Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Boleča roka po ponesrečenem odvzemu krvi

Boleča roka po ponesrečenem odvzemu krvi

Pozdravljena Tanč

Včeraj so hčerki (13) let zaradi bolečin v trebuhu na pediatrični kjer je bila hospitalizirana eno noč ( po analginu v žilo so se bolečinbe umirile) vzeli kri. Sestra, ki tega ni še nikoli počela ji je hotela vzeti kri iz zapestja na notranji strani. Po večkratnih poskusih je enkrat iglo zapičila nekam, da je hčerka zakričala od bolečin in jokala kot majhen otrok. V roki je čutila hude mravljince, danes pa že ves dan doma tarna, da jo boli že vsa roka, da se ne more niti opreti nanjo, ko sem preverila stisk obeh rok je moč na tej roki res zmanjšana. Zdi se mi neverjetno, da bi lahko prišlo do poškodbe živca zaradi te male iglice. Seveda ji verjamem, da jo boli, sploh zato, ker je to en zelo terpežen otrok in stoka nikoli brez razloga, zanima pa me kaj menite o tem, me mora ta nenavadna reč skrbeti?

Hvala, hvala

Nabodenje živca je možno, bolečina pa je posledica te manjše poškodbe. Počakajte, otrok naj z roko miruje, če ne bo bolje, pojdite v ponedeljek zjutraj do vašega pediatra, da se odloči, kako dalje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,danes sem dala kri iz desne roke.ker sem imela s seboj otroka v lupinici,nisem drzala roke iztegnjene po odvzemu ampak pokrceno.zdaj dobro uro po odvzemu me roka zelo boli,je pa tudi mrzla na otip.lupinico sem nosila z levo,ampak sem si malo tudi z desno mogla pomagat.je lahko kaj hujsega?modrice ni videti.
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Malo verjetno je, da gre za poškodbo pri odvzemu krvi. Če niste držali iztegnjene roke, potem bi hipotetično prišlo do “puščanja” krvi iz vene, kjer je bila nabodena, v tem primeru bi se pokazala podkožna krvavitev. Če se bi bolečine, mrzla okončina, mravljinčenje stopnjevalo, pojdite k zdravniku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close