Najdi forum

Pozdravljeni!

Dolgo že razmišljam, kaj naj storim, a ker ne najdem rešitve, sem se odločila, da zadevo vsaj napišem in mi bo potem mogoče malo lažje. Stara sem 25 let in sem noro zaljubljena v moškega, ki ga nikoli ne bom mogla imeti. Prepričana sem, da on do mene ne goji takšnih čustev, saj nikoli ni ničesar omenil in niti nimava takšnega odnosa, da bi govorila o ljubezni in zvezah, tako da mu tega tudi ne morem nikoli povedati. Sicer vem, da je samski, od mene je starejši 15 let, a mene ta razlika v letih niti ne bi motila. Tudi to, da bi nekateri najino zvezo označili kot neprimerno (tudi zaradi kakšnega drugega razloga), me sploh ne gane. Kljub temu da moj razum ve, da ne bom mogla biti z njim, si ne morem pomagati. Ko se zbudim, mislim nanj, ko grem spat, mislim nanj. Čez dan si v glavi slikam na tisoče prizorov, kako bi bilo, če bi lahko bila skupaj ali če bi ga vsaj enkrat lahko poljubila. To traja že skoraj tri leta in kljub temu da so mi vmes bili všeč tudi drugi fantje, do nobenega nisem še nikoli čutila tako, niti do tistih, s katerimi sem v preteklosti bila v zvezi. Všeč mi je po fizičnem izgledu in po karakterju. Vidim se, da bi s takim moškim lahko živela. Govorim si, da me bo sčasoma minilo ali pa da bom pozabila nanj, če ga nekaj časa ne bom videla. A ko ga spet vidim, vsi moji načrti o tem, kako ga bom pozabila, padejo v vodo. Počasi se približuje čas, ko se bosta najini poti razšli in ga res več ne bom videvala tako pogosto. Takrat ne vem, kaj bom. Najverjetneje spet sanjarila o njem od srečanja do srečanja. :jao Kako pozabiti na njega? Kako se prisiliti, da ga ne bi več ljubila? Vem, da naj bi čas pomagal, vendar glede na to, da so minila tri leta, jaz pa se vedno bolj zaljubljam vanj, dvomim, da bo čas pomagal. Kakšen nasvet?

Hvala in lp!

1. Če je poročen, v zvezi z otroki, boš morala žal opustiti svoje želje. Moški v zvezi ne opuščajo zlahka svojih zvez, pa ni pomembno kako dobra je ženska na drugi strani. Ljubezen s tem nima veliko opraviti. Gre za racionalno razmišljanje…
2. V kolikor ni vezan, oz. ima neko dekle, je brez otrok, pa ti svetujem, da pristopiš direktno. Ga pokličeš in mu poveš, si mi všeč, želim si te (bolje spoznati npr.). Če te bo odslovil, ter si zrela odrasla oseba, ti ne bo težko ga pač “pozabit”.

Sam menim, da je odkrit pogovor prava pot tudi za take zadeve.
Če si tako noro zaljubljena je to sploh pomembno. Če ljudje ne rešimo takih dilem, lahko zapademo v psihološke travme, bolezensko stanje.
Poznam primer dekleta/ženske, ki je ob taki zaljubljenosti ostala samska in “zaprta” v svojem svetu, fobije so jo pripeljale na rob blaznosti, odtujila se od vseh…

Pa pogumno, če velja točka 2, ga “napadi” ne boj se. Lahko se izkaže, da je simpatija obojestranska 🙂

Pozdravljena!Morem ti povedat da imam jaz zelo podoben problem.Tudi jaz gojim posebna čustva do punce ki vrjetno ne bo niti moja kolegica kaj šele kaj več,ke da da ta zaljubljenost do nje traja ne 3 leta ampak 2 meseca.Svaka ti čast,da 3 leta sanjaris o njem,pomoje ti more bit zelo hudo oz.čudno tako kot je meni.Tudi glede na to da si napisala da nimata taksnega odnosa ti priporocam da mu poveš,da ti je všeč.Mogoče pa bo glih drugače kot ti pričakuješ.;)

nova
Uredništvo priporoča

Vprašati se moraš, ali želiš samo sanjarit, ali želiš to, kar sanjariš tudi uresničit. Zaenkrat ti je tako pasalo, zdaj pa ti vidim, da ti že malo preseda. Ponavadi je tako, da ko se ene stvari naveličamo, si poiščemo drugo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz imam podoben problem. On ima resno punco, ni pa poročen in nima otrok. Glede na njegovo obnašanje sklepam, da do mene ne goji podobnih čustev. Jaz pa sem postala čisto obsedena z njim. Ko se mi zgodi takšna izkušnja, ponavadi ne prebolim še več let in drugih fantov sploh ne opazim, saj se mi v primerjavi z njim zdijo povsem brezvezni. Zdi se mi, da je popoln partner zame in nima nobene slabe lastnosti. Najbolj žalostno je, da ni prvič, ko me mučijo takšne težave. Zdi se mi, da v redu in privlačni moški sploh ne želijo biti z menoj. Bom pač samska do konca življenja.

Ne boš samska, s tako zaljubljenostjo, ko te mine ta, ki jo gojiš do tega človeka, boš zagotovo našla nekoga drugega. Pazi le, da ne boš idealizirala svoje prejšnje zaljubljenosti, ker te sicer to zna tepsti – težko boš sklenila novo zvezo in morda vseeno ostala sama.

Broad changed, things went wrong, shit happend, life goes on and I'm happy again.

Lesnik,

Iz opisa da je samski ampak prepovedan, sklepam, da je tvoja izbrana dusa duhovnik ali pa opravlja poklic, ki zahteva neko mero odrekanja. Velikokrat tudi najbolj modre in inteligentne zenske preprica prav to, kaj nekdo dela, saj lahko mosko navdusenje nad necem in pa sama uniforma, ogromno dodata k temu, kaj si o nekom mislimo in kot kaksnega cloveka ga dojemamo; tudi ce smo prepricani, da to ni res.

Kot si sama ze ugotovila, z njim nimas pravega poglobljenega odnosa, z njim ne debatiras o osebnih stvareh in prav zaradi tega, roko na srce, je vecina znanja, ki ga imas o njemu, produkt tvoje domislije in ne tega, kdo v resnici je. Taksni odnosi so nekaj nabolj zasvoljiega na svetu. Z njim imas ravno toliko stika da ti zaposli mozgane, misli, telo, spodbuja domisijo, sanjarjenje, hkrati se v tebi verjetno zbuja tvoje zanimanje za doloceno podrocje, te aktivirajo kot cloveka, in hkrati spravljajo v obup. Veliko nas je imelo vsaj enkrat v zivljenju obcutek, da bi z nekom lahko imeli nek presezen odnos, tak pravi, izjemen trenutek v zgodovini vesolja hehe. Nekateri so se zaradi tega naucili nov jezik nekatwri so se zaradi tega locili, drugi napisali kako dobro oese. In vecina cez leta ugotovi, da tako izjemno pa spet ni, da je tak odnos po nekaj letih lahko se vedno lep, ampak ne pa tako izjemen. Vsaj jaz v sorodne duse in podobne stvari ne verjamem, verjamem pa v kemisjke reakcije v nasih mozganih ki ustvarjajo ognjemete in potrese in nas lahko prepricajo da sorodne duse obstajao.

Kakorkoli – glede prebolevanja…iz mojih izkusenj ti povem da se najbolje ozdravi tak odnos, ce se s tako osebo veliko druzis. Ampak ne prestopis neke fizicne meje.

Hvala za vse odgovore, bo treba razmisliti o vsem.

Sherlo, lahko povem, da vsekakor ni duhovnik. 🙂 Niti me ne privlači zaradi poklica, ki ga opravlja, niti ni v zvezi. Odnos ne bi bil prepovedan, ampak marsikdo bi ga najbrž označil za neprimernega in mislim, da bi tako menil tudi on, zato mu ne morem povedati.

V preteklosti sem bila navajena, da sem takšne stvari (prebolevanje) reševala tako, da sem se prisilila nehati misliti na to osebo. Kar je do zdaj sčasoma uspevalo (oz. vedno bolj se zavedam, da je uspevalo le na površju, kajti globoko v sebi me še vedno zaboli, ko pomislim na določeno osebo in zato to takoj preženem iz misli, ker očitno stvari nisem razrešila – pa zdaj ne mislim na osebe v romantičenm smislu). Mogoče ravno zaradi tega, ker sem se v tega človeka tako zaljubila (čeprav sem vedno trdila, da se ne moreš zaljubiti v osebo, če pa sploh nisi v zvezi z njo), pa zdaj ne morem pozabiti, ne morem ga pregnati iz misli. Ne morem pa se družiti z njim v nedogled, ker tudi to ne bo vodilo nikamor, saj vsakič, ko ga vidim, se mi zdi, da sem še bolj nora nanj.

tudi jaz imam podoben problem kot ti, tudi tri leta, tudi nedosegljiv moški, tudi še nisem povedala… in nimam niti najmanjšega pojma, kako ga pregnat iz misli in iz srca 🙁

New Report

Close