Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja GIMNAZIJA BEŽIGRAD-JOŽ. PLEČNIK

GIMNAZIJA BEŽIGRAD-JOŽ. PLEČNIK

POZDRAV

Sem mati osmošolke.Ko je pri vpisu hči povedala, da se bo vpisala na gimnazijo Bežigrad, so ji to odsvetovali in ji priporočali gim. Ledina. Za Ledino se ni odločila, ampak je raje izbrala gim. Jožeta Plečnika(če ji ne uspe zbrati dovolj točk). Me pa zelo zanima kakšno mnenje dijakov ali staršev teh gimnazij, kakšne so razmere
na šoli.

Za vsako mnenje se vam zahvaljujem

MAMICA

Sama sem hodila na gimnazijo Bežigrad in sem bila z njo zelo zadovoljna. Tako z odnosom profesorjev do dijakov kot tudi s programom! Priporočam, ker je dobra odskočna deska za naprej.

Moj sin je v tretjem letn. in je zadovoljen. Meni pa se šola zdi dokaj neurejena, (brez garderobe, telovadnice, zelo stara oprema v učilnicah…) Če je otrok zelo natančen, dosleden in priden dijak, mislim da je zanj bolj primerna Gimnazija Be-igrad. Moj sin je bolj umirjen, bi rekla len, nenatančen in tudi sicer nezahteven, pa je na tej šoli srednje uspešen, vendar če redno delaš lahko dosežes dober uspeh.Profesorji so srednje zahtevni, ni pa pravega reda in doslednosti, so pa dijaki dokaj sproščeni in prijateljski med seboj. Odvisno od otroka pač, kaj si želi.

Veliko uspeha A.

nova
Uredništvo priporoča

Sama sem hodila na gimnazijo Bežigrad in poznam mamice, ki imajo sedaj otroke tam, nič se ni spremenilo.
Tudi pod razno nebi vpisala otroka na to gimnazijo. Pa raje ne sprašujte zakaj, ker
bo za cel referat.

Tudi z drugih srednjih šol bo imela dobro, ali pa še boljšo odskočno desko…

Sama sem hodila na gimnazijo Bežigrad in lahko trdim, da je to odlična izbira, odnosi med dijaki in profesorji so v primerjavi z ostalimi šolami odlično urejeni (seveda se povsod najdejo izjeme, tu ne moremo nič pomagati). Nikoli ni v interesu iskati neznanje, marveč znanje, kar se je kazalo tako, da smo imeli mi prvi in takrat edini (maturirala sem pred 7 leti) vedno napovedana spraševanja za celo leto, prav tako je bilo s pisnimi preverjanji. Profesorji so bili do nas več kot korektni, sproščeni in vedno na razpolago, tudi izven časa pouka. Zame je bil ta čas izjemnega pomena in je resnično bil odskočna deska za naprej – tako študij kot zaposlitev. Lahko trdim, da so na nas že apriori gledali kot na zelo sposobne in se je to kazalo v vsem načinu dela in učenja. Mislim, da bi večina nekdanjih in sedanjih bežigrajčanov soglašala z mano. Čisto tako za občutek – v štirih letih, kar sem bila na šoli jaz, sta samo dva dijaka ponavljala letnik, saj to šoli absolutno ni v interesu. Upam, da sem kaj pomagala. Lep pozdrav!

Sama obiskujem gimnazijo Bežigrad in je ok, sam vse je ful preveč resno. Sama sem bol taka da se rada zafrkavam, pa da mal špricamo pa mal delamo druge stvari…:) učitli pa hočjo samo da se učimo in da nam šola pomeni VSE.
Tko da če je FULL pridna potem je bežigrad zanjo najboljša šola, ker so učitli sicer zoprni in zateženi sam so pa zelo korektni in fer in ne zafrkavajo učencev.
Poleg tega je bežigrad najtežja šola v Sloveniji in jemljemo stvari ki jih druge šole sploh ne al pa šele poznej…) včasih tud ful zavidam frendicam na teh drugih bolj Easy šolah kjer mi govori kako grejo na ekskurzijo pa se ga nalijejo, pa med odmori kadijo travo, se sam zabavajo… sej ne rečem da se na Bežigradu te stvari ne dogajajo, sam so ljudje tuki ful zadržani in si(če kadiš travo al pa piješ)kr hitr v manjšini. Tko da zlo mal ljudi tuki zares živi. Sej ne da ful podpiram te stvari sam so mi pa čist ok in ni nč to tazga. Itak so tud naši straši mal eksperimentiral.
Zlo hitr lahk dobiš šut pa zlo zlo težko 5 sam lahk ful hit tud popravš šut(glede tega je bežigrad the best) dobiš zlo velik drugih priložnosti:)
Za ledino ne vem velk, sam mam 3 frendice tm, pa majo vse že ful graj in skos kadijo(travo)-pohajo… po mojem te tm ful hitr družba potegne na svojo stran).
Za šubičevo pa vem da je podenj. Če do takrat nis nč užival(drog) pol jih tle definitivno začneš kr je folk zlo zlo sproščen(ne govorim za vse sam za ljudi k jih jezst tm poznam).

Jst bi pa sam uprašala kok točk rabš da prideš na gimnazijo Bežigrad.

Hvalaa za vse odgovore

Letos je bilo potrebnih mislim, da najmanj 177 točk. Kako bo naslednje leto je vprašanje. Odvisno od tega kakšna populacija se tisto leto vpisuje. Poleg tega bo naslednje leto že tako možnih največ 175 točk, ker letos je bil še uspeh 7. razreda, naslednje leto tega ni več.

Za letos so vpisi pa tako in tako že zaključeni.

https://www.facebook.com/actio.si

vse skupi je kr neki………………

sedaj sem dijak v tretjem letniku. sprva sem se vpisu na Gimn Jozeta plecnika, ker nism vedu ce bom prsu na bezigrad. po dveh mescih sem se prepisu pa so me takoj sprejeli.

Kdor pravi da je bimg zahtevna, ta laže. ucitli so povecini prjazni in, ce ti ne gre med letom ti pomagajo do bolse ocene (pa sej se nim ne da ostat julija da b mel popravce). redki so profesorji, ki ti tezijo.

NI ZAHTEVNA. na splosno se ne ucim redno, ne delam domacih nalog. ucim se dva al pa en dan pred testom. Do sedaj sem bil vedno odlicen. resda ce bi se med letom ucil bibilo lazje pri zaklucevanju.

ps morm se oment da ma velik profesorjev pomanjkljivo znanje in da uci dobesedno po 20 let starih ucbenikih.

Nisem še slišal, da bi bila neka gimnazija pretežka. Za gimnazijo se ponavadi odloča glede na oddaljenost od doma, poznavanje programa, št. prijateljev, ki že hodijo tja… Gimnazija ne bi smela biti karierna odločitev saj otrok pri 14ih o tem res ne more razmišljati. Tisti starši, ki to počnete namesto svojih otrok pa se vprašajte ali v resnici to ne počnete zase…

_________________________________________________________________________ [url=http://bit.ly/matematika-vaje]Matematika-vaje.si[/url] je spletna stran, ki nudi pomoč srednješolcem pri učenju matematike.

Kako naiven zapis. Ti to resno misliš? Se ti zdi, da so vse gimnazije kar enake, pa izbreš najbližnjo? Aaaaaaah.
V hčerinem razredu na Bežigradu je polovica vozačev, vozijo se kar precej od daleč, ena, ki je pa res od daleč, živi tu v domu. Pa od njenega mesta pa do Lj je kar nekaj gimnazij……….a punca je želela sem. Le zakaj….?

Mah ja, tale Bežigrad…sem inštruirala dijaka s te šole, po celem letu bluzenja o predmetu ni imel pojma, imela sva par uric, snov niti pod razno ni bila utrjena, jaz mu več kot dve ali morda, s srečo, res s srečo, tri ne bi prisodila – zaključili so mu pa 4. No comment, res.

Tako da, samo brez duvanja, kako je tam oha in sploha zahtevno.

Kako naiven zapis. Ti to resno misliš? Se ti zdi, da so vse gimnazije kar enake, pa izbreš najbližnjo? Aaaaaaah.
V hčerinem razredu na Bežigradu je polovica vozačev, vozijo se kar precej od daleč, ena, ki je pa res od daleč, živi tu v domu. Pa od njenega mesta pa do Lj je kar nekaj gimnazij……….a punca je želela sem. Le zakaj….?[/quote]

Ma dej no, folk ima pač sprane možgane. In Bežigrad je pač med drugim tudi lepo zveneče ime in se sliši kao ful kul, da tja hodiš. Velikokrat je tudi to kriterij, da se nekam rine, veš.

Trenutno hodim v tretji letnik GimB in sem z izbiro šole zelo zadovoljna. Pač ni mi pomembno kaj si ljudje mislijo o naši šoli, ker se men zdi zelo fajn. Profesorji so korektni ampak po večini zahtevajo nek nivo znanja in se ne delajo norca iz nas. Pa telovadnica je zelo kul 😉

Vsaka gimnazija je v redu, če dijaka ne poleni (da ima delovne navade) in mu ohrani vedoželjnost. To, kako se bo na gimnaziji imel, je bolj odvisno od oddelka in sošolcev v njem.

Poozdrav

Mnenja dijakov obeh šol:
Gimnazija Jožeta Plečnika
Gimnazija Bežigrad

nadejam se, da sem pomagal!

Dan

Sam sem hodil na Šubo – gim. Jožeta Plečnika. Sicer že nekaj časa nazaj, pa vendar…

V tistih letih se mi je zdelo, da šola ni prva stvar v mojem življenju inzato sem delal vse po liniji najmanjšega odpora in dosegal dober uspeh, brez popravnih izpitov in maturiral sem tudi nadpovprečno.

Dandanes ko hodim mimo šube, se je marsikaj spremenilo. Tudi bivša razredničarka je to potrdila in povedala, da je standard višji, kot je bil, a to zaradi grebatorske logike vodstva šole, ki želi biti v rangu Ledine, Vič, Šentvid… Jaz v trenutnih razmerah ne bi šel na to šolo.

Bežigrad? Že v naših časih je veljalo, da na Bežigrad je težko priti, z lahkoto pa se šolo naredi. Bivša je hodila tja in ji je težave delala fizika. Pisala je toliko šasa (5krat) dokler ni dobila 4 – pa še to, ker se je test ponovil…

čau

Haha! Zihr ja!
Bežigrad sploh ni taka elita kokr usi misljo da je. UBISTVU so na šoli sami vase zagledani hinavci. Ja, seveda obstaja nekaj ljudi na šoli, ki so v redu, a večina se jih med odmorom UČI za naslednje 3 dni.
Profesorji sploh niso tko prijazni kot piše v tistem pocukranem pisemčku, ki ga je vodstvo šole najbrž samo napisalo. Vbistvu so zahrbtni in nesramni, vtikajo se v vsako stvar, počutiš se kot pod ključem. Sama sem glasbenica in ker velikokrat nastopam, so mi začeli najedati, da se preveč posvečam drugim dejavnostim… Kar hočem povedati, je da so totalno netolerantni do drugačnosti… Če se ne ukvarjaš samo s šolo ti govorijo, da si se pokvaril.
Glede drugih rokov… SPLOH ni tako perfektno, kot si vsi mislijo. Če prvi test zabluziš… Ja, maš še šanse. Ampak ti drugi roki so tako težki, da se za polovico stvari sploh ne spomniš, kdaj si to delal. Mogoče en malo težji primer. In potem zahtevajo da ga znaš. Logično, da ne popraviš.
Še ena stvar je. V celem šolskem letu smo imeli eno ekskurzijo in dva športna dneva. Na ekskurziji, ki smo jo imeli dva dni, smo morali rešiti delovni zvezek, ki ima skoraj 80 strani.
Hrana je tudi nekaj posebnega. Vsak dan je sendvič, po možnosti s tako salamo, ki je še definirati ne moreš.
EDINA dobra stvar pa je, da nam ni treba it teč na grad. 🙂

Bistvo je, da je družba nikakva, sošolci smo tako nepovezani, tudi z drugimi letniki/oddelki se skoraj ne poznamo, razen če že od prej. Kakšna je fora srednje šole, če poznaš samo svoj razred, s katerim itak ne greš nikoli ven, ker so zagrenjeni, da bolj ne morejo biti. Profesorji se samo vate vtikajo in ti rečejo: “Ja, če bom takrat ravno zbolel pa boš pač mela 4.” Ne. Ne mislim več tega prenašati. Zato grem naslednje leto lepo na Šubičevo. Če ne drugega, bo vsaj zabavno. 🙂

Jaz sem hodila na Gimnazijo Bežigrad med leti 02 in 06 in lahko rečem, da je res dobra gimnazija, ki si zasluži vse pohvale. Veliko sem se naučila in vse, kar mi je gimnazija dala, mi še vedno odlično služi. Sem pa trenutno v tujini, na eni najboljših evropskih univerz in študiram podiplomski študij z odličnim povprečjem.

Vsem osnovnošolcem, ki ste odlični in zainteresirani za določene predmete svetujem, da se vpišete na to gimnazijo. Ne poslušajte zmerljivk kot so “piflarji, brez lajfa, grebatorji” … ker nič od tega ni res.

Srečno

jaz razmišljam o vpisu na gimnazijo bežigrad, vendar nisem doma v ljubljani in bi se vsak dan morala voziti. zato nisem povsem prepričana, če je ta gimnazija pametna odločitev saj bi rada še vedno imela kaj prostega časa za prijatelje in nisem pripravljena ves čas presedeti za knjigami.
razmišljam pa tudi o vpisu na škofijsko gimnazijo, vendar me zanima kolikšen in kakšen vpliv ima v tej šoli vera.
za obe šoli pa bom imela dovolj točk.
ce ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet bi bil zelo dobrodošel!!

New Report

Close