Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba koga izbrati, mirnega in skromnega, ali samozavestnega in glasnega

koga izbrati, mirnega in skromnega, ali samozavestnega in glasnega

Preprosto vprašanje, predsem za ženske, pa tudi za moški spol, ki so že srednjih let, tam po 45. letu.

Koga bi raje imeli ob sebi kot partnerja:

– preprostega človeka, delovnega, a bolj nerodnega, takšnega, ki ga moraš kar naprej stimulirati, mu sugerirati, nekako potiskati naprej, da nekaj “da od sebe”, če pa ga pustiš pri miru, bi presedel v kotu cel dan, torej po domače rečeno “levaka/levakinjo”?
Seksualno ta oseba bolj peša, rabi precej spodbude.

– ali intelektualno osebo, ki je sicer človek idej, po domače rečeno lider, samozavesten, z solidno službo, ki se znajde v vsaki situaciji, a vendar pri tej osebi nikoli ne veš, pri čem si, večkrat nedosegljiv, ko se ne oglasi na telefon, skratka zelo pameten in situiran.
Seksualno pa ta oseba vedno za akcijo, zna vodit igro, skratka akcija.

Hvala za vaša mnenja.

Prvega, ker ima kvalitete, ki so meni bližje… torej skromnost .. To da je bolj neroden, me ne bi toliko motilo.
Motilo bi me, če bi mi nekdo kar naprej dajal vedet, da je on nad mano in da je nekaj več….

Jah eni rabijo biti vodeni, drugi pa radi vodijo. Nekateri ne znajo biti vodeni, drugi pa ne znajo biti samostojni.
To, da ti pa nekdo konstantno daje vedeti, da je več kot ti pa ni nič drugega kot nespoštovanje partnerja. Kot osebnost pa moraš biti toliko samokrična/en, da veš kdaj se je bolje umakniti in dati vajeti v roke tistemu, ki neko reč bolje opravi in to nima nobene zveze s tem kdo je nad kom.
Za dobro zvezo je zelo pomembno, kako se partnerja ujameta, kemija in spoštovanje…

Tistega, v katerega bi bila zaljubljena.
In gotovo bi me ob seksualno mlačnem tipu hitro minilo. Tako da zelo verjetno drugi, če pač ne obstaja nobena druga opcija, ampak sta na razpolago samo ta dva.

Predvidevam, da nisi zaljubljena v nobenega, ampak si pogledala na uro in je čas, da enega izbereš … Jaz ti vseeno svetujem, da ne izbereš nikogar od njiju. Dolgoročno itak nimaš šans, razen če si tip, ki se lahko pretvarja in mu je bolj mar za videz in mnenje sosedov kot za svoje notranje zadovoljstvo, srečo in potešenost.

Za tipa prvo, za punco druga izbira. Čeprav je danes svet obrnjen na glavo in se tudi tipom ne da več in so marsikateri radi tudi vodeni (predvsem tisti, ki so jih vzgojile samohranilke). Ženske pa itak sčasoma zasovražite ravno takšne fante in se potem podajate v aferce z “bad boi”, da dobite tisti fiks moške dominance (ki jo pogrešate v domači kamrci).
Punce pa posegajo po prvih ponavadi, ko zaključijo s “cock carousel” in iščejo neko varno varianto (beta provider).
Tip si pa praviloma ne bo izbral dominantno punco, če je sam vodja, ker to kriči po nenehnih prepirih oz. “power play” igricah.

Če si sama človek akcije, potem drugega. Ali pač nobenega, kot je razumeti dvome. Kot tudi drugi ugotavljajo, upam, da nimaš občutka nuje, leta pa to… Ker to je najslabša možna motivacija. Bolje, da ostaneš samska, si privoščiš avanture in uživaš…

A drugi izbire nimam? Ker js ne bi nobenega, pa sem v preteklosti obe vrsti – ob prvi vrsti mi je bilo vedno dolgčas, druga vrsta je bila notri na koncu vedno prazna. Mogoče sem imela samo smolo.

Na koncu sem “izbrala” samozavestnega in mirnega in to kombinacijo priporočam vsaki ženski, je sedmica na loteriji.

A samo ta dva imaš? Potem raje počakaj na tretjega ali četrtega, ker če bi ti kateri ugajal, ne bi spraševala.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Predlagam ti en dober film kateri dejansko lahko odgovori tvoje vprašanje, in sicer:
Vicky Cristina Barcelona po slovensko mislim da je Ljubezen v Barceloni, nisem pa ziher. Čudovita igralska zasedba in odličen režiser.

New Report

Close