Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Uspavanje dojenčka

Uspavanje dojenčka

Pozdravljeni!

Imam vprašanje glede uspavanja svojega fantka. Star je 6 tednov, sicer zdrav, izključno dojen, ima že preko 6 kg, tako da glede napredovanja nisem zaskrbljena. Moja težava je malo bolj specifična…

Zvečer se zelo dolgo uspavamo, kar je malo utrujajoče in zato sem se obrnila na vas.
Že dva tedna sem uvedla naslednjo rutino (ker vem, da je dojenčkom le-ta pomembna): umivanje, uspavanke in dojenje. Problem je ta, da moj fant pozno popoldan večkrat sesa, približno na eno uro in zvečer, ko je čas za dojenje, so dojke bolj “prazne”… Naj pojasnim kako to poteka: dam ga na dojko, ki je bolj polna, sesa 15 min in zadrema, se prebudi čez 5-10 min in joče. Mu dam isto dojko nazaj, spet sesa približno isto dolgo, nato dojko spusti in spet joka. Mu ponudim drugo, ista zgodba. Po eni uri, ko je sesal že iz obeh dojk, še kar joka in ne zaspi… Ko mu spet ponudim dojko, ki jo je že dvakrat sesal, postane živčen, se zvija in joka. Na koncu to rešiva tako, da zaspi po uri in pol ali dveh urah, vmes ga nosim in božam. Z njim se ne pogovarjam na glas, mogoče kaj zašepetam, svetloba v spalnici je nežna, spi pa zraven mene na družinski postelji že od vsega začetka (v svoji posteljici ni želel biti, že v porodnišnici ne…).
Ne me narobe razumeti, ni mi težko biti z njim dve uri zvečer, tudi čez dan se veliko doji in ni rad sam, takšen pač je in to sprejemam. Ampak po eni uri je že on živčen, ker ni mleka dovolj oz. ne teče tako močno, kot bi on želel, oba sva že prepotena in utrujena (večkrat zadrema vmes, a ne zaspi), zato me zanima, ali lahko kako povečam količino mleka zvečer?
Ponoči se zbudi 2-3x, dojke so takrat napete, polne, tako da se na eni podoji in zaspi brez problema. Tudi čez dan nimava težav, le to uspavanje nama nekako ne gre…

Prosim za nasvet. Hvala!

Mina

New Report

Close