Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki.
Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Opravičilo zaradi bolezni v OŠ

Default avatar monseb 25 Sep 2008 11:05

Ker imamo prvošolčka, nam še marsikaj ni jasno, pa bi rada vaše izkušnje. Na roditeljskem nam je učiteljica povedala, da če otrok manjka do 5 dni, mu lahko sami napišemo opravičilo, če pa več, pa MORA prinesti opravičilo od zdravnika. Takrat sem pač mislila, tako je in se v to nisem vpikovala. No, pa je prejšnji teden zbolel in sem videla, da v praksi pa to le ni tako samoumevno. Zvečer je namreč zakuhal in naslednji dan je ostal doma, čeprav je bil samo malo vroč, potem naslednji dan je začel malo kašljati in smrkati in to se je prav počasi stopnjevalo, vročino je imel pa vedno samo ponoči, pa še to ne preveč. Za v šolo seveda ni bil, za k zdravniku pa tudi ne. Ker je bil vmes vikend, vseeno ni prekoračil tistih petih dni in sem mu sama napisala opravičilo. Ampak ker se mi je zdelo malo neumno, da bi ga morala zaradi takšne virozice peljati k zdravniku, da bi dobil opravičilo, sem začela po internetu iskati kakšen zakon ali pravilnik okoli tega. Našla sem PRAVILNIK o pravicah in dolžnostih učencev v osnovni šoli, kjer v 12. členu (opravičevanje odsotnosti) med drugim piše: Kadar učenec izostane zaradi bolezni več kot 5 šolskih dni, LAHKO razrednik zahteva uradno zdravniško potrdilo o opravičenosti izostanka.
Saj se mislim z učiteljico na prvem sestanku pogovoriti okoli tega, ali otrok MORA prinesti opravičilo, ali ga ona LAHKO zahteva. Me pa zanima, kako to v praksi zgleda pri vas. Morajo otroci res vedno za več kot 5 dni prinesti opravičilo?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar tamara v. 25 Sep 2008 11:11

in v čem je sedaj problem. Pač napišeš opravičilo in konec debate. Če pa iščeš pravilnike v prvem razredu in zaradi takih malenkosti? meni se zdi tudi normalno, da v kolikor je otrok bolan cel šolski teden, vmes pa še vikend in ne ozdravi ga pa ja pelješ k zdravniku.

Default avatar rumena roža 25 Sep 2008 11:12

Učiteljice niso utelešenje zakonov. :) Če je bil dlje časa bolan pa niste šli k zdravniku lahko to pripišete v opravičilu. Če se bo to enkrat, dvakrat zgodilo v celem šolskem letu vam ne bo nihče postavil zanko okrog vratu, če bo pa to praksa pa bi odgovorna učiteljica že malo pofirbcala kaj se dogaja.

Default avatar razgrajača 25 Sep 2008 11:14

ti,kar sama napiši opravičilo,nebo nič narobe

Default avatar BUM 25 Sep 2008 11:14

Načeloma ja. Če je bolan več kot 5 dni ( torej 1 delovni teden) , potem je pač tudi bolezen taka, da potrebuje obisk zdravnika. Če sešteješ ima za zdravljenje ene virozice vsaj 7 dni ( 5 dni pouka+ 2 dni vikenda), v tem času se virozica običajno pozdravi. Vse ostalo pa paše v domeno zdravnika.
Je pa res, da pri nas tudi za 6 dni učiteljica sprejme opravičilo od staršev, kar je pa več pa res ne. Ma se mi tudi zdi logično. Saj opravičuješ samo pouka obvezne dni, ne pa tudi dni vikenda.

Lep pozdrav !

Default avatar piff 25 Sep 2008 11:15

Ne kompliciraj. Sploh pa ne, za vsak slučaj, če se nam bo to zgodilo.
Če bo do situacije v resnici prišlo, boš to takrat reševala. Ne zganjaj panike vnaprej in ne mori učiteljice z nekimi pravilniki in obešanjem na besedico mora in lahko.
Se strinjam s tamaro v., če je otrok bolan cel teden (7 dni), verjetno ne gre samo za virozico in ga pelješ k zdravniku. No, vsaj jaz ga.

Default avatar tamara v. 25 Sep 2008 11:23

pri nas v praksi velja tudi, da osebno stopiš do učiteljice(npr. ko zjutraj pripelješ otroka) in opravičiš izostanek.

Default avatar enostavno... 25 Sep 2008 11:23

ker učiteljica LAHKO zahteva opravičilo zdravnika, ga ti MORAŠ priskrbeti.
pravila vam je razložila že na začetku leta. ona dela v okviru svojih pooblastil. ni ji sicer potrebno zahtevati zdravniškega potrdila, ampak, ker se je za to odločila, jo morate upoštevati.

Default avatar yrsa 25 Sep 2008 11:24

No, pri nas so uvedli neko čudno pravilo, da če gre za odsotnost na šprotnem dnevu, kulturnem dnevu ipd, tudi če je otrok odsoten samo dan ali dva moraš prinesti zdravniško opravičilo.
Tako se je naša lani en četrtek v šoli bruhala in se slabo počutila in jo je učitljica poslala domov. Ker so imeli naslednji dan športni dan, seveda ni šla. In potem so me klicali, da naj prinesem zdravniško opravičilo?
Sem rekla, da če ne zadošča moje opravičilo, naj ji pa kar neopravičene napišejo!

Avatar Iza bela 25 Sep 2008 11:25

No, jaz pa na razredni stopnji nisem nikoli nosila zdravniškega opravičila, čeprav sva bila vsakič pri zdravniku in bi ga brez problema dobila. Verjetno so malo pogledali skozi prste, ali pa se to ni zgodilo tako velikokrat. Sem pa že itak prvi dan odsotnosti poklicala učiteljico in ji povedala kaj in kako je z otrokom. Zdaj na predmetni stopnji je pa za izostanek nad pet dni treba prinesti zdravniško opravičilo. V pravilnike in te stvari pa se ne spuščam zaradi banalnosti.

Default avatar *katka* 25 Sep 2008 11:27

yrsa napisal:No, pri nas so uvedli neko čudno pravilo, da če gre za odsotnost na šprotnem dnevu, kulturnem dnevu ipd, tudi če je otrok odsoten samo dan ali dva moraš prinesti zdravniško opravičilo.
Tako se je naša lani en četrtek v šoli bruhala in se slabo počutila in jo je učitljica poslala domov. Ker so imeli naslednji dan športni dan, seveda ni šla. In potem so me klicali, da naj prinesem zdravniško opravičilo?
Sem rekla, da če ne zadošča moje opravičilo, naj ji pa kar neopravičene napišejo!

Se strinjam, da tole je pa res bedno. jaz bi naredila enako kot ti.

Avatar *anitka* 25 Sep 2008 11:32

Če je otrok zelo bolan, greš k zdravniku z njim in ti tako pove, kako dolgo bo odsoten, če moraš na kontrolo in ti potem sam napiše opravičilo.

Če je manj, pa ga sama napišeš in to je to.

Dalj časa bo hodil v šolo, več stvari boš spoznala.

Default avatar uluru 25 Sep 2008 11:32

Vse je odvisno od učiteljice.Prosim vas, dragi starši, ne komplicirajte.

Default avatar zebrica 25 Sep 2008 11:38

Hči je bila operirana (slepič), v bolnici je bila pet dni in še 14 dni doma. V šoli je zadostovalo moje opravičilo, čeprav bi lahko prinesla tudi od zdravnika, ampak se tudi spomnila nisem na to.

Default avatar monseb 25 Sep 2008 11:46

Mislim, da ne kompliciram in seveda učiteljici ne mislim težim, ampak jo lepo vprašat.
A zdravnik pa lahko da opravičilo za nazaj? Ker takoj pač ne morem vedeti, kako in kako dolgo bo otrok bolan. Dokler je bil v vrtcu in se zaradi opravičila nisem "obremenjevala", sem poklicala zdravnika, če mu vročina, pa precej visoka, ni padla po štirih dneh, pa mi je tudi rekel, da naj ne paničarim, da zdaj so pač viroze takšne, da ima otrok lahko visoko vročino tudi 5 dni, da mu on ne more nič dati, naj mu pač dajemo čaje in sirupe (za kašelj, vročino) in naj ostane doma, dokler ne bo zdrav. In to vse skupaj nanese več kot en teden, včasih je bil tudi 2 tedna doma samo zaradi viroze in nisva šla k zdravniku. Prve dni sem vzela dopust, potem je bil v varstvu pri mami. Ja in neumno se mi zdi vlačil otroka k zdravniku samo zaradi birokracije (moje bolniške oz. nege, opravičila).

Default avatar zebrica 25 Sep 2008 11:46

Kar se pa odsotnosti na športnih in podobnih dnevih tiče, je pa pri nas takole. Na te dneve je osip otrok izjemno velik, starši jim pač napišejo opravičila, ker jih otroci prosijo, da se jim ne da in ne bi šli. Se je zgodilo že nekajkrat, da so naročili dva avtobusa, otrok se je pa nabralo za komaj enega. V takih primerih potem prevoz za OBA abvtobusa plačajo samo starši, katerih otroci so šli na izlet... Menim, da bi se starši lahko zamislili nad takim opravičevanjem. Zato so tudi na naši šoli rekli, da za te dneve želijo zdr. opravičilo.

Default avatar morski konjiček 25 Sep 2008 11:52

pri nas opravičim izostanek za 2 tedna,potem zdravnica.javim kuharci za odjavo šolske prehrane in v tajništvo,da je otrok bolan.

Default avatar yrsa 25 Sep 2008 11:55

zebrica napisal:Kar se pa odsotnosti na športnih in podobnih dnevih tiče, je pa pri nas takole. Na te dneve je osip otrok izjemno velik, starši jim pač napišejo opravičila, ker jih otroci prosijo, da se jim ne da in ne bi šli. Se je zgodilo že nekajkrat, da so naročili dva avtobusa, otrok se je pa nabralo za komaj enega. V takih primerih potem prevoz za OBA abvtobusa plačajo samo starši, katerih otroci so šli na izlet... Menim, da bi se starši lahko zamislili nad takim opravičevanjem. Zato so tudi na naši šoli rekli, da za te dneve želijo zdr. opravičilo.

No jaz mislim, da otroci v 1. in tudi v 2. triadi še z veseljem hodijo na takšne dneve. Vsaj naši dve.

Default avatar piff 25 Sep 2008 12:23

monseb napisal:Mislim, da ne kompliciram in seveda učiteljici ne mislim težim, ampak jo lepo vprašat.
A zdravnik pa lahko da opravičilo za nazaj? Ker takoj pač ne morem vedeti, kako in kako dolgo bo otrok bolan. Dokler je bil v vrtcu in se zaradi opravičila nisem "obremenjevala", sem poklicala zdravnika, če mu vročina, pa precej visoka, ni padla po štirih dneh, pa mi je tudi rekel, da naj ne paničarim, da zdaj so pač viroze takšne, da ima otrok lahko visoko vročino tudi 5 dni, da mu on ne more nič dati, naj mu pač dajemo čaje in sirupe (za kašelj, vročino) in naj ostane doma, dokler ne bo zdrav. In to vse skupaj nanese več kot en teden, včasih je bil tudi 2 tedna doma samo zaradi viroze in nisva šla k zdravniku. Prve dni sem vzela dopust, potem je bil v varstvu pri mami. Ja in neumno se mi zdi vlačil otroka k zdravniku samo zaradi birokracije (moje bolniške oz. nege, opravičila).

Še enkrat, ne debatiraj in ne spravljaj se v konflikt vnaprej zaradi možne hipotetične situacije, ki se bo morda zgodila, morda pa tudi ne.
Ker je tudi čisto možno, da boš ti čisto lepo vprašala, učiteljica pa se bo čutila napadeno, še en starš, ki kr neki tečnari.

Default avatar naprej 25 Sep 2008 12:30

Da, pravilnik pravi, da razrednik pri odsotnosti nad pet dni LAHKO zahteva zdravniško opravičilo. Če vam je razredničarka povedala, da za odsotnost nad pet dni MORA biti zdravniško opravičilo, se je odločila zahtevati zdravniško opravičilo, kar je v njeni pristojnosti, saj ji to pravico daje pravilnik.

n

Default avatar Maja1 25 Sep 2008 12:31

Imela sem spor z uciteljico glede tega v prvem razredu. Za izostanek vec kot pet dni je zahtevala zdravnisko opravicilo. Viroze, ki jih je otrok imel januarja in februarja so trajale vcasih res samo en teden, vcasih pa tudi 2 tedna, 2 tedna in pol.

Ali naj otroka vlacim k zdravniku, v prepolne cakalnice bolnih ljudi, da se zraven kaj fase, samo za to, da bo nekdo dobil pildek?? Not me. Ko pogovor z uciteljico ni zalegel in mi je ona trdila, da MORA v teh primerih zahtavati zdravnisko opravicilo, jaz pa sem vedela, da to ni res, da ga samo LAHKO, sem sla k ravnateljici in problem je bil urejen.

Z zdravniku smo sli samo enkrat, ko je bilo res hudo, cel mesec vrocina. Pa se takrat ni mogel nic pomagati, ker je bila pac viroza.

Drugace pa je, ce je bilo treba, ostal doma tudi dva tedna. Brez zdravniskega opravicila.

Niti pod razno nisem tega zlorabljala, se od tistih Garbrove dni smo ponuicali komaj 2, tako da ne bom dovolila, da mi nekdo ukaze, da moram vleci otroka k zdravniku, da bo imel tisti pildek. Ko pa je treba, ga pa itak peljem.

Default avatar Redko manjka 25 Sep 2008 12:48

Mi smo opravičilo napisali v beležko in je zadostovalo. Nismo pa velikokrat manjkali.

Če je učiteljica zahtevala opravičilo, ga pač prinesi. Maja1, pokliči v zdravstveni dom, povej, da je bil otrok bolan, pa ti bo zdravnik brez kompliciranja dal opravičilo. Iskat ga boš šla lahko k sestri in otrok čakalnice še videl ne bo ;)

Default avatar KJE JE TU LOGIKA 25 Sep 2008 12:48

pa kje imate logiko??

če je napisano, da učiteljica lahko zahteva opravičilo, to pomeni:

v primeru, da ga ne zahteva, ga ni potrebno dati

v primeru da ga zahteva, pa ga starš mora priskrbeti! Ne pa da se starš potem odloča, ali ga bo priskrbel, ali ne.

tako pravilo je bilo uvedeno zaradi prepogoste potuhe staršev, ki so pisali opravičila vsakič, ko se otroku zaradi česa ni dalo v šolo.

Default avatar Najky 25 Sep 2008 13:15

Pri nas je pa tko,da starši pišemo opravičila do 3 dni za naprej pa otrokov izbrani zdravnik.To velja za osnovnošolce kot srednješolce.Opravičila prosti so samo vrtcarji.To piše tudi v dispanzerju.Je pa res, če je otrok bolan ga pelješ k zdravniku in napiše opravičilo.Razrednik pa ne more NIČ proti zdravniku!Kar napiše on je zakon!
Lp

Default avatar binki 25 Sep 2008 13:22

V prvem razredu pač učiteljice običajno ne komplicirajo glede opravičil. Tudi v prvi triadi ne, ker gre običajno zares za to, da je otrok bolan. In če je otrok doma, potem je z njim v teh letih tudi starš in ta ve, kaj se dogaja. Če mu v tem času stari pišejo opravičila za brez veze in ga imajo doma, potem mislim, da je ni učiteljice, ki bi se s tem obremenjevala, saj ji je jasno, da gre za problem staršev, ne otroka.

V višjih razredih pa se pogosto dogaja, da je otrok odsoten od pouka, starši pa tega sploh ne vedo. Poleg tega so v teh letih (mislim tretje triletje) otroci že sposobni tudi sami napisati opravičilo, še posebej v šolsko publikacijo, kjer po možnosti, samo datume vstaviš, napišeš zaradi bolezni in se podpišeš. Tu je pa meni povsem normalno, da so razredniki pri opravičevanju teh ur previdnejši in zahtevajo po potrebi v okviru pravilnika tudi zdravniška opravičila. Pomislite samo na to, da bi vi mislili, da je vaš otrok pri ppouku, njega pa že dva tedna ne bi bilo v šolo. Ali se ne bi začeli spraševati, zakaj vam v šoli tega niso sporočili?!

Glede zdravniškega opravičila za en dan; šola lahko zahteva na podlagi sklepa strokovnih delavcev šole in usmireitev v vzgojnih načrtih zahteva opravičila tudi za en dan, npr. dnevi dejavnosti.
Tako, kot je že napisala ena pred mano, to šole uvajajo predvsem zaradi takih, ki manjkajo samo na dnevu dejavnosti, potem pa je potrebno plačati avtobus, ki ga sicer glede na tevil otrok ne bi bilo treba. To je pač ignosrantski odnos nekaterih staršev, saj jih ne briga, da potem njihov strošek plačajo drugi. Cena avtobusnega prevoza je pač določena glede na avtobus in ne na to, ali je poln, ali je notri samo 15 otrok. Potem pač vsi od tistih petnajstih plačajo toliko, kolikor bi plačalo npr. 45 otrok.
se pa ti enodnevni izostanki dogajajo tudi v prvi triadi, ko je učence enostavno strah neznanega. Ne ve, kako bo kakšna stvar izgledala in ga je strah in zjutraj ga boli trebušček in tisti dan (ker gredo ravno na "izlet") ostane doma. V resnici, če bi šel, ne bi bilo nič narobe, samo da bi prestopil tisti odločilni korak.

Default avatar yrsa 25 Sep 2008 13:33

Primer:
hči ponoči zboli. Vročina, slabost...naslednji dan je športni dan.
Kličem zdravnico. Pravi nič ne hodite sem, boste samo še kaj pokasirali. Verjetno je viroza. Veliko pit, če vročina ne pade v 2 dneh pridite. In pač ne gremo k zdravniku. In potem mi mora izdat zdravniško opravičilo brez pregleda? A ni to še bolj trapasto?

Default avatar binki 25 Sep 2008 13:48

yrsa napisal:Primer:
hči ponoči zboli. Vročina, slabost...naslednji dan je športni dan.
Kličem zdravnico. Pravi nič ne hodite sem, boste samo še kaj pokasirali. Verjetno je viroza. Veliko pit, če vročina ne pade v 2 dneh pridite. In pač ne gremo k zdravniku. In potem mi mora izdat zdravniško opravičilo brez pregleda? A ni to še bolj trapasto?

Ali ni to še bolj trapasto, da zado nekdo drug plača prevoz tvoji hčerki in še desetim v razredu, ki jih bolezen zagrabi ravno tisto noč?

Sicer pa, če je res zbolela, bosta prišli k zdravniku in ni problema, če pa ni nič, potem pa....

Default avatar yrsa 25 Sep 2008 14:18

Oh brezveze.
Hočem povedat, da večina otrok pa res zboli in da mojih za vsako pasjo figo ne vlačim k zdravniku.
In v mojem konkretnem primeru jo je domov poslala učiteljica in na izlet niso šli z avtobusom in nihče ni plačal centa na naš račun.
In nikdar še ni nobena izostala od pouka brez razloga (zdravstvenega) in vedno gresta z veseljem na vse take dogodke, tudi na letovanja.
In ko je enkrat zaradi operacije ni bilo v šolo en mesec sem prinesla zdravniško opravičilo, brez da bi mi kdo rekel, ker mi ga je zdravnica avtomatsko napisala.
Mislim da vsak lahko pri svojem pediatru dobi zdravniško opravičilo tudi za nazaj, tudi če ni bil na pregledu, zato se mi to ne zdi neka rešitev za izpostavljen problem "špricanja" dni dejavnosti.

Default avatar binki 25 Sep 2008 15:22

yrsa napisal:Oh brezveze.
Hočem povedat, da večina otrok pa res zboli in da mojih za vsako pasjo figo ne vlačim k zdravniku.
In v mojem konkretnem primeru jo je domov poslala učiteljica in na izlet niso šli z avtobusom in nihče ni plačal centa na naš račun.
In nikdar še ni nobena izostala od pouka brez razloga (zdravstvenega) in vedno gresta z veseljem na vse take dogodke, tudi na letovanja.
In ko je enkrat zaradi operacije ni bilo v šolo en mesec sem prinesla zdravniško opravičilo, brez da bi mi kdo rekel, ker mi ga je zdravnica avtomatsko napisala.
Mislim da vsak lahko pri svojem pediatru dobi zdravniško opravičilo tudi za nazaj, tudi če ni bil na pregledu, zato se mi to ne zdi neka rešitev za izpostavljen problem "špricanja" dni dejavnosti.

Res vzorna družina, ko bi le bili vsi taki:)

Default avatar se mi ne da 25 Sep 2008 15:34

yrsa napisal:No, pri nas so uvedli neko čudno pravilo, da če gre za odsotnost na šprotnem dnevu, kulturnem dnevu ipd, tudi če je otrok odsoten samo dan ali dva moraš prinesti zdravniško opravičilo.

In kje je problem?
Gremo na smučanje, na ogled neke kulturne poti, tovarne... Otroci se prijavijo, naroči se avtobus, potem pa polovica razreda ostane doma - "so zboleli". Kdo plača prevoz in naročene spremljevalce? Tisti, ki niso "zboleli". Seveda je zaradi tega huda kri.
Prvi, ki smo ga ukinili, je bil zimski športni dan s smučanjem, drsanjem in sankanjam. Je pa pohod. In seveda jih spet skoraj pol zboli, saj je hoditi res prenaporno. Ker ni za ocene in ker ni za eksterce, jih veliko dneve dejavnosti ob potuhi staršev prešprica, opravičeno. Zato so se na marsikateri šoli odločili, da zahtevajo zdravniška opravičila. In ker je vseeno otroka lažje poslati v šolo, kot k zdravniku, je rezultat povečan obisk na dnevih dejavnosti. Na žalost pa ob tem "nastradajo" starši tistih, ki zares zbolijo točno določen dan, ker morajo v vsakem primeru k zdravniku, tudi če ne potrebujejo bolniškega lista.

Na vrh