Forum: Slovenci po svetu

Domotožje, različne navade, težave z integracijo? Povsod je lepo, a najlepše doma. Prostor, namenjen izmenjavi izkušenj o bivanju onkraj meja naše države.

Švedska

Nova tema
Default avatar Lukezio 07 Sep 2008 00:38

Pozdravljeni.

Zanima me, če je možno dobiti kakšne kontakte (pod zasebno ali tukaj) od Slovencev na Švedskem, predvsem študentov, itd.

Pozna kdo koga, ki tukaj na Švedskem?

lp

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar sverige 10 Nov 2008 16:20

Jaz zivim/studiram na Svedskem.

Default avatar lukezio 10 Nov 2008 16:39

Kje točno?

Default avatar Sverige 11 Nov 2008 21:21

Stockholm.
Ti?

Default avatar Lukezio11 11 Nov 2008 21:27

Börlange, Dalarna.

Točno v Stockholmu si ali kje zunaj?

Lp,

Šveđanin

Default avatar Sverige 11 Nov 2008 21:33

Malenkost ven iz Stockholma. Ampak studiram v STHLmu in tam tudi delam. No, potem si malo ven iz mesta.
Imas kaj stika s Slovenci? Jaz sem vclanjena v dve drustvi in je lepo, ko se srecamo. Pa smo tudi kar precej dejavni.
Imamo tudi slovenske mase enkrat mesecno z duhovnikom iz Slo, ki zivi v Göteborgu.

Default avatar Lukezio11 11 Nov 2008 21:43

Da, malo ven sem... malo za Švede. :P doooosti za Slovence (samo 220 km). Ja, poznam kar nekaj študentov oziroma družin, ki živijo na Švedskem (iz Uppsale, Stockholma, Linköpinga, Västerasa, sošolec iz mojega faxa mi je tudi tu v Börlange). Sem pa ti poslal mail tako, da bi bilo fajn in lepo, če bi ostala v kontaktu preko maila. :))

Drugače pa je bila Švedska in vedno bo moja najljubša država. Ker ja. :))

Default avatar Bibica 11 Jan 2009 00:57

Haj...

js se februarja selim na Švedsko (Gavle) kot au-pair pa bi blo fajn met kj stikov za kake informacije pa druzenja pa tk...

Sweden all the way :)

Biba

Default avatar Lukezio€ 11 Jan 2009 03:25

sverige all tid, ja. med jag ska ga hem i februar, darför det kan bli en problem för dig. nu är jag full. :S

se čujemo, ko se vidimo. ker ja. :))

Default avatar stockholm 01 Maj 2010 23:02

še je kdo aktiven na tem forumu...živim že 8 mesecev v stockholmu pa še nisem spoznal nobenega slovenca, zato če živi kiri od vas v stockholmu naj se javi plačam pir ;)

Default avatar lilita 23 Jun 2010 21:33

Jaz grem avgusta gor. :) :)

Default avatar TinkaFinka 26 Jun 2010 18:04

Jaz tudi zivim na Svedskem, sicer na severu (Skelleftea). Sem pa obcasno v Stockholmu in bi se z veseljem pridruzila piru :-D

Default avatar lilita 10 Jul 2010 23:08

Jaz bi rabila pomoč ... mogoče kdo ve za kakšno prazno sobo (študentsko) v Stockholmu do decembra ... ker tole iskanje je sizifovo delo, nikamor ne pridem.

Default avatar stockholm 16 Jul 2010 22:53

TinkaFinka ja te pa daj facebooka pa se čujemo ko prideš v Stockholm ;)

Default avatar TinkaFinka 16 Jul 2010 23:46

Oj,

pisi na [email protected] pa se zmenima :-)

Default avatar mitjaba 26 Okt 2010 03:30

stockholm kaj se mi lahko javiš na mail [email protected]

Default avatar Petra73 16 Nov 2010 22:04

Pozdravljeni !
Jaz razmišljam o preselitvi zaradi službe v Švedsko pa če je kdo od volje da malo poklepetamo . Verjetno bi šla na jug !
Lp
[email protected]

Default avatar brezposelen 24 Nov 2010 18:58

SVERIGE--mi lako pomagaš do slušbe na švedskem ker tule v SLO je prekleto težko DIHAŠ tam si vsaj na svežem zraku pa bi se včlanil v ta slovenski društvo pa da si najdem stanovanje POCENI da ni drago--kontakt [email protected]

Default avatar aviatorikus 21 Jan 2011 12:59

Pozdravljena družba,

Ne vem ali lahko tole tukaj objavim saj bo zvenelo bolj kot oglas, namreč: Za naše podjetje iščemo zunanjega sodelavca na Švedskem. Ukvarjamo se z izdelavo video vsebin, ter nihovo optimizacijo, ponavljam izdelava in optimizacija VIDEO vsebin, ker nas ljudje v 90% zamenjujejo s podjetji ki izdelujejo spletne strani. Optimizacija VIDEO vsebin je novost na trgu. Ker je naš cilj imeti v vsaki evropski državi vsaj enega zunajega sodelavca za marketing, poskušamo preko različnih medijev pridobiti kvalitetne ljudi. Provizija za vsakega pridobljenega naročnika je nastavljena po švedskih standardih ali celo več. pišite na: [email protected] http://www.sumerian.si LP, Boštjan

Default avatar Luka1 24 Mar 2011 09:58

Aviatorikus živjo!

Če prav razumem se ukvarjate z izdelavo in optimizacijo videovsebin na spletnih straneh, oz. za spletne strani? Povprašal bom nekaj kontaktov, ki se ukvarjajo z izdelavo spletnih strani (predvidevam, da bi z njimi lahko sodelovali?), pa če kaj vzpodbudnega izvem se javim.
Drugače pa trenutno delam in zivim v Ostersundu.

Lep pozdrav!

Default avatar AQ Andrej 03 Okt 2011 14:41

LP
Sem Andrej trenutno še vedno živin v ljubljani toda planiram da se bom preselil v Stockholm k svoji punci ki ssem jo spoznal preko interneta. Pa me zanima kaj potrebujem da lahko dobim službo tam. In seveda nasveti bodo prišli zelo prav

Default avatar M.M 12 Okt 2011 11:54

AQ Andrej sem ze skoraj 5 let tukaj in sem sla na isti nacin kod ti.....ce znas anglesko ti nebo problem takoj najdet sluzbo in se prilagodit zivljenju. Veliko srece,ce te kar koli zanima pa kr vprasaj

Default avatar AQ Andrej 15 Okt 2011 12:15

M.M hvala za info. Ja moja angleščina ja skoraj popolna. Zanima me samo kaj potrebujem od dokumentov in ali moram spremeniti stalno prebivališve ali samo določim da je švedska začasno?

Default avatar AQ Andrej 15 Okt 2011 12:37

Naprošam vse ki mi lahko dajo kakaršno koli informacijo prosim za vaš odgovor na [email protected] . Hvala

Default avatar Liparca 04 Nov 2011 00:28

Ojla! A je še kaj Slovencev tukaj v Stockholmu? Jaz sem tukaj skoraj eno leto, pa bi bila vesela malo domačega jezika (in kulture) v živo. Kontaktirajte me na lipi.lady (at) gmail.com :)

Pa lep pozdrav vsem!

Default avatar tomazslo 11 Nov 2011 21:27

Zdravo!

Jaz bom pa za noboletne praznike v Stockholmu. Če ma kdo željo, se lahko na kaki pijači dobimo!

Default avatar gesle 03 Dec 2011 01:38

Pozdravljeni,

razmišljam o selitvi na Švedsko, pa sprašujem tiste, ki so že gori, imate kakšno delo zame, da se čim hitreje integriram! Hvala.

[email protected]

Default avatar göteborg 20 Dec 2011 11:20

zivjo sem na swedskem tocno v gbg ce je gdo z gbg se lahko dobimo na pijaci

Default avatar göteborg 20 Dec 2011 11:22

0738797966

Default avatar AQ Andrej 04 Jan 2012 09:15

Lep pozdrav vsem jaz sem zdaj na svedskem Stokholm Fasta
Ce je kdo za kako pijaco naj me poklice.
+4672840319

Vidimo

Na vrh