Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

zanositev, nosečnost… kdaj bo uspelo?

živijo!
imela sem kar nekaj smole že v življenju povezane z zanositvijo, nosečnostjo… najprej sem imela 2 zaporedna ss, potem so mi odkrili pregrado v maternici, sedaj se pa z možem že pol leta trudiva zanositi, pa nič.. vsak mesec me razočara M! glede na to, da pred operacijo pregrade nisem imela problema zanositve, me sedaj tole kar malsko skrbi.
vedno sem imela redno M, vendar prejšnji mesec je prišla 1 teden prezgodaj, kar me je zelo presenetilo, tako da niti plodnih dni ne znam zračunati… ta mesec bi morala M dobiti okoli 20-ga, vendar potihem upam da jo ne bo! opazila pa sem povečan beli tok par dni nazaj, ki še vedno traja in ga prej nikol nisem imela toliko-mogoče katera ve zakaj je temu tako? je mogoče možna zanositev?
poznate kakšne metode, ki pripomorejo k hitrejši zanositvi, razen zdrave prehrane in športa?
vsak nasvet je dobrodošel 🙂
lp

Sama si tudi nisem mogla določiti ovulacije, rešili so me šele ovulacijski testi. Odkrila sem da imam O šele 18. dan ne glede na to, da imam ciklus dolg 28. dni.

tudi o ovulacijiskih testih sem že razmišljala in si jih bom ta mesec omislila… tako močno si želiva otročička, pa kar ne rata :((

nova
Uredništvo priporoča

nikar ne obupaj!Ovulacijski testi so kar v redu zadeva,čeprav so malo dragi…Če vama še kar ne bi uspelo kaka dva tri cikluse,pa ne bi bilo odveč,če bi se z g pogovorila o kakšni morebitni stimulaciji? Npr. klomifen….

smo že tri 😉

jaz ovulacijske teste naročujem kar na
http://www.plodnost.si
(sem zmetala kar nekaj denarja stran preden sem ugotovila, da je sploh nimam ;(

Sem pa zasledilo tole.. nekaj novega. Če pomaga, se splača probat. Všeč mi je, ker ne obljubljajo čudežev in je vse naravno.

http://www.fertilup.si/
Zaenkrat jemljeva 14 dni.

mateja 82 tole je pa res videti zanimivo ja, se splača poskusiti… poročaj če bo kaj pripomoglo k zanositvi 🙂
pa si imela redno menstruacijo, glede na to da si opazila da nimaš sploh ovulacije? si bila glede tega že kaj pri gin.?
mene namreč zelo skrbi zato, ker sem sicer že 2x normalno zanosila, ampak sem imela ss… vzrok naj bi bila pregrada v maternici, katero so mi odstranili, ampak od takrat nama ne uspe 🙁

Ja naju je pritegnilo in v bistvu me čudi, da seje to šele letos začelo prodajati pri nas. Jaz sem jih tudi poklicala in so full prijazni. Zaenkrat opazava, da je najin libido precej boljši in vagina je .. kako bi rekla.. bolj vlažna, tako je vse skupaj spet precej bolj zabavno in živahno ;))) tudi to je že nekaj.

Glede ovulacija.. moja menstruacija je sicer normalno na 4 tedne, vendra traja krajši čas in je bolj blaga krvavitev… delal sem teste ovulacije po cel mesec in ni nič pokazalo. Sedaj sem naročena na pregled na leonišče, pa da vidimo….

Mogoče se pa sedaj moji hormoni uredijo….

uspelo je! kar ne morem verjeti! tako sem vesela… le upam da bo tokrak use ok!
kako pa kaže tebi mateja 82? kaj novega?

Pozdravljena.

Predlagam, da v enem menstruacijskem ciklusu, takoj po zaključki menstruacije pridete na Bownovo terapijo, do naslednjega ciklusa.

Bownova terapija je varna in nežna manualna metoda, ki izvira iz Avstralije in spodbuja v telesu procese samozdravljenja.

Terapija se je izkazala kot uspešna pri:

1.odpravi težav z zanositvijo
2.pri pripravi na nosečnost

Bownova terapija pomaga pri vzpostavitvi ravnovesja v nevrološkem, hormonalnem, limfatičnem in energetskem sistemu.

Priporočljivo je, da pride na terapijo vsaj enkrat tudi moški, saj bo to koristilo njegovemu spolšnemu ravnovesju.

Več informacij najdete na http://www.fizioterapija-vitaholis.si

Lep pozdrav Barbara Kvaternik, dipl. fiziot, Bownova terapevtka

vesela zate 🙂 vse dobro!!!!

Nočem smetit foruma in odpirat nove teme, ampak…nekomu moram povedat.
Včeraj zvečer sem čutila špikanje v jajčniku, takšno, ko ga dobim malo pred menstruacijo, danes me že cel dan jajčnik boli…zdaj še samo čakam, da bo prišla menstruacija.
Za mano sta dve laparaskopiji (je ginekologinja na zadnjem pregledu povedala, da pa sem jaz še edina, ki je bila takrat in takrat na laparoskopiji in še ni zanosila), s partnerjem dobro leto in pol delava na naraščaju, jemala sem femaro…pa nič. 🙁
vem, da je še prezgodaj, da obupam, ampak…ne vem, vedno bolj žalostna sem zaradi tega. 🙁
(in danes je še tak deževen dan, da mi je dovoljeno, da se smilim sama sebi) 🙂

Metka, razumem in poznam tvoje občutke,..ti bedni dnevi ko se počutiš ko …
Sem bila v tem začaranem krogu dve leti in več,… in vsak mesec je bilo huje. In ne,..nisem mogla odmisliti kot vsi svetujejo , nisem mogla ostati pozitivna in kljub podpori partnerja ni bilo lahko. Sem pa zato vztrajala in se ne predala in v prvem postopku je uspelo tako da že težko čakamo našega fantka.

Izpovej se, zjoči se, bodi jezna na cel svet,.. jutri pa v nove boje z še večjo odločnostjo,.a prav 😉

@hočembiti mamica: čestitke in uživaj vsak trenutek.

Pri nama nič novega v smislu nosečnosti, se je pa moja mentruacija normalizirala – spet traja 5 dni in je rdeče barve. Jupi. Ne vem, če zaradi Fertilupa, ampak časovno ustreza. Tako da ga še kar naprej jemljem.

Drugače nadaljujeva in imam sedaj še moža na testu. Pa da vidimo..

Živjo,
vsem bi toplo položila na srce, da jemljejo 100% matični mleček, pa ne tiste tablete gelerojal ampak čisti v kozarčku. Jaz sem ga kupila na medexu, se da dobit tudi pri čebelarjih, čerpav se jim bolj malo s tem ukvarja. Jaz sem kupila 4 kozarčke, zanosila po 2. svetujem tudi uživanje čim več polnomastnih mlečnih izdelkov, ne tiste light itd….
Nama je uspelo po 7 letih neuspehov in umetnih oploditev in vsega živega…. na čisto naraven način. Poznam še par ljudi, ki jim je to pomagalo, zudaj ne vem če je ravno to razlog, samo se mi zdi preveliko naključje. Svetujem vsem, ker zelo malo stane glede na rezultat 🙂
Če v brsalnik odtipkate ta dva pojma vam bo vrglo veliko postov na to temo, ki so se končali s srečnim koncem….
Umap, da vam čim prej uspe, vsem ki se trudite….
lp
m

Zivijo,mi dva sva tudi jedla maticni mlecek skoro 1 leto in to naravni ne iz Medexa,pa ni bilo nic boljše slabe rezultate za popizdit,najprej punce preden zacnite z tistimi dodatki vitamini in nevem vse kaj,prosite da vam naredijo preiskavo za štitnico,ker je ona najbolj pomembna z zanositvijo,vsaj pri meni je bilo tako.Ko sem to porihtala sem zanosila,ampak se je koncalo z SS…….Tko da vam zelim samo dobro.Gremo spet z zacetka…
LP.

Pozdravljene,

najprej bi čestitala @hocembitimamici 🙂

Na kratko bi najprej rada vprašala, če je katera od vas imela izkušnje z MACO.
Pit sem jo začela v juniju ali juliju, pred tem sem bla od aprila brez M. Avgusta sem že dobila lepo M, v upanju, da bo vse v redu tudi naprej je sedaj spet ni 🙁 vam kje kej znano o tem naravnem pripomočku?

LP

Hei….

tudi sama imam vprašanje glede mace, kakor moja predhodnica cicmiska ….

Prav zmedena sem po vseh teh vitaminih in vsem kar priporočate…matični mleček, vitex, maca..zdaj še fertilup in bownova terapija…. 😉 še sama ne vem kje in kako začeti, česa se prvo lotiti, da bi prišli do ene slinaste male zverinice…. 😀

Tudi sama bi rada malo več izvedela o maci (sem jo ravno včeraj naročila 🙂 ) in o vitexu, če se jih lahko jemlje skupaj….

slišimo 🙂

čaw-čaw

jaz sem o maci samo dobro slišala 🙂
tako da imam neko upanje v njo in ko sem po petih mesecih dobila M, sem rekla to pa res deluje kot mora.. vendar samo prvo sm dobila, zdaj že mesec dni ni M 🙁
prvi test negatien, razočarana… v upanju na malo slinasto zverinco, kot si jo poimenovala ursaula[/u] …

so kakšna mnenja?

hehe, mala slinasta zverinica 😀

Tudi jaz sem slišala in tudi brala na http://www.maca.si/ o njej….
bom tud jaz probala, meni je ginekolog odkril PCO tako da čakam na laparo nekje v novembru….tudi meni je M zamujala 4 mesece, maja sem imela zadnjo, v avgustu sem začela z zdravo prehrano in v septembru takoj dobila M.
Še pred laparo bom probala z maco pa nekaj se obotavljam še okoli Vitexa samo nisem nikjer še pobrskala kje se ga dobi in kako je z jemanjem obeh skupaj, ker se ne je vsak dan…bomo videli 😉
Meni mi moj non stop govori, da lahko jaz pojem karkoli mi kdo priporoči ampak vseeno je to prepuščeno Bogu in njegovim poslom… 🙂 tako, da se zdaj tolažim, bo že, ko bo Bog dal… 😀 hehe…

pri vsaki je drugače.. meni na pregledih niso odkrili še nič takega.. v juniju mecu, mislim da je bilo takrat, me je edino moja ginekologinja sčistla, ker sm bla cela zamašena in mi je rekla, da imam zmešane hormone alli neki tazga, zato sem dobila “svečke”.. najraje imam da pride M po naravni poti, ampak za maco sem slišala samo najboljše, tko da sm imela upanje da mi bo pomagala. po tihem si želim, da je test bil neresničen 😛
eeee ja, vse je v božjih rokah, ma ko si neki močno želiš, včasih ti vera niti ne pomaga več oz. postaneš žalosten zaradi tega 🙁

New Report

Close