Najdi forum

Pozdravljeni!

Piše vam obupanec v tridesetih letih… Z punco sva bila skupaj 5 let, 4 leta sva živela skupaj. Vse je bilo idealno ( vsaj z moje strani). So bili prepiri ampak sma isti dan vse rešila.Vse do sobotr pred štirinajstimi dnevi…

V soboto sma se zopet skregala zaradi malenkosti in na koncu pogovora v afektu dodal KONEC Je, pobasal stvari in odšel.

Ko sem se ohladil, sem takoj začutil, da sem storil veliko napako… Želel sem jo popraviti z klicem in SMSom, ampak brez odgovora…. Ignoranca do torka… V torek dobim sms, da pride po svoje stvari… V sredo je res prišla… Z pogovorom sem želel popraviti, ampak se ni dala…. Oba sva imela solzne oči, ampak je rekla, da enostavno ne more. Vprašal sem jo, ali to pomeni konec, pa je odvrnila, da rabi pavzo… S težkim srcem sprejmem.
V sredo se enkrat poskusim z smsom, odgovora ni…

V četrtek dočakam klic, ki traja slabe pol ure… Pogovarjama se o vseh problemih in vsem kar je bilo. Opravičujem se za vse, vedni znova in znova. Oba sva bila v solzah… Na koncu mi reče, da mi bo najlažje, da se sprijaznim z koncem ( da mi bo lažje )
, ker ona potrebuje čas, predvsem pa mir, jer je jezna na mene… Da me ima fuul rada, ampak je zelo jezna.

Pustil se jo pri miru vse do ponedeljka, ko mi vest ni dala več ( tuhtanje 24 ur na dan vse dni, samo o njej in o napaki, ki sem jo storil). In sem ji poslal sms, da me to razjeda, in da bi rad da mi nameni vsaj 5min, da razjasnima vse skupaj ( je pavza, je konec), da jaz enostavni ne morem več z nedorečenimi stvarmi…. Do danes ignoranca….

Prosim pomagajte mi, ker ta ignoranca me ubija…. Ne vem, kaj naj si mislim… Je res to to? se da še kaj rešiti?

Ljubim jo z vsem srcem.. In nočem je preboleti.

Hvala za odgovore

Poglej, ko stvari enkrat pridejo tako daleč, da ti razmišljaš, da je konec, potem bodi pripravljen na dejstvo, da je konec. ker očitno to ni prvič, naj povem,d a se je v vama toliko vsega nabrala, da res potrebujeta pavzo.

Če bi rad še kdaj prišel nazaj, potem ti predlagam, da čim manj težiš, najdi si nek šport, neko aktivnost in preusmeri pozornost, bolj kot boš tiščal v njo, manjše možnosti boš imel.

Po drugi strani, pa poglej še malo naokoli, boš videl, da gre svet brez problema dalje.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

To, da se pari skregajo in tudi v efektu rečejo, da naj popoka in gre, če ne more drugač ali pa kaj podobnega…ni lepo, se pa dogaja. Ko si prepričan v svoj prav in na vsak način želiš prepričati partnerja v nekaj in imaš občutek, da te ne sliši…posluša ja, ne sliši – tudi to izgovoriš.

Ko zadihaš…se počasi jeza ohladi, pa najdeš drugačen način za pogovor. Se opravičiš in se za naprej zavedaš, da teh besed ne ponavljaš, če jih resno ne misliš….sčasoma tudi to osvojiš.

Zakaj pa se tvoja izbranka ne pomiri s tem…rabi čas. Bi se človek zamislil. Vidim lahko dve možnosti.

Da je življenje s tabo nekaj drugega, kar si je ona pač predstavljala. Morda samo želi razčistiti sama s seboj ali si želi življenja v dvoje. Zgodbice o princih in princesah, ki živita zaljubljena in srečna do konca svojega življenja je globoko zasidrana v nas. Realno življenje, pa poleg tega vsebuje drobne stvari…pospravljanje tudi za partnerjem, kuhanje, pranje…in potem naj bo še dobre volje in pripravljena na dogodivščine s partnerjem…ja, realnost…po 5-ih letih je tista zaljubljenost nekako minila…vedno jo je mogoče v neki meri še obuditi…so vzponi in padci. Tukaj je ljubezen in zavestna odločitev biti z nekom. Z njegovimi dobrimi in slabimi lastnostmi. Kar naenkrat vidiš, da ni vse imeti nekoga rad. Je mnogo več.

Ali pa se je čustveno ohladila, vidi “možnosti” okoli sebe in ne želi biti privezna na tebe. Poglej ti si morda, ne rečem da si, tečen doma, ko gre ven, v službo, trgovino pa jo vedno dobrovoljen, nasmejan moški pokloni dobro besedo, pogled, nasmeh…to zna polepšati dan, se tako navadiš na to, da enostavno ti nekaj manjka, če ga slučajno ne srečaš. In ob težavah doma, brez da bi tistega imel rad v romantičnem smislu, razmišlja, kako bi mi bilo s kom drugim…tak pa sigurno ne bi bil…
Lahko, da se je zaljubila…ali pa vidi, da ji vajina ljubezen ne pomeni toliko.

Lahko, da samo razmišlja…vendar za dobro tebe…ne sili vanjo. Opravičil si se ji, ji povedal kako jo imaš rad, razlaga kaj in zakaj si nekaj rekel. Ti si naredil, kar si pač lahko. Po mojem mnenju, bi sedaj določeno obdobje počakal, je ne klical, ne pošiljal SMS in mail-ov. Naj začuti, kako je brez tebe, brez tvoje ljubezni. Sedaj ima vse na pladnju s pentjo…pusti, naj to občuti. Naj začuti, da ima tudi tvoja ljubezen meje, vse pa res ni treba potrpet in se pod noge metat.

Če te ima res rada, da čuti do tebe, kar čutiš ti…te bo sama poklicala…vendar šele, ko bo mislila, da te izgublja. Ne ko bo mislila, da boš večno čakal, če se te bo usmilila. Verjamem, da ti bo težko to narediti, pa premisli sam…šele ko nekaj, kar smo mislili, da bomo vedno imeli, izgubljamo, izgubimo, takrat se borimo za tisto…kar naenkrat postane pomemben del našega življenja.

Srečo ti želim, glede na to, da je čutiti kako jo imaš rad, upam, da bo tudi ona premagala, kar pač premaguje…in bo spoznala, da te ima tudi ona tako rada in si brez tebe ne predstavlja prihodnosti.

nova
Uredništvo priporoča

Razen če nisi prav nekakšen debil, zelo verjetno je da ima drugega.
Tvoj ‘konec’ je komaj čakala. Behhh, če si živel 30 let brez nje, lahko še 30.
Mlade punce hitro menjajo fante. Jebi ga…kaj češ. Takšno je življenje.
Bi se reklo …nisi ‘konkurenčen’, ha,ha,ha…
🙂

Gospod Garlic, zadeva sploh ni tako obupna kot mislite in kot drugi si mislijo, sami veste kaj čutite in kako vam je sedaj.
Najprej morate biti prepričani ali si 100% želite biti s to punco nazaj, torej ali je res hočete!!!
Ostalo potem sploh ni problem res skorej otročje lahko jo lahko dobite nazaj in si kvečjem izboljšate in ojačate zvezo.
Nikakor pa ne dajti obliž na globoko rano ker dolgoročno ne bo pomagalo!!!

Ja, res si je želim nazaj.

Ampak ni mi jasno,kako naj jo dobim nazaj. Vse kar naredim, je narobe… Vse

Pusti jo pri miru. Tvojo cifro ima in ko ji bo, te bo že poklicala.
In nauči se obvladovati svojo jezo. Verjetno si ji že kdaj prej kaj podobnega zabrusil ali celo še hujšega. A misliš, da je enostavno take stvari poslušat, tudi če veš, da niso mišljene čisto resno? Tudi prepiri imajo svoje meje …

Ko ženska reče da rabi pavzo, to pomeni da ima drugega.

Ah, skoraj identična zgodba je bila pri meni.
Sem odšla, bivšemu rekla “pavza”, ker drugače bi bilo vse še slabše. A v resnici sem že kar nekaj časa čakala prav na ta moment, da lahko popokam in grem (ni bilo drugega v ozadju), ker se nisem več počutila dobro v tem odnosu.
Seveda je še dolgo želel me nazaj in moledoval, a zaključek je tak, da sem že več kot eno leto srečno samska. V bistvu je moj odhod bil najboljša poteza, ki sem jo lani zase naredila.
Ko sem brala tvojo zgodbo, me je prešinilo, da je tudi tvoja komaj čakala na pravi trenutek, da se zveza konča. Brezveze drezat v njo sedaj in jo prisiljevat, da bo s tabo, če ji ni več.

Tako bom reku… Nikoli, ampak res nikoli prej še nisem izrekel česa podobnega ( mi je pač poknil film).

Je pa res, da sem pa že slišal podobne oz. še slabše izjave iz njene strani (bedak, kreten, spizdi, zaleti se nekam,… )…

Tako, da sem začel razmišljati z glavo, in ne z srcem. Naj uživa v samskem življenju. Gledano na odnos, me enostavno ni vredna.

eazylove, res hvala za tole. Mi je dalo misliti! 🙂

eazylove, res hvala za tole. Mi je dalo misliti! :)[/quote]

Ni problema!!! samo da sem vam bil v pomoč.
Če boste pri tem zares vztrajali vam predlagam, da samski čas iskoristite za to da se poglobite v to kakšno partnerko zares hočete. Pa pustite to kar neizkušeni ljudje pravijo da se nasprotja privlačijo. Nasprotja trčijo skupaj… Če vzamete dva magneta z različno polariteto in ju na primerni razdalji spustite, magneta kar trčita drug v drugega nastane pok. Morate gledati na to bolje v smislu kot da ste vi puzla in vam manjka samo še en del, da nastane celota. Ta del se mora lepo prilagajati z vami, torej mora biti lepo vpasano da bi bilo vse kul. Vem da sem tole zadnje malo izfilozofiral , ampak predstavljajte si to na tak način recimo.

No Garlic, v tem tvojem prispevku pa sem začutila problem tvoje punce. Sem imela podoben kaliber doma, hb sem se ga rešila.
Avtor: Garlic » 12 Okt 2016 22:53

Tako bom reku… Nikoli, ampak res nikoli prej še nisem izrekel česa podobnega ( mi je pač poknil film).

Je pa res, da sem pa že slišal podobne oz. še slabše izjave iz njene strani (bedak, ******, spizdi, zaleti se nekam,… )…

Tako, da sem začel razmišljati z glavo, in ne z srcem. Naj uživa v samskem življenju. Gledano na odnos, me enostavno ni vredna.

Pozdravljen Garlic,

Pred dobrim letom dni, sem bil tudi jaz v tvoji koži. Po 4 letih skupnega življenja in veze, sva prišla do točke kjer je bil stavek, kdaj pakiraš!, kot zadnji žebelj v krsto.
Kasneje sicer ugotoviš, da si naredil napako življenja in hočeš popraviti vse skupaj, a včasih se določenih stvari samo z ene strani ne da popraviti. Za kaj takega morata biti potrebna dva.

Avtorica Skoraj, je zelo dobro pustila vpogled, kako ženske razmišljajo ob problemih v vezi. Namesto, da bi probleme reševali, se ukvarjajo s tem, da najdejo “pravi” trenutek in ti zabijejo nož v hrbet, ko to najmanj pričakuješ. Ta moment je zanjo najbolj primeren, zate pa najmanj.. Tako to pač je.. Človekova nrav, bi se temu lahko reklo. Dejstvo je, za probleme v odnosu sta potrebna dva, za srečo v odnosu sta potrebna dva, za rojstvo otroka sta potrebna dva. Torej kadarkoli, te bo kakšna od predstavnic ženskega spola (sem hotel napisati nežnejšega, a to danes ne velja več..) “napadla”, češ kako “težak” primer moškega si in je takega ona spodila iz svojega “toplega” doma, si pred oči prikliči, da sta za težave potrebna oba.

Na kratko, ti bom opisal mojo pot, v kolikor ti bo to kaj v pomoč. Jaz sem rabil kar nekaj časa, da sem spravil stvari v svoje tirnice, močno UPAM, da boš sam bolj trezno razmišljal kot sem jaz in ne tratil časa po nepotrebnem, saj je ta neprecenljiv.
Kot prvo, izbriši vse kontakte, ne spremljaj njen FB. Ne kliči je, ne pisari in ne MOLEDUJ. To je največji turn off, za ženske. Zdaj sem lahko pameten, leto dni nazaj bi se po vseh 4 plazil za njo, če bi kaj pomagalo 🙂
Torej, ko boš “obvladal” ta del sebe, se usedi sam s seboj. Meni je pomagalo, da sem se vrnil na kraje, kjer sem preživel otroštvo. Ob mestih, kjer sem doživljal stvari kot otrok in najstnik, sem se spominjal stvari in dogodkov, ki so mi risali nasmešek na usta. Tako sem zapolnjeval razliko vrzeli med njenim vplivom v meni in jo počasi napolnjeval z radostjo do sebe. Bral, spraševal in odgovarjal, ko sem v tem času spoznaval “temne” plati svojega jaza.
Ob tem sem se začel spraševati, ali je resnično z mano vse tako narobe in se na priporočilo prijateljice obrnil še na terapevtko. Ob njej sem spoznaval, da določen vzgibe, dejanja, celo besede naredimo, izrečemo precej nezavedno in v kolikor se želimo spremeniti, je potrebno stvari iz nezavednega postaviti v zavedno. Tako lahko stvari spreminjamo in izboljšujemo. No, etikete psihopata nisem dobil, sem se pa začel precej bolje zavedati, določenih reakcij, ki so bile njej v veliko breme in očitno sčasoma fokus, motenj v vezi.
Recimo,da je pri meni to obdobje trajalo pol leta, ob tem pa sem naredil dve ključni napaki. Na cca. mesec dni sem jo poklical in želel njeno vrnitev nazaj v moj objem. Največja napaka, kar jo lahko narediš. Ne to, da si jo še vedno želiš, vendar vsaka interakcija z njo po odhodu, te porine za par mesecev nazaj in tisto kar si zgradil do sedaj, se lahko spet poruši do tal. Jaz sem to občutil nekako takole. Po končani vezi, sem “gledal” na tla in na tleh videl podrte domine. Prvi mesec, sem tuhtal, katero domino naj primem najprej, nato pa vsak mesec dvignil po eno. Po pol leta sem jih dvignil šest, a ko sem jo spet slišal, so se tri podrle. In tako sem rabil spet mesec dni ali več, da sem jih dvignil nazaj. Torej tega ne ponavljal!
Druga ključna napaka, ki jo sicer težje narediš, če upoštevaš zgornje. Ne sprašuj, ne poslušaj ljudi, ki jo poznajo kako je z njo. Ker si lahko prikličeš popolnoma napačno predstavo o tem. Človeški um zna naplesti še tako bolane zgodbice. Sedaj si pomemben TI!, pa naj se to sliši še tako egoistično.
Stanje se je zame na tej točki umirilo. Stalo je šest kock, na katere sem bil ponosen. Pred pol leta, sem mislil da tudi ene ne bom sposoben pobrati. Nato sem se lotil večjih kock. Torej cilji, ki si si jih zadal par let nazaj, Kupil sem stanovanje in se začel ukvarjati z nakupom, opremljanjem itd. Preseljen v novo okolje, sem začel hitreje in lažje postavljati ostale kocke. Naredil izpit za motor in kupil motor, ki sem si ga dolgo dolgo želel.
Poletje preživel popolnoma robinzonsko in sem ter tja naredil kakšno neumnost 🙂
Zdaj sem nasmejano samski, do tiste svoje sreče pa še nisem prišel. Zame je to moja/najina družina, očitno bo treba še počakati,da dvignem tudi to domino 🙂

Ob tem se sedaj verjetno sprašuješ, kje so predstavnice ženska spola v tem letu dni. Ne skrbi, na tej poti celjenja jih boš veliko spoznal. Ženske zelo rade pomagajo srcu, ki je ranjen. Kako daleč si boš pustil “pomagati” pa je od tebe odvisno. Jaz leto dni nisem želel imeti odnosa z žensko. Bil sem iskren do njih, še bolj pa do sebe. Sam bi ti predlaga, da se vsaj pol leta ne zapletaš z ženskami, v kakšen intimen odnos. Seveda smo si ljudje različni, a če si jo resnično ljubil, potem je veliko nje še v “tebi” in bo odnos z drugo samo še bolj pekel.

In za konec,bom kopiral izsek od avtorice Skoraj:
Seveda je še dolgo želel me nazaj in moledoval, a zaključek je tak, da sem že več kot eno leto srečno samska. V bistvu je moj odhod bil najboljša poteza, ki sem jo lani zase naredila.
Ko sem brala tvojo zgodbo, me je prešinilo, da je tudi tvoja komaj čakala na pravi trenutek, da se zveza konča. Brezveze drezat v njo sedaj in jo prisiljevat, da bo s tabo, če ji ni več.

Prosim večkrat preberi sestavek. Ko boš v naslednji vezi, se takih ljudi izogibaj na veliko. Pri takih osebah nikoli ne boš dovolj. Namesto, da bi odnos reševali, dvigovali, ga bodo rušili in minirali, kjerkoli bodo našli “šibkost” v tebi.

Upam,da se bo izteklo po tvojih željah in čutenju. Vsekakor ti predlagam, da si sestavek, dasiravno je dolg in mogoče ne najbolje sestavljen večkrat prebereš. Nekako 15x, potem se ti bodo določene besede “usedle” in jih boš bolje razumel.
Če bo bivša hotela nazaj, bo našla način. Človek vedno najde način za nekaj kar si želi. V kolikor se to ne bo zgodilo, si ni želela dovolj. Je pa po mojem skromnem mnenju tu ključna razlika med moškim in žensko. Moški v kolikor bo ugotovil, da je konkretno zamočil, se bo trudil do zadnjega atoma, da bi svojo ljubljeno osebo dobil nazaj v objem. Ženske, četudi to čutijo, tega v večini ne bodo naredile, saj ji njen “ponos, ego” to ne dovoljuje. In tako čez nekaj časa, lahko let, ugotovi, da je takrat konkretno zafrknila. Njen izgovor v tem primeru, bo.. takrat sem tako čutila..

Vse dobro!

Lp

Sklepam, da Ste imeli partnerja, kot je bila moja punca, če prav razumem post 🙂

Jah, situacija je pa takšna, da sem moral sam narediti zaključek (pri sebi), da je stvar zaključena. Ni bila niti toliko, a bi si vzela 5min in vsaj povedala, kako je na stvari.

Te izkušnje ne privoščim nobenemu, niti najhujšemu sovražniku ne…

Sem prišel celo do trenutka, ko so me sekunde ločile od samomora… Ampak sem se pobral, in tudi zaradi njenega odnosa mi je z vsakim dnem lažje 🙂

Polagam pa vsem na srce, da če že naredijo konec neki zvezi, naj pokažejo vsaj kanček spoštovanja, saj si ga VSAK zasluži ( če ni vpleteno nasilje, varanje,… )

Kar te ne ubije, te naredi močnejšega! 🙂

Preboli pa stvar resena!!!fak kero dramo delate iz nic…

New Report

Close