Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bele obloge na jeziku

Bele obloge na jeziku

Spoštovani,

pri svoji hčerki, ki je tarnala, da jo peče jezik, sem opazila bele obloge na sredini jezika, ob robu pa je jezik živo rdeč. Hkrati sta se ji naredili tudi dve afti na spodnji notranji strani ustnic. Spodaj prilagam tudi sliko. Ta težava se je pojavila, ko je na žalost po pomoti uporabila mojo zobno krtačko. Zanima me, kaj bi to lahko bilo in kako ji lahko pomagam?

Vnaprej hvala za odgovor in lepo pozdravljeni,
Janja S.

Deklica najverjetneje preboleva prvo okužbo s herpesvirusom, ki poteka kot vnetje ustne sluznice z bolečimi aftami. Če ste v zadnjih 2 ali 3 tednih imeli herpes, potem se ja lahko okužila tudio od vas.
Bolezen mine v nekaj dneh, ker pa gre za pekoče bolečine, so otroci manj ješči. Skrbimo za nevtralno prehrano (mleko, mlečni sladoled, puding), dobro hidracijo. Otrok ima ob tem lahko tudi visoko vročino.
Lahko uporabite Calgel, ki vsebuje lokalni anestetik.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close