Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Visok FSH

Visok FSH

Pozdravljeni,

Stara sem 35 let. Leta 2013 sem bila v postopku IVF, ki je bil uspešen. Takrat sem imela vrednost hormona FSH 10. Zdaj bom šla v nov postopek IVF. Rezultati testiranja hormonov so pokazali, da mi je FSH skočil na 17. Kot malo berem vaše odgovore je to že zelo visoka raven. Ali je teoretično sploh še kakšna možnost, da zanosim?

Ja, je možno, seveda. Imaš ovulacije, redne cikluse?
Jaz sem imela štiri leta nazaj FSH 23, stara 34, zanosila (po dveh letih delanja na tem) takoj naslednji ciklus s polovičko klomifena (FSH tokrat 19), vse b.p., po porodu in končanem dojenju spet zanosila s polovičko klomifena v prvo, na žalost splavila pri 6 tednih. Zanosila spet (brez klomifena) še pred prvo M po splavu. Tokrat vse v redu. Doma imam tako 3,5 letnika in 1,5 letnika. Zdaj poskušava še enkrat, brez klomifena, če bo, bo.
Srečno!

Živjo.
Ne meči puške v koruze.
Pri 29ih sem prvič zanosila brez težav. Pri 31 sva se odločila, da je čas še za enega otroka. Vendar nama nikakor ni ratalo. Šla sem preverit hormone, kjer sem prvič slišala za FSH. Takrat je bila vrednost hormona 17. Vrednost AMH je bila <0,14. Začela sem boj za drugega otroka.
Moja najvišja vrednost FSH je bila okrog 40. Imela sem 2 postopka umetne oploditve, vendar nisem imela nobenega folikla, tako da sploh nisem šla na punkcijo.
Jemala sem DHEA, pila maco, čaj krvomočnice, izgubila sem menstruacijo, imela vročinske oblive … Ginekolog je dvignil roke nad mano in mi predlagal darovano jajčece.
Nato pa sem slišala za hormonsko jogo, šla na enodnevni tečaj, jo pridno izvajala doma 2 meseca, vmes sem šla še kot nekakšni bioenergetičarki … in končno je bil test pozitiven :))
doma imam prečudovito deklico – mali čudež narave. V porodnišnici so se vsi čudili, da nama je uspelo po naravni poti, s tako slabimi izvidi.
Sedaj sem ponovno brez menstruacije, ponovno imam vročinske oblive, ampak končno je moje srce na mestu, ker imam doma dva čudovita otroka.

Srečno!

New Report

Close