Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Uporaba oz.namen bromergon tablet?

Uporaba oz.namen bromergon tablet?

Lep pozdrav vsem skupaj.

A mi lahko katera pove, kaj več o uporabi tablet Bromergon? Še zdaj nisem prišla k seb zaradi “šoka”, ki sem ga bila deležna pri brezveznem pregledu.

Zaradi neplodnosti poleg ostalih pregledov so mi vzeli kri za preiskave (mislim da hormonov v krvi), izvid je porazen- (močno previsoko koncentracijo oz. karkoli že je to), zato mi je G predpisla te tablete.

Če ima oz. je imela katera tovrstne iskušnje, naj se javi.

lep pozdrav, lili

Jaz sem dobila bromergon ker so ugotovili, da imam povišan prolaktin. Ker čakam na IVF postopek, so mi predpisali bromergon.
Lili, ne se sekirat! Z bromergonom si boš prolaktin zelo verjetno in zelo hitro znižala. Nekje v roku enega meseca sem imela merjenje ritma prolaktina in tablete so mi pomagale, moj prolaktin je tam, kjer mora biti.
Te pa moram opozoriti, da ima lahko jemanje bromergona zelo neprijetne stranske učinke. Vsaj pri meni je bilo tako: grozne vrtoglavice, velika utrujenost, zaspanost, bolečine v predelu grla, glave, pa tudi zredila sem se kar opazno. Po enem mesecu oz. v času ko bi morala dobiti menstruacijo, pa nimam nobenih stranskih učinkov več.

Samo pogumno, ne se sekirat, ker je prolaktin stresni hormon. Če pa te zanima še kaj, piši.

Lep pozdrav.

Lili,
sploh ni panike.Jemljem Bromergon že skoraj 1 leto.Prolaktin se mi je lepo znižal, nimam pa absolutno nobenih stranskih učinkov.To je še najmanjša stvar, pri vseh stvareh, ki gre lahko narobe.
LP, Vivva

Jaz sem jemala bromergon skoraj tri leta.

Nivo prolaktina se mi nikakor ni hotel znižati. Vsake tri mesece sem hodila na “ritem”.

Meni je bilo tudi v začetku slabo po Bromergonu, vendar sem ugotovila, da je bolje, če ga vzamem vedno takoj po jedi in vsaj na 10 minut točno ob določeni uri.

Sem imela kar alarm na mobitelu nastavljen, da sigurno nisem pozabila.

Nataša

Vsem uporabnikom Bromergona:

Veliko nas je bilo zaradi prolaktinoma hipofize primoranih jemati Bromergon. Stranski učinki (bruhanje, slabost, omotičnost …) so nam vsem dobro poznani. Sama sem med 21. in 24. letom večkrat kakšen dan preživela ob lavorju za bruhanje in potem v postelji.

Na mojo “srečo” sem po Sloveniji zamenjala 5 endokrinologov. Zadnji med njimi, ki je še danes moj endokrinolog, mi je zdravila Bromergon ukinil in to pospremil z besedami, da bi on takšna zdravila predpisal le 100 kilogramskemu moškemu.

Sedaj jemljem nova zdravila CABEROLINE TEVA. brez slabosti, brez bruhanja, brez otopelosti, redne menstruacije, uravnan prolaktin (začela sem z vrednostjo 125). Zame skratka novo življenje. Če vam bromergon ne ustreza, poskusite z drugimi tabletami. Če bi sama prej vedela za kaj takšnega …

Srečno!

New Report

Close