Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Cepljenje proti pnevmokoku – ali je pomagalo?

Cepljenje proti pnevmokoku – ali je pomagalo?

Pozdravljeni!

Rada bi prebrala odgovore tistih , ki ste dali otroke cepiti proti pnevmokoku. Zanima me ali je cepivo učinkovito, ali je bilo manj bolezni oz. več?

Hvala in lp, T

Bom najprej jaz odgovorila.
Pnevmokoknih pljučnic in pnevmokoknih meningitisov je zagotovo mnogo mnogo manj. Pri ponavljajočih vnetjih ušes do 3. leta starosti upade obolevanje za približno 2/3, kar pomeni , da nekateri otroci nimajo nikoli več vnetja, pri drugih pa se še vedno občasno pojavljajo, vendar mnogo redkeje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
Starejšega sina smo cepili pri treh letih zaradi ponavljajočih vnetij ušes ter kot zaščito pred pljučnico, saj je bil zelo dovzeten za razne okužbe dihal, ki so se znale še dodatno zaplesti. Obolelnost je opazno in močno upadla, vnetje ušes ne vem če smo po tistem imeli 3x.
Mlajšega bratca smo zaradi dobre izkušnje cepili takoj, po redni shemi DiTePer s tremi odmerki. Do sedaj (tri leta) je imel 1x vneto uho do te mere da je bil potreben antibiotik.
Oba sta cepljena samoplačniško, kar ni bil ravno mali zalogaj ob več zaporednih odmerkih, zato se mi zdi super, da je sedaj na voljo brezplačno.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz se s to izjavo “pri drugih pa se še vedno občasno pojavljajo, vendar mnogo redkeje” nikakor ne morem strinjati, so pa to obljube, ki smo jih mi od vseh poslušali.
Ko pa ni pomagalo nič, pa slišiš: “ja saj nismo rekli, da vsem pomaga. Ste pač v tistih odstotkih, ker to ne pomaga.”
Vnetja ušes je sin imel še naprej enako pogosto in tudi v hujših oblikah (počen bobnič, iztekanje gnoja…). S tem da smo za tem poslušali obljube, kako pa pomaga operacija in vstavitev cevk. Spet obljube, kako to pa res vsem izboljša stanje. No, nam NI! Še naprej iztekanje gnoja iz ušesa, antibiotiki itd. Po izpadu cevk pa tudi naprej vnetja, počeni bobniči, iztekanje gnoja. Razlaga? Ja, pač spadate v tisti %, ko to ne pomaga.

Tako da: lahko, da boste imeli srečo in da vam to bo pomagalo, lahko pa da vam ne bo pomagalo prav nič. Odločiti se pa moraš na koncu sama.

New Report

Close