Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina PODARIM MAJHNE MUCKE (NUJNO) !!!

PODARIM MAJHNE MUCKE (NUJNO) !!!

Oddam majhne mucke, ki so se skotili 17.9. 2010. Zelo radi se igrajo, seveda pa tudi pocrtajo. RES jih želim oddati ker so rije + mama muca in ne moremo več skrbeti za njih. Navajeni so na čistočo in so zelo simpatični mešančki. Upam, da je kdo zainteresiran .

smo pa iz Tolmina- severno primorska .

pokličite 031 750 240 v popoldanskem času ali zvečer

mail: [email protected]

slike vam pošljem dobite pa jih tudi na bolha. com v oglasu PODARIM MAJHNE MUCKE!!!

1. mačke, kotene 17.9., lahko oddaš po 15.12. Oglašuješ jih seveda lahko prej, oddati pa jih ne smeš, pa če ti je skrb še tako težka – so tvoja odgovornost

2. Do takrat jih boste seveda odpravili parazite, če jih še niste, in mačice vsaj prvič cepili

3. Pripravljene imaš posvojitvene pogodbe, ki bodo pri novih lastnikih zagotavljale vsaj nujno minimalno skrb (primerna hrana, primerni bivalni pogoji, kastracija/sterilizacija, veterinarska oskrba)

4. Mama muca je verjetno že sterilizirana, ali pa bo v kratkem, da ne boste spet težko skrbeli za naslednje leglo

5. Mačicam veliko sreče pri iskanju novih domov

No, so že odgovorile pred mano.

Veš, Vesna, ko se že oglašaš v takem “kaj nam pa morejo” stilu… V bistvu lahko tudi pelješ čez rdečo. Lahko ukradeš parfum, ali pa ubiješ soseda. Ni problema, če ti morala to dopušča in če ni nikogar, ki bi ti stopil na prste. Ampak, hvala bogu, večina ljudi tega ne počne že zaradi lastnih moralnih norm, za preostalo manjšino pa imamo predpise in imamo službe, ki skrbijo za spoštovanje predpisov.

nova
Uredništvo priporoča

Pa, aja… moj prvi post je bil čisto dobronameren, ker celo še v današnjih časih marsikdo dejansko NE VE, kakšen je pravilen (in predpisan) postopek pri oddaji živali.

Verjamem, da nisi mislila slabo. Ampak tu se ne piše nič drugega kot to. Vsak, ki ponudi kakšno žival, dobi vedno isto servirano na krožnik. Resnično mi že pri ušesih ven gleda :-))

Očitno ljudje še vedno ne vedo ali pa se jim zdi, da se njih ne tiče. Torej?

Verjamem, da nisi mislila slabo. Ampak tu se ne piše nič drugega kot to. Vsak, ki ponudi kakšno žival, dobi vedno isto servirano na krožnik. Resnično mi že pri ušesih ven gleda :-))[/quote]

Čakaj malo.

A gre za to, kaj ti rada bereš, ali zato da očitno kljub vsemu informiranju velik delež lastnikov še vedno ne ve:
– da je njihova odgovornost poskrbeti, da ne pride do kotitve neželenih legel (z osamitvijo, sterilizacijo ali kastracijo),
– da je, v primeru da se leglo skoti, leglo njihova odgovornost,
– da je potrebno mladiče primerno oskrbovati, veterinarsko oskrbeti in (mačje mladiče) pustiti v leglu do dopolnjenega 12. tedna.

Posledice tega, da tega ljudje ne vedo ali pa mislijo, da se jih to ne tiče, so kratkomalo grozne. Prepolna zavetišča, kjer so večinoma prisiljeni vsaj del živali evtanazirati, ker ni ne posvojiteljev ne sredstev za oskrbo, polni oglasniki, rastoče kolonije prostoživečih mačk, mrtve, bolne, odvržene, pobite živali …

Raje stokrat eno in isto, dan na dan, vsakemu skrbniku živali posebej, kot eno neželeno odvrženo (lično popakirano v škatli ali vrečki) ali pobito leglo več.

Saj je prav tako, da se ljudi na ta način obvešča, kako je treba ravnati pri oddaji mladičkov in kako je potrebno skrbeti za žival. Marsikdo se iz tega veliko nauči, spremeni svoje poglede, začne ravnati drugače.
Tudi sama sem bila napadena. ko sem dala oglas, da bi radi imeli psa. Dobila sem kar lepo število moralnih naukov in tudi dobronamernih nasvetov. Tako sem, poleg tega, da so mi bili mladički ljubki, postala tudi nadležna bodoča lastnica. Še večkrat sem odšla do lastnikom, preverjala, s kakšno hrano hranijo mamo in mladičke, v kakšnih pogojih živijo…Vse je bilo OK, nakar pa sem ugotovila, da živali veterinarsko niso oskrbovane. Skupaj smo se odločili, da odpeljemo vse do veterinarske klinike na preventivni pregled. Veterinar je ugotovil izredno dobro zdravstveno stanje mame in mladičkov, dal jim je edino zdravilo za razglistenje. Hkrati so se pa lastniki dogovorili še za sterilizacijo. Teden predno dobimo mladička, bo le-ta tudi cepljen.
Mladički so bili skoteni 22.10.2010, tako da tudi tukaj vse štima, saj bo mali star že 9 tednov, ko ga dobimo (ja, res je, tudi tega nisem vedela).

Tako da res ni treba vsega jemati za slabo, čeprav priznam, sem bila nad nekaterimi izjavami rahlo užaloščena, saj nihče ne more soditi človeka kar tako prek interneta (včasih se kaj tudi drugače prebere, kot je bilo to mišljeno)…

Hvala še enkrat vsem za nasvete…

Lp…

VesnA, predno provociraš najprej premisli za kaj se ti zavzemaš in kmalu boš ugotovila, da bi bilo na tem svetu manj ODVRŽENIH mačk.Vse gospe, ki te gredo tu na tem forumu na živce naredijo veliko dobrega za živali, ti pa si tista, ki je 100% negativno naravnana.Če ne bi bilo ljudi kot so Yo, Tasmanski Vrag,Ena Nika,Svetilnik itd…bi se marsikje živalim zelo slabo godilo.
Kmalu bodo prazniki, sneg, mraz-strupen mraz (tako napovedujejo) in rajši, da tukaj napadaš ljudi ki delajo dobro, KUPI KAKŠNO HRANO ZA MAČKE-sigurno veš kje se nahajajo kakšne prosto živeče, tiste, ki so jih zavrgli,odvrgli BREZBRIŽNI LJUDJE in te mačke so imele mlade in prav kmalu so imele mlade tudi mlade in spet mlade……….vse polno jih živi po zapuščenih hišah,lopah…….čakajo na dobre ljudi, da jim prinesejo hrano.
VESNA, ti si nekje notri v sebi prav gotovo DOBR človek in sem prepričan, da boš vsaj za praznike kupila za živali kakšno vrečko hrane-zelo ti bodo hvaležne.Če pa ne veš kje takšne mačke so, pa je povsod po Sloveniji kar nekaj zavetišč in jo lahko odneseš tja.No tam imajo pa tudi vse polno psov, ki tudi čakajo na dobre ljudi !!!!
Pa lepo se imej za praznike na toplrm seveda in obilo dobrot na mizi ti želim !!!

Verjamem, da nisi mislila slabo. Ampak tu se ne piše nič drugega kot to. Vsak, ki ponudi kakšno žival, dobi vedno isto servirano na krožnik. Resnično mi že pri ušesih ven gleda :-))[/quote]

Čakaj malo.

A gre za to, kaj ti rada bereš, ali zato da očitno kljub vsemu informiranju velik delež lastnikov še vedno ne ve:
– da je njihova odgovornost poskrbeti, da ne pride do kotitve neželenih legel (z osamitvijo, sterilizacijo ali kastracijo),
– da je, v primeru da se leglo skoti, leglo njihova odgovornost,
– da je potrebno mladiče primerno oskrbovati, veterinarsko oskrbeti in (mačje mladiče) pustiti v leglu do dopolnjenega 12. tedna.

Posledice tega, da tega ljudje ne vedo ali pa mislijo, da se jih to ne tiče, so kratkomalo grozne. Prepolna zavetišča, kjer so večinoma prisiljeni vsaj del živali evtanazirati, ker ni ne posvojiteljev ne sredstev za oskrbo, polni oglasniki, rastoče kolonije prostoživečih mačk, mrtve, bolne, odvržene, pobite živali …

Raje stokrat eno in isto, dan na dan, vsakemu skrbniku živali posebej, kot eno neželeno odvrženo (lično popakirano v škatli ali vrečki) ali pobito leglo več.[/quote]

Seveda ti ne bi bila ti, če ne bi spet takoj izkoristila priložnosti, da lahko deliš svoje “nauke”.
In tale Nika sigurno namerava svoje mačke lično popakirati v škatlo ali vrečko!!!! Zato je tudi napisala ta oglas. Verjetno jo zanima, če naj da na škatlo še mašnco ali ne.Raje ji svetuj, da naj se mašnca barvno ujema z mačko ,ki bo v škatli, dosti lepše bo, če bosta barvno usklajeni.
In ne piši, da so v zavetiščih prisiljeni mačke ubijati, to delajo samo v DOLOČENIH zavetiščih, zato ne meči vseh v isti koš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dragi moj Jože, imaš popolnoma prav, sem zelo dober človek, in ne samo nekje notri v sebi…
Doma imam 4 pse, eno mačko, 2 hrčka, 2 želvi, 2 morska prašička, 4 kunce, eno zlato ribico, 8 gupijev. Imela pa sem še nekaj hrčkov, nekaj mišk in nekaj žabic, ki pa so žal že umrle. Moje živali živijo z menoj, noter na toplem z obilo dobrotami na mizi. Čez dan poležavajo na kavču, ponoči spijo v postelji (seveda ne hrčki, zajčki, prašički..)

Mislim, da sem resnično ena redkih oseb, ki na vročem asfaltu pobere tudi glisto in jo da v senco grmovja. Koliko si jih pobral že ti???

Na cesti sem pobrala že tudi hudo ranjenega psa, vsi drugi pa so hodili mimo! Si bil med njimi tudi ti???

Ko sem šla na dopust, namesto, da bi uživala na morju, sem reševala 4 komaj rojene muce, ki so bile točno tako kot pravi TV, lično zapakirane v vrečki. Da ne govorim, da sem na morju hranila na desetine mačk, ki nimajo gospodarja. In preden sem šla domov, sem jim kupila nekaj največjih vreč hrane, da so jo imele za vsaj še nekaj časa.

Tudi v najbližji azil redno nosim velike vreče hrane, odeje, posodice in igračke! Lahko preveriš!!!

Na živce pa mi gre in še vedno mi bo šlo vaše nenehno poučevanje in pisanje enih in istih stvari v nedogled. Ti ljudje, ki tukaj oddajajo živali, niso slabi. Vi pa boste s svojo moralno vzgojo naredili več škode kot koristi.

Dragi Jože, tudi jaz ti želim vse lepo med prazniki ampak iskreno in brez ironije kot je bila v tvojem sestavku, in prav tako želim vse dobro tvojim živalicam, glede na to, da si dober človek, jih sigurno imaš ogromno!

zakaj se skoraj vsaka tema izrodi v obmetavnaje in kreganje.

zakaj ne pustite v miru ljudi, ki hočejo oddat mačke. Seveda je prav da jim poveste kako pa kaj je treba narediti, samo ljudje, ki to berejo avtomatsko ne bodo posvojili teh muckov, sploh pa ne, ker ko prebereš do tukaj si na mačke že pozabil, LP

Ne, v nekaterih je zaradi poplave mačk ustavljen sprejem le-teh.
Posledično pristanejo ali nazaj na cesti ali pa pri prostovoljcih.
Na NAŠE LASTNE STROŠKE! In ja, počasi jih bom nehala nameščat, ker nimam več ne finančne rezerve, ne volje in ne prostora.
Je jasno?
Preden sikneš, se lahko javiš za začasno namestiteljico katerega od teh, ki so pri meni. Lahko izbiraš po spolu, barvi, starosti, celo po posebnih potrebah.
In groza, celo jaz bom začela počasi selekcionirat, kateri bo še živel in kateri bo šel na evtanazijo. Ker taka je realnost. Ob vsem štepanju tako strašno željenih mladičev. Me je sram to rečt? Niti najmanj.

Dragi moj Jože, imaš popolnoma prav, sem zelo dober človek, in ne samo nekje notri v sebi…
Doma imam 4 pse, eno mačko, 2 hrčka, 2 želvi, 2 morska prašička, 4 kunce, eno zlato ribico, 8 gupijev. Imela pa sem še nekaj hrčkov, nekaj mišk in nekaj žabic, ki pa so žal že umrle. Moje živali živijo z menoj, noter na toplem z obilo dobrotami na mizi. Čez dan poležavajo na kavču, ponoči spijo v postelji (seveda ne hrčki, zajčki, prašički..)

Mislim, da sem resnično ena redkih oseb, ki na vročem asfaltu pobere tudi glisto in jo da v senco grmovja. Koliko si jih pobral že ti???

Na cesti sem pobrala že tudi hudo ranjenega psa, vsi drugi pa so hodili mimo! Si bil med njimi tudi ti???

Ko sem šla na dopust, namesto, da bi uživala na morju, sem reševala 4 komaj rojene muce, ki so bile točno tako kot pravi TV, lično zapakirane v vrečki. Da ne govorim, da sem na morju hranila na desetine mačk, ki nimajo gospodarja. In preden sem šla domov, sem jim kupila nekaj največjih vreč hrane, da so jo imele za vsaj še nekaj časa.

Tudi v najbližji azil redno nosim velike vreče hrane, odeje, posodice in igračke! Lahko preveriš!!!

Na živce pa mi gre in še vedno mi bo šlo vaše nenehno poučevanje in pisanje enih in istih stvari v nedogled. Ti ljudje, ki tukaj oddajajo živali, niso slabi. Vi pa boste s svojo moralno vzgojo naredili več škode kot koristi.

Dragi Jože, tudi jaz ti želim vse lepo med prazniki ampak iskreno in brez ironije kot je bila v tvojem sestavku, in prav tako želim vse dobro tvojim živalicam, glede na to, da si dober človek, jih sigurno imaš ogromno![/quote]

Očitno premalo, če ne razumeš zakaj ostali pišejo nasvete, ki se tebi zdijo brezvezni. Vsaka mačka, vsak pes na cesti je produkt neodgovornih lastnikov, ker niso poskrbeli za svojega psa ali mačko s sterilizacijo. In na žalost je teh produktov tako zelo veliko, da dejansko dnevno umirajo na grozne načine, mačke kotijo po cestah, životarijo v mrazu, brez hrane, vode….In ja, vsakemu posebej je potrebno povedati kaj in kako, ker nekateri imamo že počasi dovolj takih neodgovornih lastnikov. Če te to moti, enostavno preskoči, nekdo bo mogoče hvaležen za vsak nasvet, nekdo pa je tako hudo omejen, da ga itak nikakor ne moreš premakniti. In tistih, ki bodo nasveta hvaležni je verjetno peščica ampak še zmeraj nekaj. Vsako leglo, ki ga preprečimo s sterilizacijo pomeni 6 živih bitij, ki se ne bo mučilo, životarilo, podajalo iz rok v roke in produciralo nove mladiče že pri 4. mesecih. In ne boš verjela, to pomeni veliko, kar bi , glede na to, da si se potolkla po prsih kakšna dobrotnica si, to lahko razumela.

Dragi moj Jože, imaš popolnoma prav, sem zelo dober človek, in ne samo nekje notri v sebi…
Doma imam 4 pse, eno mačko, 2 hrčka, 2 želvi, 2 morska prašička, 4 kunce, eno zlato ribico, 8 gupijev. Imela pa sem še nekaj hrčkov, nekaj mišk in nekaj žabic, ki pa so žal že umrle. Moje živali živijo z menoj, noter na toplem z obilo dobrotami na mizi. Čez dan poležavajo na kavču, ponoči spijo v postelji (seveda ne hrčki, zajčki, prašički..)

Mislim, da sem resnično ena redkih oseb, ki na vročem asfaltu pobere tudi glisto in jo da v senco grmovja. Koliko si jih pobral že ti???

Na cesti sem pobrala že tudi hudo ranjenega psa, vsi drugi pa so hodili mimo! Si bil med njimi tudi ti???

Ko sem šla na dopust, namesto, da bi uživala na morju, sem reševala 4 komaj rojene muce, ki so bile točno tako kot pravi TV, lično zapakirane v vrečki. Da ne govorim, da sem na morju hranila na desetine mačk, ki nimajo gospodarja. In preden sem šla domov, sem jim kupila nekaj največjih vreč hrane, da so jo imele za vsaj še nekaj časa.

Tudi v najbližji azil redno nosim velike vreče hrane, odeje, posodice in igračke! Lahko preveriš!!!

Na živce pa mi gre in še vedno mi bo šlo vaše nenehno poučevanje in pisanje enih in istih stvari v nedogled. Ti ljudje, ki tukaj oddajajo živali, niso slabi. Vi pa boste s svojo moralno vzgojo naredili več škode kot koristi.

Dragi Jože, tudi jaz ti želim vse lepo med prazniki ampak iskreno in brez ironije kot je bila v tvojem sestavku, in prav tako želim vse dobro tvojim živalicam, glede na to, da si dober človek, jih sigurno imaš ogromno![/quote]

Očitno premalo, če ne razumeš zakaj ostali pišejo nasvete, ki se tebi zdijo brezvezni. Vsaka mačka, vsak pes na cesti je produkt neodgovornih lastnikov, ker niso poskrbeli za svojega psa ali mačko s sterilizacijo. In na žalost je teh produktov tako zelo veliko, da dejansko dnevno umirajo na grozne načine, mačke kotijo po cestah, životarijo v mrazu, brez hrane, vode….In ja, vsakemu posebej je potrebno povedati kaj in kako, ker nekateri imamo že počasi dovolj takih neodgovornih lastnikov. Če te to moti, enostavno preskoči, nekdo bo mogoče hvaležen za vsak nasvet, nekdo pa je tako hudo omejen, da ga itak nikakor ne moreš premakniti. In tistih, ki bodo nasveta hvaležni je verjetno peščica ampak še zmeraj nekaj. Vsako leglo, ki ga preprečimo s sterilizacijo pomeni 6 živih bitij, ki se ne bo mučilo, životarilo, podajalo iz rok v roke in produciralo nove mladiče že pri 4. mesecih. In ne boš verjela, to pomeni veliko, kar bi , glede na to, da si se potolkla po prsih kakšna dobrotnica si, to lahko razumela.[/quote]

Berem tole in me je sram, da so na svetu ljudje kot si ti Majchi. Osebi ki ko napadaš lahko samo čestitaš. Tebe pa je lahko sram. >Povej raje za kolko živali ti skrbiš tako kot je treba al te je en sam gobec in faušija Baba zategnjena!

Saj nisem rekla, da skrbi zame.
Sem lepo napisala, da lahko katero od tako ZAŽELJENIH mačk vzameš k sebi.
A ne? Ker?

Lastnica je bila opozorjena, da s prezgodnjo oddajo krši zakon in nekateri v tem vidite napad in nekaj slabega?

Dragi moj Jože, imaš popolnoma prav, sem zelo dober človek, in ne samo nekje notri v sebi…
Doma imam 4 pse, eno mačko, 2 hrčka, 2 želvi, 2 morska prašička, 4 kunce, eno zlato ribico, 8 gupijev. Imela pa sem še nekaj hrčkov, nekaj mišk in nekaj žabic, ki pa so žal že umrle. Moje živali živijo z menoj, noter na toplem z obilo dobrotami na mizi. Čez dan poležavajo na kavču, ponoči spijo v postelji (seveda ne hrčki, zajčki, prašički..)

Mislim, da sem resnično ena redkih oseb, ki na vročem asfaltu pobere tudi glisto in jo da v senco grmovja. Koliko si jih pobral že ti???

Na cesti sem pobrala že tudi hudo ranjenega psa, vsi drugi pa so hodili mimo! Si bil med njimi tudi ti???

Ko sem šla na dopust, namesto, da bi uživala na morju, sem reševala 4 komaj rojene muce, ki so bile točno tako kot pravi TV, lično zapakirane v vrečki. Da ne govorim, da sem na morju hranila na desetine mačk, ki nimajo gospodarja. In preden sem šla domov, sem jim kupila nekaj največjih vreč hrane, da so jo imele za vsaj še nekaj časa.

Tudi v najbližji azil redno nosim velike vreče hrane, odeje, posodice in igračke! Lahko preveriš!!!

Na živce pa mi gre in še vedno mi bo šlo vaše nenehno poučevanje in pisanje enih in istih stvari v nedogled. Ti ljudje, ki tukaj oddajajo živali, niso slabi. Vi pa boste s svojo moralno vzgojo naredili več škode kot koristi.

Dragi Jože, tudi jaz ti želim vse lepo med prazniki ampak iskreno in brez ironije kot je bila v tvojem sestavku, in prav tako želim vse dobro tvojim živalicam, glede na to, da si dober človek, jih sigurno imaš ogromno![/quote]

Očitno premalo, če ne razumeš zakaj ostali pišejo nasvete, ki se tebi zdijo brezvezni. Vsaka mačka, vsak pes na cesti je produkt neodgovornih lastnikov, ker niso poskrbeli za svojega psa ali mačko s sterilizacijo. In na žalost je teh produktov tako zelo veliko, da dejansko dnevno umirajo na grozne načine, mačke kotijo po cestah, životarijo v mrazu, brez hrane, vode….In ja, vsakemu posebej je potrebno povedati kaj in kako, ker nekateri imamo že počasi dovolj takih neodgovornih lastnikov. Če te to moti, enostavno preskoči, nekdo bo mogoče hvaležen za vsak nasvet, nekdo pa je tako hudo omejen, da ga itak nikakor ne moreš premakniti. In tistih, ki bodo nasveta hvaležni je verjetno peščica ampak še zmeraj nekaj. Vsako leglo, ki ga preprečimo s sterilizacijo pomeni 6 živih bitij, ki se ne bo mučilo, životarilo, podajalo iz rok v roke in produciralo nove mladiče že pri 4. mesecih. In ne boš verjela, to pomeni veliko, kar bi , glede na to, da si se potolkla po prsih kakšna dobrotnica si, to lahko razumela.[/quote]

Oh Majchi, Majchi, tebe pa daje zelena zavist a ne? Si me pa res nasmejala :-)))
Veš, sem daleč nad tem, da bi se tolkla po prsih, prvič, to boli :-)), drugič pa v tem ne vidim zadoščenja. Zadoščenje je zame v tem, da pomagam živalim, da me imajo rade, da jim je lepo… Očitno ti vidiš zadoščenje v drugih stvareh 🙂 In vseh mojih dobrih del ne bi naštela, če me gospod Jože ne bi potegnil za jezik. Pa mi ni žal, da sem jih, ker vidim, da te je zbodlo :-))

Majchi, daj, povej, koliko živali imaš doma ali pa si jih samo želiš in ti gre v nos, če si jih kdo drug lahko privošči? Povej, potolči se malo po prsih, pohvali se, kolikokrat pomagaš zavetiščem, živalim na cesti… nihče ti svoje samohvale ne bo štel v slabo, to je samo hvale vredno.

Sicer pa mislim, da moraš odrasti in dozoreti, da boš sploh lahko dojela poanto vsega skupaj :-))

Nikakor se ne mislim “hvaliti” koliko jaz pomagam živalim, a očitno le toliko, da razumem nasvete, ki jih dajejo punce in razumem situacijo in posledice, ki nastanejo, ko lastnik ne zrihta svojih živali, kot bi jih moral. Tebi očitno to še ni jasno, ker če bi ti bilo, bi še kako razumela in podpirala pametne nasvete.
In če kdo ne dojame poante tukaj si to samo ti in par tebi podobnih osebkov, tako da ti priporočam, da malo premisliš o vsem skupaj in mogoče še kaj prebereš…saj postopoma boš razumela no (vsaj upam).

New Report

Close