Najdi forum

Trebuh in kila

Spoštovani,
pred letom dni sem rodila. Čeprav sem se v nosečnosti zredila le 8 kilogramov, mi je trebuh zaradi lege ploda in obilice plodovnice zelo zrastel, postal je tudi strijast. Prišlo je do razmaka zgornjih trebušnih mišic cca. 7 centimetrov. Po porodu sem opazila, da sem si pridelala še kilo nad popkom. Kljub redni telovadbi je sedaj razmaka še vedno za 3 cm, zaradi kile pa redno nosim trebušni pas. O operaciji za zdaj še ne razmišljam, ker še dojim.

Zanima pa me nekaj: koža na trebuhu se mi zelo povesila in rada bi si ga dala popraviti. Zanima me, ali je mogoče obe operaciji, kile in plastično operacijo, združiti? Kako je v tem primeru s plačilom stroškov? koliko stane “polepšanje” trebuha? In še eno vprašanje, na katero mi lahko mogoče tudi vi odgovorite! Fizioterapevtka mi je pred tremi meseci omenila, da bo pri treh centimetrih razmaka trebušnih mišic verjetno kar ostalo. Kaj lahko naredim za odpravo te nevšečnosti?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni

Pravzaprav ste na svojem priemeru zelo dobro opisala primerno stanje za operacijo, ki ji rečemo abdominoplatika – preoblikovanje trebuha, amerikanci pa tumy tuck – zategnitev trebuha kar lepo opiše bistvo posega).

Koža, ki se je v nosečnosti raztegnila preko meje fiziološke elastičnosti in je postala strijasta, razvlečena in povešena ter razmaknitev trebušnih mišic(diastaza rektusov). Zaradi raztegnitve in slabosti trebušne stene je nastala še kila.

Pri posegi odstranimo odvečno kožo in maščevje. Razmaknjene mišice približamo in zašijemo, ob tem pa popravimo tudi kile v predelu med razmaknjenima mišicama.

Če imate v načrtu še kakšno nosečnost svetujem , da operacijo preložite na čas po porodu, ker se vam lahko mišice zopet razmaknejo.

Lahko pa se že sedaj oglasite v naši ambulanti, kjer vam bomo, ob pregledu, natančneje razložili možnosti in predlagali primerno metodo.

Če želite odpraviti samo kilo vam svetujem pregled pri abdominalnem kirurgu. Tak poseg bi zavarovalnica krila.

Abdominoplastika ali abderoplastika je samoplačniški poseg.

lep pozdrav

Aleš

Hvala za hiter odgovor, bom premislila o alternativah!

New Report

Close