Najdi forum

plača vzgojiteljic?

koliko ima plače vzgojiteljica predšolskih otrok z 5 stopnjo izobrazbe?

odvisno od občine

jaz imam 200.000-240.000

nova
Uredništvo priporoča

Ribica, verjetno si zraven računala tudi vožnjo in prehrano, kajne?
Drugače ste varuhinje precej bolje plačane od učiteljev s VII. stopnjo izobrazbe.

Tako plačo ima vzgojiteljica. Same varuhinje – pa kljub temu, da imaš 6 ali 7 stopnjo – so plačane po delovnem mestu, ki ga opravljajo. Varuhinje prejemajo precej manj kot vzgojiteljice. Same vzgojiteljice pa so dobro plačane – vem, ker je moja sestra vzgojiteljica in ima večjo plačo kot jaz, ki sem profesorica, pa še starejša sem. Zato pa so vrtci tako dragi:))
Pa jim vseeno privoščim….

Koka”,ti se pa pošteno motiš.Razlika med mojo neto plačo po 5.pl.r. in ob nazivu svetovalec in 28 let del.dobe ,ter 6.st.izo, ter plačo moje hčere 1.leto Prof RP je nekje 30.000 sit v njeno korist.Niso vrtci dragi zaradi plač vzg. kadra.

Ne vem, kam se je skrilo moje prejšnje sporočilo, zato še enkrat-plače v predšolski vzgoji določa kolektivna pogodba za področje vzgoje in izobraževanja- torej ni nič odvisno od občine. Res pa je, da je v ceni programov vrtca več kot 75 % stroškov namenjenih za plače zaposlenih. Torej delno drži, da so zaradi plač cene programov vrtcavisoke. Res pa je tudi, da ima vzgojiteljica s srednješolsko izobrazbo ( takrat je zadostovala za opravljanje tega poklica) več kot le nekaj 10 tisočakov višjo plačo kot jaz z visokošolsko izobrazbo.
Lepo ali žalostno, ali ne?
Lep pozdrav, Nika

ne, res je nekaj odvisno od občine. Moja sošolka s faksa, starost, delovna doba, izobrazba, vse je enako, naziv,… Ona dela v šoli v sevniški občini, jaz v ljubljanski. Najini plači se razlikujeta za okoli 40 tisoč. Pošteno?

Ali vse govorite samo o plači ali ste zraven prištele še malico in vožnjo? Vožnja je namreč lahko ‘kriva’ za kar precejšnje razlike.

Verjetno bo krivo to, da živimo v različnih občinah, zato se naša mnenja razlikujejo. Pri naju s sestro je pač takšno razmerje. In ne štejeva prevozov in malic. In vem, da je cena vrtca odvisna tudi od kadra, ki v njem dela. Več kot je visoko izobraženih, dražje je. Preverjeno.
Želim vam lep preostanek praznika – jutri bo vse po starem:)))

Razlika bi lahko nastala pri napredovanju v plčailni razred ali naziv in, če delata v osnovnih šolah, število ur neposrednega dela v razredu, mogoče pri kakšnem dodatku ( delo v kombiniranem oddeklu, … ) . Pri pretvorbi v neto pa še višina olajšav za otroke. SEveda pa ne govorim o drugih prejemkih ( prevozi, malica .
LP,Nika

jaz sem dobim 240.000 z malico vred, prevoza ne dobim ker je vrtec v istem kraju

Povejte mi ženske ,lepo prosim,a ve pišete o bruto ali o neto plači?Vzg.s 5.stopnjo izobrazbe je pomočnik vzgojitelja,če se ne motim,morda pa ne mislim prav.

Iz kje pa si? Koliko imaš delovne dobe?

delovne dobe imam 7 let delam pa na območju koroške….

vau kje to v LJ?

mi lahk opišete kaj je to varuh otrok (šola)
in kakšna šola je za vzgojiteljico?
Odločam se vpisat v to smer, pa če mi lahk mal več o tem poveste..(ker sem total anti v tej smeri;-) Hvala.

…vem le eno…vzgojiteljica v 5. plačilnem razredu… zveč kot 30 let delovne dobe ima samo ali le 10 tisoč sit manj kopt ravnatelj Oš

Poročati je treba takole:

– bruto toliko, neto toliko
– brez malice
– brez potnih stroškov
– brez dodatkov kot so krožki ipd.
– brez kreditov (mater, nekateri jamrajo, ker od plače odštejejo kredit!!)
– povedati stopnjo izobrazbe, delovna leta in plačilne razrede ter naziv

ali na kratko:
– bruto številka, neto številka

(jaz sem učiteljica v OŠ, zato najbrž moj podatek ni važen, pa vseeno: bruto okoli 350.000 neto 217.000, osem let delovne dobe, VII. st, mentorica, 2. plač. razred)

Upoštevati je treba tudi olajšave za otroke. Mirodajni je le bruto znesek.
lp

New Report

Close