Najdi forum

Statistika

Pozdravljeni,
veliko sem že brala o povečanju prsi, tudi sama razmišljam o tem, a me je strah možnih posledic, kot so zapleti po operaciji, grd izgled dojk, potrebni popravki, ipd.
Zanima me, ali vodite statistiko rezultatov operacij. Ali lahko kje dobim podatke o tem, koliko operacij je bilo uspešnih, koliko z zapleti, koliko strank je bilo zadovoljnih ? V Sloveniji ali svetovno gledano.

Hvala za odgovor.

Sem prepričana, da se (vsaj pri nas) te statistike ne vodi. Vsak se seveda želi prikazati v karseda lepi luči, zato ne bo seveda nobeden kar tako priznal, če ga je kje polomil , ali pa če je bila operacija zaradi drugih razlogov neuspešna(tudi če ni zdravniška krivda).

Zdravo

Vsak poseg v človeško telo predstavlja določeno tveganje. Če je stopnja tveganja dovolj nizka posege izvajamo sicer hitro pride do opustitve metode.

Kar se tiče prsnih vsadkov (protez) je samo v zadnjih 10 letih prišlo do več kot 600% (z besedo šeststo procentnega) letnega porasta števila vsadkov.
Vodilne po številu so seveda ZDA v Evropi pa ne zaostajamo dosti. v ZDA so lani operirali nekaj več kot 237 000 žensk) Tudi v Soveniji se število vsadkov v zadnjih letih strmo povečuje.

Vse to govori, da je velika večina žensk (in kirurgov) s posegom zadovoljnih. Kljub temu, da zapleti so, jih je dovolj malo, vsadki dovolj kvalitetni in celokupno tvaganje sprejemljivo za pacientko in zdravnika.

Na naši kliniki seveda vodimo statistike posegov, imamo kompletno fodokumetacijo vseh posegov zadnjih trideset let, sodeujemo s svetovno znanimi centri… Vse to pa še zmeraj ne more zagotoviti, da se ravno vam ne zgodil kateri od zapletov, ki so možni.

Svetujem vam pogovor v naši ambulanti.
Prilagam povezavo do zelo dobre in izčrpne knžice o vstavitvi prsnih protez. Če znate angleško vam jo toplo priporočam.

Lep pozdrav

Aleš

Spoštovana Žalostna

Prilagam hiperpovezavo do odlične knjižice, s slikami o operacijah s silikonskimi vsadki mogoče vam bo v pomoč.

Statistiko pri nas vodimo, saj smo klinični oddelek in moramo preverjati in primerjati rezultata z ostalimi ustanovami doma in v tujini. Imamo tudi obsežno foto-dokumnetacijo v kateri hranimo tako odlične kot slabe rezultate in o njih vsakodnevno razpravljamo na kolegijih. Še posebaj skrbno obravnavamo in analiziramo zaplete, da bi se jih v bodoče izognili.

Kljub temu, to včasih ne zadošča in pride no nesprazumov , zapletov, nezadovoljstva in trpljenja. Večinom lahko pomagamo, včasih pa ne.

Lep pozdrav

Aleš

Aleš

New Report

Close