Slovenci po svetu

Domotožje, različne navade, težave z integracijo? Povsod je lepo, a najlepše doma. Prostor, namenjen izmenjavi izkušenj o bivanju onkraj meja naše države.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

selitev v Anglijo

Default avatar jasminica 16 Mar 2009 10:42

Z družino se predkratkim selimo v Anglijo?Mislimo,da gremo na bolj:-)A se je kdo pred kratkim preselil,kakšne izkušnje imate?Lp

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Socialka 22 Mar 2009 19:57

V Anglijo sem se preselila pred 2,5 leti. Lahko recem, da je bila to najbolj pametne odlocitev v mojem zivljenje. Ne obzalujem. Same pozitivne izkusnje. Ce te se kaj zanima,pa bodi bolj specificna in ti z veseljem odgovorim. LP in srecno!

Default avatar jasminica 23 Mar 2009 15:41

pust kak email pa se slišva če si za.ok

Default avatar jasminica 20 Apr 2009 15:51

bližajo se moji dnevi in moja selitev v Anglijo,kolk komaj čakam,da s tamalo-hčerko greva sem živčna kar strah me je malo,moža imam že gor dela najel je hišo,kupil avto vse ima zrihtan še po naja pride a kar stiska me v prsih tresem se.Mislim,da bomo imeli bolj življenje gor kot tle-vsaj skupaj bomo,mož ima službo tako da bo vsak dan doma.Hčerka je 4leta stara in ji je zelo težko it zelo je navezana na stare starše.Jaz upam da bo vse ok:-)lp

Default avatar Tammy 22 Apr 2009 13:52

Jasminica,

se mi lahko javiš na mail? Jaz še kolebam, ali bi šla s svojo družinico ali ne, tudi moj mož dela tam, a ne vem.

[email protected]

LP!

Default avatar Tinaja 22 Apr 2009 19:45

Tudi jaz sem lepo stevilo let v Angliji in razumem vajin strah in negotovost. Vseeno sem mnenja, da je vredno pioskusiti, saj se je vedno mozno vrniti nazaj, ce se boste tako odlocili. Vsaka izkusnja je nekaj vredna in zato le pogumno! Seveda me zanima v kateri kraj se selite...

Default avatar jasminica 23 Apr 2009 01:56

Tineja,jaz se selim v Bradford.Kje pa ti živiš v katerem mestu,si se naučila na njihovo življenje?lp

Default avatar Tammy 24 Apr 2009 11:43

Tinaja!

Se mi lahko javiš na zgornji mail? Včasih se mi zdi, da imam toliko vprašanj...

Default avatar Tinaja 24 Apr 2009 17:23

Zivim v Birminghamu.
Tammy, ne zdi se mi posteno do drugih, da bi ti pisala na tvoj osebni naslov, zato le vprasaj tukaj. Naj imajo od tega tudi drugi, ki berejo tele strani, kako korist.
Lp.

Default avatar jasminica 09 Jun 2009 15:13

lep pozdrav sem k berete ta forum,to stran,...rada bi vam sporočila da sem se že preselila v Anglijo vse je ok.Sem zelo zadovoljna sem pa v Bradfordu.Če je kdo za kak čvek ali vpr.naj piše bye

Default avatar wesna 02 Jul 2009 00:01

Kakšni so bili vaši prvi vtisi ko ste pripotovali v Anglijo? Ste vsi že vse imeli načrtovano vnaprej ali je kdo izmed vas tako kot midve s Kajo ko greva na "blef" polni optimizma in vere da nama uspe? (glej temo pomoč!)

wesna

Default avatar Anglezinja 05 Jul 2009 21:28

Imeli smo ze sluzbo in zajeten kupcek denarja za zacetne stroske.

Default avatar jasminica 07 Jul 2009 17:40

lep pozdrav vsem iz Bradforda:-)Za selitev moraš imeti kar nekaj denarja,da lahko kupiš avto plačaš najemnino in varščino za hišo to kar nekaj denarja že nanese pa še vsaj tolk da imaš da preživiš en mesec do plače(seveda je treba prej imet službo)tako bom povedala na začetku je veliko stroškov tako da je denar pomemben!Tako bom rekla težko je na začetku tam en mesec pol se pa že vse kar približno zrihta in navad se malo na spremembe drug življenje.Mi se imamo super bolj kot smo se v sloveniji imeli!cao

Default avatar Tammy 27 Jul 2009 13:18

Jasminica!

Oglasi se mi na mail, zanima me, kako je kaj s šolo?

LP!

Default avatar jasminica 31 Jul 2009 18:43

pozdravljena,Tammy!šolo imaš brezplačno,greš vpišeš se in jo obiskuješ je 3*na teden od 9h-16h,vsaj tko je tukaj v Bradfordu,enostavno so pa zelo prijazni.A se še nisi odločila za selitev?

Default avatar Tammy 05 Avg 2009 12:36

Zdravo!

Razmišljam o selitvi konec leta-morda začetek prihodnjega.Še čakam na razplet v službi...

Glede šole me zanima bolj zaradi jezaika. Moji otroci ne govorijo kaj prida angleško. Razumejo že kar dosti, govorjo pa ne toliko.

LP!

Default avatar Petraslo 17 Avg 2009 01:44

Pozdravljene vse,

Tudi jaz sem se pred 6-imi meseci preselila v Birmingham in iščem slovensko družbo. Žal do sedaj še nisem našla nobenega slovenca. Tako, da če ste za kakšen klepet in iz Birminghama ali bližnje okolice, se mi lahko javite na [email protected]

Z Jasminico sva se že malo pogovorile a je žal predaleč, da bi si lahko delale družbo.

LP, Petra

Default avatar megan/*** 25 Avg 2009 09:49

Ja, tudi mene najbolj zanima, kako so se vključili otroci v šole. Naša je v 1. razredu in ne zna angleško...

Kako to mislite šola je 3x na teden - a ni vsak dan. S koliko leti pa gredo tam otroci v 1. razdred?

Default avatar Tammy 25 Avg 2009 11:01

Megan,

Ne vem točno, vendar mislim, da s štirimi leti ali tremi. Kolikor vem, ni vsak dan za take male ali pa so tam le nekaj ur dnevno. Jezik pa... mene tudi zanima, kako se kaj vključijo otroci, ki ne znajo jezika. Vem, da so tam tega bolj vajeni, ker imajo res veliko priseljencev, vendar me skrbi zaradi uspeha v šoli. Kati če ne razume dobro niti vskadanjih stvari, kako bo šele snov v šoli? Zato bi rada malo iz prve roke izvedela, kako gre...
Mislim, da je taka šola pri tako majhnih podobna našim vrtcem-delajo podobne stvari.

Default avatar NAT 25 Avg 2009 17:21

Evo jaz delam v soli v uk, tako da so to informacije iz prve roke. Ko je otrok star 3 leta (ozr. 1 term after) mu drzava placa 15 ur na teden (vrtec), ko je star 4 gre v nursery school/malo solo (ki je vsak dan 3 ure, torej spet 15 ur na teden). Ko je star pet gre v primary scool v reception class. Upam, da vam je zdaj kaj bolj jasno.
Lp s soncnega otoka.

Default avatar Tammy 26 Avg 2009 09:33

Nat, hvala, ker sem si s tem res malo razbijala glavo. Ali morda veš, kako je, če otrok ne obvlada jezika? Se kaj posebej z njim ukvarjajo oz. pomagajo (tu mislim bolj nasvete), kako otroka čim hitreje naučiti angleško? Bi zaradi tega imel moj otrok kakšne posebne težave? Starost: 4 leta.

LP!

Default avatar jasminica 26 Avg 2009 16:09

Pozdravljeni,mi smo 3.5mesecov v Angliji in hčerko imam staro 4.leta zdej 7.9.gre v 1.razred Primary school,anglešk še ne govori ampak so nam v šoli povedali da to ni noben problem,da se otroci v roku treh tednov naučijo v šoli najkasnej v enmu mesecu(nekaj se je naučila odzunaj z otroci in gledanjem risank)šola je pa vsak dan od 9h do 15h razen sob.pa ned.imajo uniforme vsaka šola ima svojo uniformo.(uniformo sam kupiš,obutev,...)Je pa tud šola za odrasle učenje jezika ene so brezplačne ene se plačajo.Lp pozdrav

Default avatar NAT 26 Avg 2009 21:30

Otroci se ful hitro naucijo novega jezika, tako da ne skrbi. Pri nas se kr precej ukvarjamo s tamalimi, ki imajo "english as an additional language". Verjetno predvsem zato, ker jaz delam na tem podrocju in vsakodnevno srecujem starse, ki imajo podogne skrbi kot jih imas sama. Tvoj otrok ne bo imel nobenih posebnih tezav. Jaz imam celo 4 letnike, ki govorijo tekoce 3 jezike in med njimi "saltajo", da ti kr nic ni jasno. Jaz bi vseeno doma par osnovnih stvari v anglescini probala naucit otroka: da rabi lulat recimo. Vsak otrok ima key worker-ja, s katerim se malo pogovori. Naceloma je staff zelo ok. Srecno, ce te se kaj zanima pa kr vprasaj.

Default avatar Mmojca 09 Okt 2009 11:32

Vsi ki ste v Angliji ali pa zelite tja - ma yahoo group je ena skupina s cca 100 slovenci ki zivijo tukaj (vecinoma v Londonu) - vcasih se dobimo na kaksnem srecanju,.... Letos smo imeli celo pustovanje s flancati :)

Prijavite se na: http://groups.yahoo.com/group/slo_london/

Default avatar Taja123 13 Okt 2009 10:49

Hvala Mojca.
Glede te skupine pa je en problem ta, da se vse stvari obicajno dogajajo le v Londonu, medtem ko nas je kar nekaj po drugih mestih... kot lahko vidite po sporocilih zgoraj,

Default avatar tanja.s 30 Okt 2009 23:00

Tudi mi zivimo v Angliji skoraj ze dve leti, pa se zdaj ne znam kupiti prave moke. Moko nosim iz Slovenije, saj otroci in jaz tezko jemo sive palacinke. Kak dober nasvet?
PETRA, mi zivimo v Coventryju, kar je blizu Birminghama. Tudi jaz pogresam druzbo in slovenski jezik.

Default avatar anniaa 15 Nov 2009 18:16

sem ze 14 let v Londonu in sem sla kot varuska. Sem dostudirala(zraven tudi delala), sedaj imam dobro sluzba in recesija se pri nas v sluzbi ne pozna. Je pa London malo drazji od ostalih mest-

Default avatar Slovenko 17 Nov 2009 09:32

Pozdravljeni vsi skupaj! Odločam se, da bi poizkusil izboljšati angleški jezik kar v Londonu, pa me zanimama če se dobi kakšno delo za vzporedni zaslužek.

Default avatar Tinko 09 Dec 2009 13:26

Hoj!

Mene pa zanima ce mi lahko kdo pomaga pri nakupu vozila in sicer iz mesta Birmingham, da avto pogled in mi poslje slike, ker rabim ta avto za dele pri neki predelavi !

Hvala za pomoc in lep pozdrav Matjaz.

Default avatar Tinko 09 Dec 2009 13:32

Hoj!

Iscem slovenca ki zivi blizu Birmingham-a ki bi mi pri dolocenem nakupu!

Hvala in lep pozdrav Matjaz!

Na vrh