Najdi forum

krvna skupina

Zanima me kakšno krvno skupina bo imel otrok, če ima mati A in oče AB krvno skupino.
Hvala za odgovor.

To je odvisno od tega ali ima mama krvno skupino AA ali A0 (v obeh primerih je to na kratko krvna skupina A)
Če ima mama AA oče AB bo imel otrok AA ali AB.
Če ima mama A0 oče AB bo imel otrok AA ali A(0) ali B(0) ali AB.
LP

Mene pa zanima, ali ima lahko otrok razlicno krvno skupino kakor starsi? Se pravi niti po ocetu niti po mami? Meni je namrec to rekla babca v porodnisnici – da namrec to ni pravilo.

Hvala za odgovor in lep dopust, Lencka.

nova
Uredništvo priporoča

Pravilo je, da ima otrok krvno skupino, ki je kombinacija krvne skupine mame in očeta.
LP

Pozdravljeni!

Še eno vprašanje na isto temo..

Če oče ima 0+ in mati AB (?) krvno skupino, katero krvno skupino bo imel otrok??

Hvala!

Otrok bo imel krvno skupino A0 ali B0. Ker krvne skupine 0 razen kadar je prisotna izključno kot 00 navadno ne dopišejo, bo imel torej krvno skupino A ali B.
LP

Hvala za predhodni odgovor!
Samo še eno vprašanje.

Če otrok ima krvno skupino ”O”, kateri krvni skupini sta imela oba starša (možne kombinacije)..

Hvala!

A, B, ali 0.
LP

No, sedaj pa tudi mene zanima.
Katero krvno skupino ima lahko otrok:
mati B+
oče AB-

Najlepša hvala za odgovor.

Zdi se mi, da smo pred časom ti krvni skupini že obdelali.Ste kaj pogledali nazaj? Kakšno krvno skupino ima otrok?
LP

Lepo pozdravljeni!

Se opravičujem, zgoraj sta res že opisani ti dve krvni skupini. Po kateri logiki imam torej jaz, njun otrok, krvno skupino O- ( mati B+ ; oče AB-) ?

Najlepša hvala za odgovor in lep dan!

Veljalo bi preveriti ali so podatki o njuni krvni skupini pravilni.
LP

Lep pozdrav!
Mene pa zanima ali vpliva kaj na zanositev, če imata partnerja isto krvno skupino, in sicer 0+. S partnerjem imava le-to in se že kar nekaj časa trudiva, čeprav so tukaj verjetno tudi drugi dejavniki, ki vplivajo na to. Slišala sem namreč, da bi lahko tudi ista krvna skupina ali določena druga kombinacija vplivala na neplodnost oz. da ne moreš zanositi…je pa res, da ljudje marsikaj spravijo skupaj 😉 S čimer se sicer močno tolažim!

Prav tako me zanima ali ista krvna skupina daje večjo možnost za Downov sindrom ali kakršnekoli druge bolezni.

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem v upanju, da se s partnerjem nehava spraševat ali je to morda tisto kar nama preprečuje veselje..
Hvala, Nina.

Ne, enaka krvna skupina ne vpliva na možnost zanositve, prav tako to ni povezano z večjo pogostostjo pojavljanja Downovega sindroma ali drugih bolezni.
Če poskušate zanositi brezuspešno že več kot leto dni in če še nista opravila osnovnih pregledov v zvezi z neplodnostjo, je sedaj čas za usmerjen pregled obeh partnerjev (tudi analiza spremiograma), da bi čimprej ugotovili kaj je temu vzrok.
Srečno!

Pozdravljeni

Katero krvno skupino ima lahko otrok:
mati B+
oče AB-
Ali imta hči ki je prvorojenka in sin drugorojenec isto krvno skupino

Lep pozdrav

Mateja

POZDRAVLJENI!

MENE PA ZANIMA KAJ BO IMEL OTROK ČE IMA MATI AB- IN OČE A-?

Ker so krvne skupine nadvse zanimive je najbolje, da se pri svojih otrocih odločite za njihovo določitev na Zavodu RS za transfuzijo.Podatek je zanje zelo pomemben, še posebej, če nenadno potrebujejo transfuzijo krvi.
LP

Me zanima,če je kako tveganje v primeru da sta partnerja iste krvne skupine in sicer oba z 0 negativno?Ali je to lahko ovira za najine otroke?Hvala lepa za Vaš odgovor!

Ne,enaka krvna skupina ni nobena ovira za zdrave potomce.
LP

Pozdravljeni!

Kakšno krvno skupino lahko ima otrok, če je:
– mati A NEG
– oče B POZ

Ali je možno, da ima 0?

Hvala za odgovor in lep dan.

New Report

Close