Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost klomifen – stranski učinki

klomifen – stranski učinki

Lp

2 mesec jemljem klomifen 2 tab na dan 5 do 10 dan ciklusa.
Prejšni mesec nisem mela težav zdej pa so se pojavle slabost, vrtoglavica, bolečine v želodcu, po kavi ko spijem me stiska v prsih in imam močen srčni utrip .
Je imala katera podobne težave??

Ps. čez kak teden pričakujem ovulacijo.

Hvala in lep pozdrav!!

Kristina

Meni so precej izpadali lasje, to je bil najmočnejši stranski učinek. Sem rabila ene pol leta, da se je stanje na glavi uredilo.

Vidiš to sem pozabla meni tudi lasje izpadajo sam mam drugače ful goste
tak da nisem posebej obračala pozornost na to !!
To me ne skrbi tolk ko ta slabost, omotičnost predvsem pa stiskanje v prsih 🙁

Upam da bo čim prej bolje!!!

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Če te stiska v prsih, se rajši posvetuj z ginekologom ali splošnim zdravnikom.

Bom držala pesti, da tvoje težave čim prej minejo.

Jaz po Clomifenu nisem zaznala nekih sprememb.. tudi lasje mi izpadajo kot običajno ;).
Sem pa vrtolgavico in slabost v drugem delu cikla, ko sem jemala Dabroston z Algurabom (za uravnavanje cukra, zaradi PCO). Ali ve tudi jemljete Aglurab? v prvem ciklu, ko Agluraba nisem jemala, pa nisem imela nobenih stranskih učinkov.

lp

Jaz nikoli nsiem jemala agluraba.

Jaz jemlem Aglurab po 2 na dan 850 mg. in mi je sedaj vredu. Prvi teden jemanja pa me je bolel trebuh imela sem drisko. Nato se je vse umirilo sem pa opazila, da mi zelo izpadajo lasje in imam redke. Niman pa nobene želje po spolnih odnosih. Imam tud PCO jajčnike in poskušam malo shujšat, če bo bolje. Imate tudi ostale podobne probleme??

Tudi jaz imam dozo 2x 850 mg, prej pa sem imela 2x 500mg, pa mi je bilo prej dosti bolje. Zdaj imam glavobole v 1/2 ure, ko vzamem tablet, ampak mislim, da se mi stanje izbolšuje. Sem pa shujšala odkar sem na zdravljenju s klomifenom, dabrostonom in aglurabom. Prej nikakor nisem mogla shujšat, verjetno res zaradi PCO in učinka njihovega zaviraja in delovanja vsega dobrega. Je pa res, odkar sem prenehala s KT, je tudi meni spolna sla padla u iber… spet verjetno zarad stopnjevanja PCO, ki vplivajo na ravnovesje hormonov. Zdaj, ko sem na terapiji s Klom.+Dabroston+Agl. se mi je spolna sla malo povrnila, ampak malo.
Tudi jaz poiskušam shujšat, zdaj se bom lotla Montignacove metode. Mislim, da mi nima kaj škodovati ;))

Aha stranski učinek Klomif., ki sem ga zaznala pri sebi – zamegljen vid. Ali ste tudi ostale zaznale ta problem?

Kakšen dan sem pa čista cunja,sem totalno na tleh (pritisk), pa ne vem ali zarad agluraba?

Lep vikend vsem

Pri meni se je kot stranski učinek še stopnjevala nespečnost. Tudi prej sem imela težave s spanjem, vendar sem opazila, da tiste dni, ko jem klomifen pa še nekaj dni potem sploh ne spim. Prejšnji mesec sem zaključila s klomifenom (žal brez uspeha) in končno spet spim normalno.

Najpogostejši stranski učinki klomifena so vezani z vidom slab vid, zamegljen vid…
Moj ginekolog je reku da to kar se je meni dogajalo ne bi smelo bit vezano s klomifenom.
Zdaj sem že bolje tak da super.
Drugače sem pa tudi jaz opazila, da hujšam odkar jem klomifen tak da vsaj neki 🙂

Lp pozdrav vsem pa čim manj stranskih učinkov 🙂

Pozdravljene!
Tudi jaz sem začela s Klomifenom 5 dan po eno tableto 5 dni. Vse je bilo ok do 15 dne ko sem obležala v postelji z nenadno slabostjo, drisko in vrtoglavico. Vse se je končalo po enem dnevu ležanja le vrtoglavica je ostala. A ima katera izkušnje s tem in kdaj se to neha. Sem zelo nemirna ob teh vrtoglavicah saj še vozit avta ne upam. Hvala za odgovore!

New Report

Close