Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF – ICSI 2016 V LJ

IVF – ICSI 2016 V LJ

Pozdravljene borke. Vsem želim veliko sreče in, da čimprej pridete do +. Želim, da si med seboj izmenjujemo izkušnje in se podpiramo. Npr.: koliko celic ste pridobile, koliko zamrzjenčkov, kateri poskus je to….
Sama sem bila v drugem poskusu icsi, ki se je končal z M. Zopet nima zamrzjenčkov .
Pa da vidim kakšne izkušnje imate ve.

Moj “rezime”:
starost 31 let
1. kratek postopek ICSI, 12 celic, 9 zrelih, 5 oplojenih, 3 blastociste, 2 vstavljeni na 5. dan, 1 zamrznjena, nič od tega se ni prijelo
2. kratek postopek ICSI, 3 celice, 2 oplojeni, ET na 2. dan, nič se ni prijelo (vmes med hormonsko terapijo sem imela neke krvavitve)
3. kratek postopek ICSI, 8 celic, 5 oplojenih, 2 vstavljeni na 3. dan, se ni prijelo.
Počutje: potrta, naveličana, obupana:(
Menjala kliniko, čakam na prvi pregled.

1. ICSI kratek protokol: 9 celic, 6 oplojenih, 1 blastocista vstavljena 5. dan in nič zamrzjenčkov
2. ICSI kratek protokol: 9 celic, 7 oplojenih, 4 blastociste od tega 1 vstavljena in nič zamrzjenčkov. Rekli so, da se ful dober razvijajo, a ne vem zakaj nimam zamezjenčkov. Ali se res lahko v enem dnevu tako vse spremeni? 5. dan so bli dober a 6. dan pa ne? Ne razumem tega.

Noseckatobe dobrodošla. Ne smemo obupat, saj bomo tudi midve nekega dne zagledale +. Glavo gor!!!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene,

stara 36…1 otroka iz 1. postopka IVF 5 let nazaj…od lani noben postopek ni uspel, večinoma pridelala 6-8 celic….je kateri “starejši” vseeno uspelo?

Stara 33 let.

1. postopek – IVF kratek protokol – 5 celic, 2 oplojene, 2 zarodka (en ok in en slabše kvalitete) vstavljena na 3. dan, ni se prijelo, nič zamrznjenčkov
2. postopek – IVF kratek protokol – 6 celic, 4 oplojene, 2 zarodka (podobno kot prvič) vstavljena na 3. dan, ni se prijelo, nič zamrznjenčkov
3. postopek – ICSI dolg protokol – 7 celic, 3 oplojene, 2 zarodka (oba izredno lepa) vstavljena na 3. dan, ni se prijelo, nič zamrznjenčkov

Razmišljam o menjavi klinike, po treh postopkih, nisem niti enkrat prišla do 5. dne in do blastocist, o zamrznjenčkih lahko samo sanjam. Vmes sem resnično razmišljala tudi o tujini, ker se mi zdi, da gre pri nas res vse po tekočem traku in se nihče ne ukvarja s konkretnimi razlogi, temveč vsem predpisujejo eno od treh ali štirih ustaljenih kombinacij zdravil.

Na trenutke se mi zdi vse skupaj že brez veze in se mi zdi, da nima smisla vztrajati. Se pa potem ob vsakem postopku čudežno uspem nekako spravit k sebi in postat optimistična (čeprav je vsakič po neuspelem postopku razočaranje večje in obdobje žalosti daljše). V drugi postopek sem šla takoj, ko sem šla lahko, za tretjega se nisem odločila skoraj pol leta, za četrtega se tudi še vedno ne čutim pripravljeno.

Ja tudi sama težko vrjamem, čeprav meni se razvijejo do blastociste a se potem nekaj zalomi.
CebelicaMaja nikar ne obupaj! Moja sodelavka je zanosila, ko so ji vstavili 3.dan. Samo vztrajaj, ja in vem da je težko, ampak boš vidla, da se bo na koncu obrestovalo. Za novi postopek si vzemi toliko časa kot ga potrebuješ, da se sestaviš. Želim ti da kmalu zagledaš +. Koliko si pa stara, če smem uprašat?

O oprosti CebelicaMaja sem spregledala, da si že napisala starost 🙂

Ja, 33. Ta leta kar tečejo… 😉

No jaz jih imam 23. Ampak imam za sabo že kar nekaj splavov, operacij, odstranili si mi jajcevod, našli izrastke na materničnem vratu, razna vnetja nožnice, bris ponavadi tut ni vredu. Za svoja leta sem dala že dosti skoz. Ampak nisem še obupala!

Js jih mam pa 22..
1.postopek, ICSI kratek-5 zrelih, 4 oplojene, 2 vstavljeni na 3.dan, drugi dve propadli..že 10 dni neke čudne krvavitve, a še vedno ni menstruacije, zdravniki pravijo da se ni prijelo, hcg je prenizek in tudi komaj kaj narašča tko da trenutno čakamo M, drugače bo treba v bolj invaziven postopek da se očisti..
Po koliko časa greš lahko v naslednji postopek?

CebelicaMaya, na kateri kliniki pa si trenutno?

Počakaš 2-3 menstruacije, če nimaš dodatnih preiskav. Že imaš datum pri izbrani ginek.? Jaz sem naročena 4.5. pri dr. Vrtačnik Bokal.

Sem pri reševi v dravljah..se nisem še naročevala za naprej, bi najprej tole rada zrihtala do konca.
Sva se pa z mojim že pogovarjala da če spet nebo nič, bova šla poskusit še na ginek.
Res je stresno, ko ti rečejo da ne bo nobenga problema ker si mlad in so vsi izvidi super a potem vseeno ne rata 🙁

Noseckatobe: Na GK v Ljubljani. Ti?

Hoi hoi dekleta,
jaz sem stara 34 let, kmalu 35 in imam tudi za sabo neuspešen ivf v februarju. Pridelala sem 10 celic, 7 se jih je oplodilo, do 5 dneva jih je 6 propadlo, vstavljena lepa blastocista pa se na žalost ni prijela. Razmišljam, da bi čim prej šla v spontani postopek brez stimuliranja s hormoni, pa da vidimo, če bo kaj boljše. Kaj ima katera kakšno izkušnjo s tem?
Vsem prav lep pozdravček �

Mene tudi zanima kako je s spontanim postopkom brez stimuliranja s hormoni. Mislite, da se sploh splača it v to? Ker vseeno mislim, da je bolje, če si dodajam hormone. Kakšno je vaše mnenje o tem?

Pozdrav soborkam! ☺
Pa se moja izkusnja…
Stara,ups…mlada 33 �
1. postopek-ICSI, stimulacija s klomifenom zaradi TESE,3 jajcne celice,2 oplojeni,vstavljena 1, negativno.
2. postopek v januarju letos, ICSI, 6 jajcnih celic, transferja ni bilo ker se nobena celica ni oplodila �. Je imela se kaksna taksno izkusnjo da se sploh ni oplodila nobena celica??
Zdaj v aprilu pa v nov boj. V tretje gre rado pravijo �

Tudi jaz upam, da bo v tretje uspelo. Čeprav jaz imam šele maja posvet pri ginek.

Pozdravljene☺
Anjaj..imam podobno izkušnjo

1. Sitimulacija s klomifenom..folikel pocil in ni bilo nič..možu so takrat delali TESE (se ne steje kot postopek, ker ni bilo punkcije)
2. pridelala 3 celice ..nobena se ni opoldila ICSI
3. pridelala 4 celice ..spet nič oplojenega…ICSI
Je pa res, da so 2. in 3. vzeli zamrznjeno seme.. ce to kaj vpliva ne vem �.. naslednjic bomo poskusili s svezim..
Upajmo, da nam v 3 uspe ☺!

Evo sem se zmenila za ponoven ivf v začetku aprila, tokrat brez stimulacije, pa da vidimo, kaj moje telo samo zmore ��

New Report

Close