se z možem odločila, da prenoviva kopalnico. Menjali bomo samo kopalniške elemente in ne vseh ploščic Problem nastane, ko prebiram tale vodič za prenovo kopalnic http://www.merkur.si/vsebine/kopalnica/vodic/, kjer svetujejo, da je talno gretje res super pomembna stvar. Sedaj vas prosim, če mi pomagate ali ste že naknadno vgrajevali talno gretje in kakšen je to strošek.

če imaš denar, potem pa daj talno gretje. Jaz ga ne bi. Moji argumenti pa so, če je v kopalnici dovolj velik radiator ni potrebe po talnem gretju, pa še krčnih žil ne boš dobila.

Ti pa po svoje.

prenova kopalnice s starimi ploščicami itak ni prenova. pa pametno je še kaj drugega menjat.

nova
Uredništvo priporoča

pa ne boste prčkali in štemali po kopalnici. Bodite no resni. 3 kg dinamita in je vse v trenutku pripravljeno za na novo postaviti

Kopalnica je strara 10 let in bi želela zamenjati le tuš kabino, WC in umivalnike, ker cevi so po moje še ok. Imam pa tudi še nekaj ploščic in jih lahko nadomestim, če bi popokale. Edino kar razmišljam je to talno gretje?

Mi imamo talno gretje v kopalnici že 18 let. Vendar nisem zadovoljna. Dodati smo morali še radiator da je dovolj toplo. Škoda, da razbijete ploščice če jih drugače niste imeli namen. Prenoca kopalnice pride takoj 5000 eur

Imam kopalnico staro 5 let. Ker je bil problem z višinami, klasičnega talnega gretja nismo dali, pač pa dva radiatorja – enega klasičnega, drugega lestev. Pa mi ni žal. Če delaš res čisto na novo in imaš cel sistem prilagojen temu – ok, sicer pa samo zato, ker je enim fino (pa nimaš tega sistema povsod), ne bi dajala. Sploh pa ne električnega talnega gretja – to pa je preverjeno precej neuporabno (pozabiš vklopit, ko se greš tuširat npr.).

Dobrih 10 let nazaj smo delali popolno prenovo kopalnic, res popolnoma vse, tudi vse dotoke, odtoke, elektriko, v eni smo celo prestavljali vrata … talnega gretja nismo dajali in ga ne pogresamo.

To govorijo tisti, ki talnega gretja nimajo. Pri nas ga imamo in smo zelo, zelo zadovoljni. Fora je v tem, da ne nastavljaš v talno visokih temperatur, voda v njem ne sme biti več kot 26/35 stopinj, odvisno od prostora, zato imaš omarico nekje v stanovanju s cevmi – ventili, da reguliraš dovod tople vode po prostorih.

V posameznih bivalnih prostorih želimo različne temperature tal, glede na namembnost in lego prostora v objektu (več zunanjih sten, zasteklitev). Tako so za posamezne prostore priporočene sledeče temperature:

26 – 29°C – bivalni prostori (dnevne, delovne sobe, pisarne)
30°C – prostori, kjer se zadržujemo krajši čas
33°C – kopalnice, površine ob bazenih
35°C – samo na robnih conah prostorov (zunanje zelo zasteklene površine)

Imate 10 let staro kopalnico, ki jo boste le delno obnovili oziroma zamenjali boste samo opremo. Mislim, da v tem primeru ni smisla, da vgrajujete talno greje.
Mi imamo manjšo kopalnico in prav tako načrtujemo obnovo, a celotno, vse komplet, pa se ne oziramo za talnim gretjem, ker se mi zdi nesmiselno. Raje bi imela tuš “na tleh” brez tuš banje.
Če bi imeli veliko kopalnico, bi se mi pa talno gretje zdelo smiselno.

Ali imaš povsod talno gretje ali pa gretje z radiatorji. Kombinacija na isti “žili” je nefunkcionalna. Konec koncev potrebuješ za radiatorje vročo vodo, za talno gretje kopalnice pa toplo vodo—ki ne povzroča krčnih žil!!
Mi imamo talno, ampak po celi hiši. Pač ne moreš imeti talnega samo v 1enem prostoru. Oziroma če ga imaš, temperature zagotovo niso prave!

Talno gretje je super, če je cel sistem tak. Za en prostor to nikakor ni smiselno, pa čeprav gre za kopalnico. Daš pač radiator na več ali na tla debelejšo preprogo. Ali pa radiator “lestev” in če ti je to premalo, še infra za vmesna obdobja.

No, to pa ne drži povsem, jaz imam talno gretje samo v kopalnici, tudi še radiator za sušenje brisač, drugje po hiši pa samo radiatorje in je vrhunsko.

Spoštovani,

če se pridružim…
Ste v bloku ali v hiši? Vas v kopalnici že zdaj zebe ali ne? Imate že sedaj zadostno ogrevalo? Potem opustite misel na talno grejte, sploh če imate namen menjati samo sanitarne elemente.
ČE bi se odločili za električno talno gretje oz. el.tepih, se ga da vgraditi preko obstoječih talnih ploščic in čezenj položiti nove ploščice, vendar opozarjam na natančnost vgradnje, da bo res delovalo. El.gretje se da vezati na časovni termostat, da se vklopi sam, o ga rabite.
Pa tudi če ostalega ne menjate, se vam ne bodo izšle višine tlakov s sosednjim prostorom/hodnikom.
Skratka, če ste že sedaj zadovoljni in ste se odločili menjati samo elemente, ostanite pri tem. Vsi ostali posegi potegnejo še vse ostalo za sabo in predvsem višajo investicijo.
Pri izboru elementov pa pazljivo pri njihovih dimenzijah, priključnih premerov ipd…

Se strinjam z gospo Alenko. In res bodite previdni pri izbiranju sanitarnih elementov, ker se mimogrede zafrkneš.
Če vam je radiator premajhen, vgradite večjega oziroma dodajte lestev za sušenje brisač.

Res vam vsem hvala za vaša mnenja. Po vsej verjetnosti res ne bom vgrajevala talnega gretja, ker imamo že radiator. Sedaj pa bi vas še vprašala katero sanitarno keramiko mi priporočate. Sedaj smo imeli stenski WC catalano, ki naj bi bila kvalitetna vendar pa ne vem zakaj ne splakuje tako kot bi moral. Imamo geberit kotliček vendar pa moramo vsaj 3 krat potegniti vodo in še vedno priplava gor wc papir. Res bom hvaležna za vaše mnenje ga. Tomori in ostali monovci.
Hvala,

Villeroy & Boch, imamo ga že 12 let, kot nov in še vedno “in”. Čiščenje – le alkoholni kis.


Evo, tudi jaz imam catalano, ki je res eno veliko s.r.a.n.j.e. Zato je bolje karkoli, samo ne catalano, ki ima tudi pokrove iz zanič plastike. Sodelavka ima dolomite školjko in je zadovoljna.

Odločitev za talno gretje je odločitev ali želiš imeti prijeten občutek, ko izpod tuša stopiš na toplo podlago. Preizkusi pri sorodnikih ali znancih in se določi.
Odgovor na pomisleke:
– seveda se kopalnico da dovolj segreti tudi brez talnega gretja.
– po mojem mnenju radiator še vedni potrebuješ že zato, ker je v kopalnici le treba občasno kaj dati na radiator da se posuši.
– Talno gretje se seveda lahko vgradi tudi če imaš sicer radiatorsko gretje, čeprav talno dela na nižji temperaturi. Na zanko talnega gretja montiraš termostatski ventil, ki ti omejuje temperaturo v talni kači. Ta ventil se lahko vgradi “nevidno” v zid in pokrije s pokrovom. Podobno kot vratca za dostop do sifona v vgradni banji ali tuš-kabini.

jaz imam talno gretje v kopalnici brez dodatnega radiatorja, pa ga pogrešam. radiator je super, da se lahko brisače posušijo

stopat direkt iz bane ali tuša na tople ploščice pa ni priporočljivo, zaradi nevarnosti zdrsov

Jaz stopim na brisačo, ki itak ni nikoli hladna. Brisačo za obrisat pa dam med tuširanjem na radiator, da se ogreje.

Glede splakovanja – kriv je po vsej verjetnosti kotliček ali pa premajhen padec.

New Report

Close