Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF september 2016

IVF september 2016

Evo odpiram novo temo za vse ki gremo septembra v postopek

Pozdravljene,
se vam pridružujem.

Pozdravljene,
Se pridruzujem tudi jaz. Pet dni po M bi morala zaceti s klomifenom. Tako dolgo sem cakala M, sedaj pa se zdi, da to ne bo prava M, ampak samo odtegnitvena krvavitev.. ker ni tako boleča in mocna. Ali naj vseeno poklicem in se narocim na uz in zacnem s klomifenom? Imam namreč napotnico za uz spremljanje v ambulanti za neplodnost? Je imela katera tako izkušnjo? Lepo bodite.

nova
Uredništvo priporoča

Živijo, kako je? že hodite kaj na UZ? Jaz sem v Lj, danes je bila strašna gužva … Vas je kaj strah?

Js sm bila na UZ v sredo, včeraj in danes. Za jutri sm dobila stopko in v torek punkcija. Pa ostale?

Živijo,

jaz pa sem imela včeraj ovulacijo in greva v petek na transfer zamrznjenčka. ZRI, želim ti veliko uspeha na punkciji, da bodo rodila dobro obrodila 🙂 Potem pa se najbrž v petek srečava na transferju 🙂 si v Ljubljani? kaj boš počela po transferju, boš v bolniški? Si boš kaj lepega privoščila?

ja ne vem še kdaj bom mela transfer. Ja tam mi je sestra rekla da maš 8 dni v kosu bolniške se pravi če jutri začnem mi pol pripada do naslednjega torka bolniška, za več pa ne vem. A ti si bila več na bolniški? delam pa v pisarni administrativna dela tko da nimam kakšnega premeščanja bremen, mam pa kr nekaj km za naredit zjutraj in potem nazaj in 1-2x na teden sm po 12 ur v službi. Včeraj sem dobila stopko in danes mam ful krče in ful me boli.

Običajno je transfer 3 dni po punkciji. Jaz prvega transferja nisem imela, ker sem imela hiperovulacijo (preveč jajčec je dozorelo in ful hude bolečine) in so se ustrašili, da bo kaj narobe. Sem bila tudi 8 dni na bolniški. Vseeno je bil izkupiček kar OK, zarodke so zamrznili in zato grem sedaj po 4 mesecih prvič na transfer … bila sem pa ful slabe volje, čeprav nisem še ničesar izgubila 🙂 ja mene so jajčniki nekaj dni pred ovulacijo kar boleli, zdelo se mi je, da mi bo razneslo trebuh in da sedim na dveh žogicah 🙂 na dan punkcije me je pa še pred punkcijo tako bolelo, da nisem mogla niti hodit, ampak takoj po punkciji je nehalo. Tudi ginekologinja mi je bolečine pojasnila takole: običajno so jajčniki veliki kot en malo večji fižolček. Ko jih stimuliramo s temi hormoni, zrastejo tudi do 7 cm ali več, seveda to čutiš, mislim da je normalno, da boli. Pa zdaj se hočejo vsi razpočit, ker so že tako veliki, ti pa si jih s stopko zadržala in tisti mehurčki pač vsi napeti čakajo na jutri…

hvala za super razlago, zdaj vsaj vem zakaj me vse boli 🙂 kako ste ble pa ostale kaj na bolniški med postopkom?

Se vam pridružujem. To je že moj 5. postopek. Na bolniški sem bila glede na počutje, ko sem imela še službo. Pripada ti 3 dni po punkciji in 3 dni po transferju. Osebna zdravnica pa ni nič komplicirala in sem lahko bila tudi več časa doma. Meni je po punkciji neprijetno boleče in si ne predstavljam, da bi mogla v službo. Prijateljice pa brez problema. To je pač odvisno od posameznice.

New Report

Close