Najdi forum

operacija

Pozdravljeni!

Pred leti se mi je razlil slepič. Da so lahko uspešno opravili operacijo so mi razparali cel trebuh. Rana se je zarastla in ostala je brazgotina dolga 20 cm in široka 1,5 cm v obliki črke S. Zanima me kako zahteven je poseg odstanitve take brazgotine, kakšno je okrevanje. Ali so tovrstne oeracije samoplačniške ali je možno opraviti takšno operacijo z napotnico. Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.

Zdravo

Popravlajnje izgleda brazgotin je samoplačniški poseg razen če gre za brazgotine, ki motijo funkcijo.

Ali se da izled brazgotine popraviti je odvisno od njenega poteka, od zrelosti ( ali je proces tvorbe brazgotine zaključen) od tipa ( ali je razvlečena, udrta ali izbočena, vozličasta, ali prerašča robove prvotne rane) in od načina kako se je prvič celila. Če je brazgotina posledica nezapletenega celjenja bo pričakovano izboljšanje izgleda po ponovni operaciji manjše.

Končni izgled do določene mere določa kirurška tehnika v večji meri pa naravna sposobnost telesa, da tvori brazgotine in napetost kože, ki skuša brazgotino razvleči. (Če imate napet trebuh bo brazgotina širša kot če je koža trebuha sproščena)

Glede na velikost in položaj bi bilo vašo brazgotino moč izrezati v lokalni ali splošni anesteziji.
O koristi takega posega pa bi lahko povedal kaj več če bi brazgotino videl.

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close