Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost TUJINA – DAROVANA JAJČNA CELICA

TUJINA – DAROVANA JAJČNA CELICA

Spoštovane;

Vas lepo prosim, če se javite tiste, ki imate s tem izkušnje…
Praga, Graz? Cene, kontaktne osebe? Vrstni red – kako hitro na posvet, od posveta transfer, postopek…koliko obiskov…?
Hvala in LP;a.

Pozdravljena alija:midva odhajava v Prago v ponedeljek.Imam informacije od prejšnjega tedna (sveže),cena IVF z darovano jajčno celico je 3800€,čakalna doba za posvet je 3 mes.za postopek pa od 6-12mesecev.e mailpa pošlješ na http://www.pronatal.cz jaz sem dobila odgovor že drugi dan; na posvet pa greva že po enem tednu,ker je en par odpovedal.piši v hrvaškem jeziku.Več bom vedela v torek ko se vrneva iz PRAGE.lep pozdrav-ajči

ajči

Hvala lepa…je kar drago v primerjavi z SLO, a ne? Saj vem, ne gledat na denar…
Me zanima kako poteka postopek (gre pravzaprav samo za oploditev darovane jajčne celice z moževim prispevkom in transfer, ali ne?
Ti bom res hvaležna za razlago, opis, če in ko boš utegnila…

Hvala lepa in srečno Vama želim;a.

Mislim,da je cena ista kot pri nas-MB,le dr.Reš ima cenejše postopke,sicer pa je odvisno od zdravil ki jih moraš jemati in tudi od postopka.Pri nas je čakalna doba za darovalko dosti daljša.Več ti lahko odgovorim v torek ko se vrnem iz Prage.čao

ajči

Midva z možem greva čez 1 teden na kliniko Reprofit International v Brno. Od njih sva dobila naslednjo informacijO:

Reprofit International offers full range of infertility treatments including oocyte donation. We have more than 500 young donors tested by the American Society of Reproductive Medicine criteria ready to donate oocytes. We do not do oocyte sharing (oocytes from our patients). All of our donors are volunteers and mostly university students. As you probably know OD is anonymous in the Czech Republic (by law) so we are not able to provide you with any information about the donor. We try to do the best matching possible (weight, height, blood group, eye and hair color, education, hobbies). I am sure I will be able to find a suitable donor for you. Currently, there is a waiting period of about 11 months.

You are more than welcome to come to Brno personally for the first consultation or we can set everything up via email. You can consult everything with your own doctor in your country as they can be of great help.

Concerning the fee, we do not distinguish between Czech and foreign patients and the price has been set at 3900 Euro for one cycle of OD. This price is final – no extra fees. Included are: the stimulation drugs for the donor, monitoring of the cycle, oocyte retrieval, fertilization by ICSI, so called extended cultivation (day 3 or 5- blastocysts, depending on the number of embryos and their quality), assisted hatching and also freezing of surplus embryos and their storage for one year. Price does not include medication for you. Meds for you can be obtained either from our clinic or you can get them in your country.

Ing. Jana Obršlíková

Marketing & PR Manager

Email: [email protected]

Tel.: +420774464181

Reprofit International

Hlinky 122/48
CZ – Brno, 603 00

http://www.reprofit.cz

Hvala Nikaa;

Je možen kontakt v drugem jeziku? Saj razumem vse zapisano, vendar pa je brati lahko, pisati pa težje…?

Srečno, prosim javi kako bo šlo…

LP;
a.

Evo mene iz Brna. Moram reči, da so občutki zelo dobri. Vsi so bili z nama zelo prijazni in s sporazumevanjem ni bilo problema. Zdravnik je govoril angleško, jaz pa sem mu napisala že prej vsa najina vprašanja na en list papirja, tako da jih je sam prebral in potem odgovoril nanje. Govoril je zelo jasno, tako da sva ga lepo razumela. Prvi posvet je bil zastonj, dobila pa sva še nekaj gradiva.

Moti naju le to, da prideva na vrsto šele Oktobra. Nekje konec avgusta pa naju bodo bodo obvestili o nadaljnjih postopkih, dobila pa bova tudi navodila za svojega zdravnika v Sloveniji.

Postopek je tak, da nama bodo konec avgusta poslali podatke o darovalki, midva pa se bova odločila, ali jo vzameva ali ne. Če jo zavrneva, nama potem pošljejo podatke o naslednji,…

Nama je Brno všeč, ker je sorazmerno blizu. Tja in nazaj sva bila v enem dnevu. Bova pa še poskusila v Pronatalu, mogoče prideva tam kaj prej na vrsto. V Pronatal sem že nekajkrat poslala mail, pa mi nihče ne odgovori. Ima katera kakšne izkušnje s Pronatalom?

LP, Nik@

Nik@ lepe novice iz Brna,ali si pisala v Prago v srbohrvaščini,jaz sem dobila odgovor takoj drugi dan.Midva sva bila v Pragi 12.1.konec maja naju obvestijo o darovalki in dobim navodila za zdravnika pri nas,transfer pa naj bi bil konec junija.Če najdejo darovalko prej pa me prej pokličejo.So zelo prijazni,bila sva tudi v enem dnevu nazaj,cene pogovor 100€,postopek in zamrznjenčki 3800€.Upam,da bo čas hitro minil in se bo vse vredu končalo z velikim +,enako želim tebi in vsem ostalim.lp.

ajči

Zanima me, če ima kdo že izkušnje iz Prage o postoku z darovano tujo jajčno celico. Zanima me, koliko zarodkov vstavijo in približno koliko %
je postopek uspešen. Nujno rabim podatek, se zahvaljujem, če mi kdo lahko
da informacije.

Zdravo.

Jaz vem, da so nekaterim vstavili tudi po 3 zarodke… Najbrž pa imaš možnost izbire in se odločiš po svoje 🙂

Njihovi rezultati so objavljeni tukaj: http://www.pronatal.cz/en/content.php?pg=introduction-results-infertility-treatment Ampak to je skupna uspešnost, ne v donorskem programu. Verjetno imajo tudi tovrstno statistiko narejeno, ampak ni objavljena.

srečno,
ilona

V Pragi vstavijo dva embrija,uspešnost pravijo da je 50%,pri meni na žalost ni uspelo sedaj se pripravljam na zamrznjenčke.lp in veliko sreče.

ajči

z partnerko sva naročena za pogovor.Zanima naju kakšna je cena za ember?
Milan

Mene pa zanima kake pogoje moraš izpolnjevat, da si sploh upravičen do darovane celilce? Razen prezgodnja menopavza.

Poleg prezgodnje menopavze si, kolikor vem, upravičena do postopkov umetne oploditve z darovano celico tudi v primeru, da si prenašalka hude dedne bolezni. Najbolje, da se za točne informacije obrneš na dr. Pintar, ki odgovarja na sosednjem forumu pod “darovanje splonih celic”.

V primeru, da v Sloveniji ne boš upravičena do teh postopkov, pa se lahko odpraviš v Prago kot samoplačnica. Na Češkem je kar nekaj klinik, ki se ukvarjajo s temi postopki.

Če boš želela še več informacij glede cene in stroškov, pa vprašaj.

Hvala za odgovor. Potem torej nisem upravičena do darovane celice. Nimam namreš hude dedne bolezni. Imam samo translokacijo dveh kromosomov, ki v glavnem povzročajo splave, lahko pa tudi prizadetost potomcev-v manjšem procentu. Sem pa zraven te kromosomske napake še neplodna. Prav tako mož. Pač sranje na kvadrat! :))
A v Pragi pa ne rabiš imet papirjev, da si prenašalec hudih dednih bolezni? Si lahko popolnoma zdrav pa ti dajo celico?

Mateja,

jaz na tvojem mestu ne bi delala prehitrih zaključkov, ampak bi se resnično pozanimala pri dr. Pintarjevi na sosednjem forumu ali pri strokovnjaku za neplodnost, ki pozna tvoj primer. Kolikor vem, državna komisija obravnava specifiko vsakega posameznega para in se na podlagi le te odloča.

Pošiljam pa ti link na zakonodajo, ki govori o upravičenosti do darovanih celic v Sloveniji. Pred nekaj leti so bile sicer objavljene spremembe zakona o OBMP, ampak ne vem če tudi na del, ki govori o darovanih celicah.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200070&stevilka=3307

Odločbo državne komisije potrebuješ, da se lahko vpišeš v čakalno vrsto v Sloveniji oz. se ti zaradi dolgih čakalnih vrst v Slov., povrne del zneska postopka opravljenega v tujini. Seveda pa velja isto pravilo 6ih postopkov na račun ZZZS. Tako, da če si že vse te porabila, si z odločbo kaj dosti ne boš pomagala. V Sloveniji ne moreš biti v teh postopkih samoplačniško.

V Pragi ne potrebuješ nikakršnih dovoljenj s strani slovenskih organov. Večina parov, ki sem jih tam spoznala, so se odločili za te postopke zaradi starosti (v Pragi opravljajo postopke z darovano celico do dopolnjenega 47. leta za žensko). Tako da so bili vsi pari načeloma zdravi, vendar se je njihova reproduktivna doba iztekala. Zaenkrat ne poznam para, ki bi ga v Pragi zavrnili, zato tudi ne vidim razloga zakaj bi tebe.

Če se bosta odločila za ta postopek, bo najbolje, da se obrneš direktno na Sanatorium Pronatal, jim v emailu opišeš vajin problem in se naročiš na posvet. Po prvem obisku klinike pa do transferja, je trenutna čakalna doba cca. 6 mesecev. Ta doba se zelo spreminja, odvisno koliko je čakajočih parov in darovalk.

Cena samega postopka je 4.500 eur + stroški prevoza in hotela, plača se tudi vsak nadaljnji transfer zamrznjenih zarodkov. Po navadi se pridobi 6 zarodkov (tri transferji). Stroški celotnega postopka s tremi transferji tako znesejo cca. 7.000 eur. Če imaš odločbo državne komisije, ti zavarovalnica povrne 2.170 eur, preostanek plačaš iz svojega žepa.

Kolikor vem, je v Pragi možno posvojiti tudi zarodek, kar pomeni, da uporabijo darovano žensko in moško celico v primeru, da sta oba neplodna.

Če te bo še kaj zanimalo, pa se javi.

Samanta, ful ti hvala! :)) To pa si se res zelo potrudila in mi je zdaj marsikaj jasno! 🙂
Torej, najboljše je, da se prijaviva najprej v SLO na čakalno listo, ker nama bodo v tem primeru povrnili del stroškov, ko bova šla v tujino. Pa vseh postopkov ne smem porabit. Do zdaj jih še nisem. Sem pravilno razumela? Če bom še kaj rabla, pa te pocukam za rokav! :)) Hvala še enkrat!

Mateja,

napačno si razumela. Čakalne liste v Sloveniji, Pragi oz. drugod v tujini niso med seboj v nikakršni povezavi. V primeru, da ti uspe pridobiti odločbo državne komisije v Sloveniji, ti le ta prinese določene ugodnosti, ki jih kot popolni samoplačnik brez odločbe nimaš:

1.) Lahko se vpišeš na čakalno listo v Sloveniji. Teh postopkov v Sloveniji ni možno narediti samoplačniško oz. ne delajo jih tujim državljanom. Zato se brez odločbe ne moreš vpisati na listo. Postopke v Sloveniji v celoti krije ZZZS, zato paru ni potrebno ničesar doplačati.

2.) Ker so čakalne dobe v Sloveniji dolgeeee, ti ZZZS povrne 2.170 EUR, v primeru, da opraviš ta postopek v tujini. To je isti znesek kot ga ZZZS povrne Ginekološki kliniki, da opravi postopek z darovano celico, zato je zanje vseeno, komu ga izplačajo.

3.) Lahko se vpišeš na listo v Sloveniji in med tem, ko čakaš na darovalko opraviš te postopke tudi v tujini, kjer ni tako dolgih čakalnih list. Seveda moraš imeti v mislih, da ti za prvega otroka ZZZS ne bo povrnil več kot 6 postopkov (s svojimi ali darovanimi celicami).

Postopek pridobivanja odločbe se začne pri ginekologu, ki vodi vajin primer neplodnosti, le ta pošlje dokumentacijo na komisijo, ta ti pa na dom pošlje odločbo.

Če se bosta odločila za te postopke, mi sporoči, pa ti napišem kako lahko najbolj optimalno postopaš, da ne zgubljaš pri vsaki stvari mesece, ker se mimo grede obrne leto, pa še vedno nisi v postopkih.

Veliko sreče!

Lp

HVala Samanta! Zdaj je že bolj jasno.
Kot da nam življenje že ne komplicira dovolj…
Vsekakor, se bom obrnila nate!
Hvala še enkrat!
Lp

Če ima katera izkušnje ali informacijo, me zanima, koliko so kaj trenutno čakalne dobe od prvega razgovora v Pragi pa do postopka z darovano celico? V brskanju po starih temah sem nekje prečitala, da je en par bil na razgovoru marca, postopek pa sta imela načrtovan za julij. Štirje meseci se mi zdijo zelo v redu čakalna doba. Ne predstavljam pa si, ali sta imela samo tako srečo, ali pa so zdaj čakalne dobe na splošno tako kratke (glede na pretekla leta, ko so čakali po leto in več).

Hvala že vnaprej.

New Report

Close