Najdi forum

letna/polletna bilanca

Odpiram temo, v kateri lahko vsak-a naredi svojo letno ali polletno bilanco.

Evo moja letna bilanca, ker sem julija lani doživela veliki preobrat. Preden sem odprla temo, sem šla preverit, ali je res minilo leto dni, in zgroženo ugotovila, da sem na forumu že dve leti … Eno leto sem torej samo teoretizirala oziroma vsaj redila se nisem več. In vmes imela tudi kakšne zelo črne dneve.
Skratka, v enem letu sem izgubila 6 kilogramov. To je bil tudi okvirni cilj. Ko si na začetku, se ti zdi eno leto veliko in cilj nekje v daljavi, vseeno, če se tudi ne bi trudila. Ampak zdaj, po enem letu, sem tako vesela, ne samo zaradi izgubljenih kg, ampak tudi zaradi pridobljenih dobrih navad (z vmesnimi pregrehami, za kar sem pa že napisala, da so pri meni del življenja in si niti ne mislim niti nočem delati planov, da se jih rešim, ker vem, da se jih ne bom – raje jih ohranjam v nekih okvirjih, ki mi ne bodo škodili).
Vse, kar sem storila, je tole: manjše porcije, konec prenajedanja, “prepovedane” dobrote le občasno, tek, fitnes, vaje doma. Tekla sem že prej, fitnes je bil novost. Pridobila sem precej mišic, obtesati moram samo še trebuh.
In seveda narediti vse, da bo bilanca za naslednje 12-mesečno obdobje vsaj tako ugodna.

Še en mesec me loči do prvega polletja-a vseeno velja bilanca?
Vse svoje življenje sem bila suhica, v otroštvu mi je bilo prav nerodno, ker je v zdravniškem kartonu pisalo-podhranjena. Tudi prva in druga nosečnost nista bistveno vplivali na postavo, z lahkoto sem ohranjala težo, ki je bila nekje med 50 do max 55 kg. Jedla sem vse, šport tako mimogrede, kar je pač bilo trenutno v modi.
Po 40. letu pa se je začelo. Počasi, a vztrajno so šli kilogrami samo še navzgor, februarja sem se nevarno približala 60 kg. Prišla sem na forum, vse ostalo sem napisala v temi »hujšanje 2016, tokrat zares«.
Danes je stanje približno takšno: 56 kg (-3kg). Lahko bi bilo bolje, lahko pa tudi slabše. Kar nekajkrat me je imelo, da bi pustila vse skupaj in tukaj mi je bil forum v veliko pomoč, sem sem prišla po tolažbo in motivacijo.
Pri hrani sem previdna, pa ne toliko glede količine, kot kvalitete. Imam veliko srečno, da je večina zelenjave z domačega vrta, izogibam se beli moki, sladkorju, soli,…Sem pa prevelik gurman, da bi se odpovedala vsemu, kar mi pri hrani pomeni užitek. Privoščim si brez slabe vesti, pazim pa, da teh pregreh ni preveč, prevečkrat.
Vsaj 3x tedensko grem na hrib, ki mi zdaj že skoraj ne zadošča, premagam ga z lahkoto. To je tudi moj največji dosežek, da sem pridobila na kondiciji, za kar si čestitam. 2 x tedensko ura tenisa. Upam, da mi bo uspelo tudi kaj plavanja, se bom morala zorganizirat.
Načrt za naslednjih 6 mesecev: -3kg in nujno, nujno, nujno intenzivna vadba. Tukaj bom spet potrebovala tebe pravakava. Ampak to septembra, zdaj ti predvsem želim lepo, uživaško poletje.
Evo, to je na kratko to.

Odločila sem se, da tudi jaz tukaj kakšno napišem. Ko sem gledala slike iz moje mladosti si rečem o kakšna suhica sem bila. Poroda sta mi pustila kar nekaj kg in kasneje še stres.
Sedaj je za menoj že dobri dve leti, ko sem dobila namig, da bi morala spremeniti življenjski slog. Zdravniški pregled je pokazal nekaj zdravstvenih težav in takrat je naredil klik v moji glavi. Skoraj trimestna številka mi je dala signal, da je dovolj prenajedanja v večernih urah.
Našla sem tale forum, nekaj časa sem samo brala in dobila motivacijo. Najprej so bili majhni koraki, kasneje pa že malo večji. Kg so lepo počasi kopneli in lani poleti sem bila zelo zadovoljna a kg niso šli več dol. Pomembno mi je bilo, da sem se dobro počutila in se še počutim.
Vadba je bila najprej samo hoja po ravnem, kasneje v hrib, tudi nekaj visokogorja je, potem vodena vadba in tudi v fitnes zavijem a vem, da premalo. Čez zimo sem 3 kg ponovno pridelala a vem, da je vzrokov več. Še vedno preveliki obroki, sadje in EMŠO pri katerem težje zgubljaš kg.
Ne bom obupala, počutim se fenomenalno, nobenega tiščanja v želodcu.
Cilj imam izgubit še 10 kg a časovno se ne bom omejevala. Tukaj smo, da se spodbujamo, da migamo, zdravo jemo in stkemo prijateljstvo.

Štirimesečna bilanca – mogoče je šla še ena kila dol.
Je pa ratalo malo več trebušnih mišic.

Čez dva meseca poročam …

New Report

Close