Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Sluz v blatu

Sluz v blatu

Pozdravljeni.

Hčerka, stara 3 mesece, težka skoraj 6 kg, polno dojena, zadnje 3 tedne odvaja rumeno-zelenkasto, tekoče blato z veliko količino sluzi. Odvaja 1x dnevno, redko 2x. Pediatrinja je testirala na bakterije, viruse in prisotnost krvi v blatu, vse je bilo negativno. Pravi, da se bo sčasoma uredilo.
Mene pa vseeno skrbi, saj se mi tako blato ne zdi prav nič normalno, kot pravi pediatrinja. Hčerka je sicer dobre volje, je pa malo prehlajena, nosek čistimo samo zjutraj, čez dan ni potrebe.
Omenila bi še, da se mi zdi, da je plenica premalo mokra. Nekaj dni sem tehtala polulane plenice in prišla največ do 350 g neto. Dojiva se iz ene strani, saj se po približno 10 minutah odstavi in noče več piti. Zvečer zaspi od 8-9 in spi do nekje 4-5 ure zjutraj, ko se prvič podojiva. Potem so dnevni podoji na približno 2 uri. Med dojenjem slišim v trebuščku, kot da bi imela ogromne količine zraka včasih jo tako zvija, da se preneha dojiti in joka. Noče več piti. Pije sicer lepo, ne hlasta za dojko.

Hvala za odgovore in pojasnila, ki jih bom zelo vesela.

Sluz mora biti normalno prisotna v blatu, saj olajšuje iztiskanje blata po črevesju. Seevda pa je meja, do kod je količina še normalna in kdaj jo je preveč, težka. Dokler otrok normalno pridobiva na teži, je razpoložen, se lepo razvija, nima bolečin, čakamo in opazujemo.
Lahko tudi poskusite izločiti kravje mleko iz vaše prehrane, po 2-3 tednih brez izboljšanja pa še jajce. Vendar vedno ukrepamo le v primeru, da gima otrok težave, sicer se šteje, da gre za prilagajanje delovanja telesa na nove razmere (izvenmaternične pogoje).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close