Najdi forum

rada bi se učila angleščino

Rada bi kakšen nasvet.
Imam srednjo šolo, angleščino znam kolikor sem se je naučila v srednji šoli.
Zdaj pa bi se rada naučila angleščine fajn.
Rada bi se je naučila sama-preko knjig, literature, anglesčina 2000 s in
potem šla na tečaj.
Mislite da je to mozno?
Tečaji se mi zdijo predragi.
Bi pa potem ko bi se naučila šla na kakšen izpit da bi dobila diplomo,.
vsi odgovori dobrodošli

Ves, Tjasika, vse lahko dosezes, kar si mocno zelis… Je pa tale “samotarska” pot malce bolj tezavna, saj zahteva mnogo volje in samodiscipline, da potem sama sedes in vadis in vadis in studiras…Vsekakro moras ob studiju se veliko brati tuje revije, knjige, se pogosto dobiti s kaksno prijateljico, ki ze bolj obvlada tuj jezik in se pogovarjati le v tujem jeziku in se popravjati, popravljati…In gledati tuje TV programe, skratka povsem prilagoditi rezim nekega dela prezivljanja prostega casa. Seveda ti utegne uspeti se lazje kasneje koncati kaksen tecaj, po katerem bos lahko dobila tudi certifikat.
Zelim ti veliko uspehov in LP!

Kolikor mi je poznano se lahko naučiš angleščine tudi pri misijonarjih cerkve Jezusa Kristusa iz poslednjih dni (mormoni). To so mladi Američani, ki kot misijonarji delujejo tudi v Sloveniji. Sam se udeležujem tečaja pri njih in mi je všeč. Koliko to stane? Nič. Zakaj to sploh počnejo? Na ta način (izven časa tečaja) predstvljajo tudi njihovo vero. Udeležba je prostovoljna. Kako to izgleda ne vem, ker hodim samo na tečaj. Če boš v katerem od večjih slovenskih cest srečala ali videla mladega fanta ali dekle, s tablico na prsih in ameriškim naglasom, ko prijazno ogovarjajo mimoidoče, jih povprašaj za udeležbo na tečaju. Imajo tri stopnje. Začetno, nadaljevalno in konverzacisjki tečaj.

nova
Uredništvo priporoča

A imajo tudi v Lj. ta tečaj?

Mislim da, ker sem ob obisku v Ljubljani na Prešernovem trgu govoril z enim od teh fantov. Bil je sredi trga, in ko sem šel mimo sem ga pozdravil ter mu povedal, da poznam njegove kolege v Celju, kjer obiskujem tečaj angleščine. Vprašal me je, kako se mi zdi, in sem zadevo pohvalil. Izmenjala sva še nekaj besed in jaz sem odšel svojo pot.

O njih izveš nekaj na spletni strani http://www.mormoni.20fr.com/index.html

Lp. Marjan

Marjan, ali imajo v Celju mormoni tečaj angleščine? In to zastonj? Ali po dostopni ceni?

Tečaj je zastonj. Na Vodnikovi (mislim, da je) 6. Vsak torek od 18.00 – 19.00 ure. Preprosto pridi in se pridruži skupini, za katero misliš, da ti najbolj ustreza; začetni, nadaljevalni, konverzacijski. Če kdo rabi še več pomoči, se je možno dogovoriti tudi za pomoč na domu. Jaz in moja partnerka hodiva samo na tečaj. Lahko jih tudi pokličeš na št: (03) 545 16 82

Vsak je lahko boljši, kot si morda misli. Vem, ker sem to preizkusil na sebi. ----------------------------------------- Marjan

A ti to hodiš v Lj. na tečaj?

Živjo, pikapolonica8! Hodim v Celje. Kje imajo to zadevo v Ljubljani ne bi vedel. V kolikor te resnično zanima, pokliči v Celje na številko 03 545 16 82 in ti bodo verjetno povedali.

Vsak je lahko boljši, kot si morda misli. Vem, ker sem to preizkusil na sebi. ----------------------------------------- Marjan

V Ljubljani se lahko udeležite tega učenja na Celovški 34

New Report

Close