Domače živali in veterina

Naši hišni ljubljenčki - naša sreča. Včasih povzročajo skrbi, včasih prave težave. Zapišite vaše dragocene izkušnje ali povprašajte za nasvet veterinarja. Vse o vaših hišnih ljubljencih, razvoju, prehrani in težavah.

Moderator:
vice.zaninovic
Vice Zaninović
dr. vet. med. 
NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

beli kraljevski pekinezer

Default avatar hanan 14 Okt 2007 12:02

Ali je že slišal kdo za belega kraljevskega pekinezerja, res me zanima, ker sama za to pasmo še nisem slišala.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo

Sem že slišal samo za kitajskega dvornega psa, ki obstaja v vseh barvah, tudi beli ( ne pa albino). Ni pa pekinezer, ampak kvečjemu pekingčan ;) -:)))
P.s. na Kitajskem ni bilo kraljev, ampak cesarji, tako da je izraz "kraljevski" popolnoma zgrešen v vseh ozirih.

Default avatar hanan 14 Okt 2007 12:46

se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

jao, samo upam, da bo ta mala kepica res imela srečo in bo zdrava ter prinesla dekletu veliko veselja.

če so še komu padli v oči, pazite, kaj kupujete.

Default avatar Nessi 14 Okt 2007 16:16

Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan. Mu pa večina pogovorno res reče pekinezer.

Joj, joj, ne morem verjeti da folk še vedno naseda. Čudno mi je tudi to, da nekdo kupi kao neko pasmo pa se o njej prej niti malo ne pozanima. Če bi si hotela karkoli prebrati o tej pasmi, bi v treh minuah videla, da ne obstaja.

No, upam, da bo imela s psičko srečo vsaj glede zdravja.

Default avatar hanan 14 Okt 2007 17:31

hja Nessi, veš kaj je najbolj žalostno, da smo se o teh preprodajalcih velikokrat pogovarjali, no morda ne ravno z dekletom, ampak z njeno mamo, ki ima tudi sama rodovniškega psa, mah brez veze, naivnost nima meja, dokler bo država dopuščala takšno trgovino in ne bo preprodajalcem stopila na prste, bo še vedno nastradal naiven kupec, ki je gluh ali slep za vse dobre nasvete.

Default avatar Nanook 14 Okt 2007 17:45

Nastradal bo pes, tako kot vedno.
Sicer je pa meni všeč ime pekinški dvorni pes. In rajši slišim Beijing kot Peking.

Default avatar hanan 14 Okt 2007 18:06

hja, sem šla še enkrat na bolho in prodajajo se tudi črni kraljevi pekinezerji, torej potencialni kupci pazite.

Nanook, ta pes ne bo nastradal, ker v boljše roke ne bi mogel priti, vsaj kar se skrbi za živali tiče, seveda ob predpostavki, da bo z njim vse v redu in ga ne bodo pestile bolezenske težave, saj so pekinezerji ali kakorkoli že, že tako podvrženi zdravstvenim težavam, sploh kar se dihal in ušes tiče.

ravno zato sem še toliko bolj jezna in ogorčena, kaj vse si ti trgovci še ne bodo izmislili.

Default avatar Mel 14 Okt 2007 19:28

Jah, to je tako, kot se prodajajo tudi črni Maltežani. In potem se lastniki še kregajo z nami, ko jim želimo dopovedat, da črni Maltežan pač ne obstaja.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...

Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/

Default avatar Nanook 14 Okt 2007 19:41

Ta pes mogoče ne (čeprav je vprašljivo fizično in psihično zdravje), nastradali pa so in tudi bodo tisti, ki jim do novega lastnika ni uspelo priti.

Default avatar branko 28 Jul 2008 15:32

zdravo,jaz imam doma pekinezerja gizmota in bufy in sicer taksna kot se prodajajo na bolhi brez rodovnika in so mi taksni dosti bol usec kot tisti"cistokrvni" stara sta 3 leta in se nikoli nista imela dobenih zdravstvenih tezav.zdi se mi da"cistokrvnih" pekinezerjev ni vec dost ker so ljudjem ti drugi bol usec.poznam pa se zelo dosti pekinezerjev za vas mesance,ki so tud zelo zdravi in nimajo dobenih hib ena taksna psicka ima celo rodovnik. in se mi zdi smesno kak se delate eni pametne in se mate za poznavalce pasem te pse po celem svetu predstavljajo kot pasmo pekinezer,samo pri nas je to nekaj cudnega.ocitno se je pes skozi leta spreminjal in nastal taksen kot je,ker je bol podoben psu.lep pozdrav

Default avatar lejdy 30 Jul 2008 19:25

Vsak pes - rodovniški seveda ima mednarodno predpisane znaćilnost. Od vseh zAČILNOSTI LAHKO LE MALO ODSTOPA PA ŽE DOBI NIŽJO OCENO NA RAZSTAVI. zA PRIZNANJE NOVE PASME, JE POTREBNO, DA SE DOLOČENE ZNAĆILNOSTI POJAVLJAVO V VEČ LEGLIH IN VEČ LET. Dolgodlaki nemški ovčar, menda še vedno ni priznan kot posebna pasma. Vsak, ki kupuje psa se lahko pri kiniloški zvezi pozanimay, če deločena pasma sploh obstaja in kakšne so njene značilnosti. O tem ali so psi brez rodovnika lepši, manj bolni ipd., pa bi se dalo razpravljati. Vsake oči imajo svojega malarja. Na žalost je vse več trgovin, ki ponujajao celm kup pasem s pripisom z rodovnikom ali brez in prav ti nakupi so tvegani, saj ne veš kaj si kupil in če je rodovnik dejansko res od tistega psa.

Default avatar hanan 01 Avg 2008 11:46

branko zate!

http://24ur.com/bin/article.php?article ... a=60011798

Default avatar hanan 01 Avg 2008 11:49

pa še tole!

http://www.najdi.si/trident/quickprevie ... &rn=968148

Default avatar Jeanette 06 Nov 2008 09:14

Tudi midva s fantom sva videla poleti oglas na bolhi za kraljeve pekinezerje. Prodajal jih je en fant v Mislinji. Šla sva si jih tudi ogledat, vendar sva sumila da nekaj ni v redu, ker niso imeli takega potlačenega gobčka, pa prvič sva videla bele pekinezerje in ker mame ni bilo videti nikjer. Pa sva se vseeno odločila za nakup, ker so bili tako srčkani. Vzela sva psa, zanj pa odštela 320€, danes pa je star 4,5 mesece.

Ker pa vem, da je bilo 6 mladičkov v tem leglu, bi rada opozorila vse kupce, da tile psi niso bili cepljeni, čeprav je fant rekel da so, ampak ker nam ni dal nobenega potrdila, smo morali preveriti tako da smo ga poklicali, pa se ni javljal na telefon, ko pa smo ga le dobili, pa je priznal da pse ni cepil. Čipirani pa so bili, ker najin ima čip, vendar iz Madžarske, ampak nam spet ni dal nobene črtne kode čipa, pa bi nam moral.

Ker je bil to najin prvi nakup psa, nisva vedela veliko stvari o psih in pravilih. Nato smo šli k živinozdravniku, ker je imel zamašene solzevode, tako,da smo ga peljali na čiščenje(vendar je to baje pogosto pri tej pasmi), vendar pa je imel v ušesih garje in doktor je rekel da je to dobil v leglu. Zato vsi, ki ste kupili pri tem fantu, peljite pse k zdravniku, naj vam jih cepi, pregleda očke in ušesa. Da ne bodo psi trpeli.

Kar se pa mojega peseka tiče, pa ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Kak je pa ta stvarca luškana in še pametna po vrhu. Midva sva z njim zelo zadovoljna, upava samo da nima kakih še hujših bolezni, ki jih bomo sproti ugotovili in da naju bo razveseljeval še dosti let.

Kar se pa teh preprodajalcev tiče, pa se mi zdi da bi jih morali res kaznovati. Pa taki mulc, ko je bil ta, pa kak nama je zabičeval, da bova ja pazila na njega, ga imela rada in skrbela za njega. Ni mi jasno zakaj ni povedal po resnici glede cepljenja, kot da bi bil to kaki problem peljati psa na cepljenje. Mene pa zanima, če se da kaj narediti glede tega.

Default avatar Nanook 06 Nov 2008 09:17

Jeanette napisal:Mene pa zanima, če se da kaj narediti glede tega.

Ja, se da. Nehajte tam kupovat pse!

Default avatar Uncas 06 Nov 2008 11:24

A se št. čipa začne z 9?

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Default avatar Dijana:) 07 Nov 2008 12:13

Kepa bo imela srečo, če jo bodo obdržali.

Pol leta nazaj je znanka kupila maltežana na tak način. Pa revež ni imel sreče. Ko je videla, da to ni to, kar je hotela, ga je enostavno dala drugam in nabavila drugega. In dokler bodo taki ljudje, se bo to dogajalo. Meni je bil 'maltežan' zelo simpatičen, nekaj posebnega, kot kup zmešane volne,unikaten. Bi ga bila vzela ampak imam doma že dva. Pa kaj, če ni bil maltežan. Bil je živo bitje.

Kako lahko daš stran žival, ki si jo nabavil in ki ne izpolnjuje tvojih pričakovanj Mene taki ljudje veliko bolj razjezijo kot tisti, ki žival prodajo.

lp

Default avatar Jeanette 11 Nov 2008 10:14

Ni se treba bat, tega našega psa ne bomo dali vstran. Saj niti nismo vedeli katero pasmo bi imeli, samo da bi nam bila všeč in da bi bil pes vesel in razigran. In ta naš srček je tak luškan, prisrčen in pameten, da ga ne damo za nobeden denar.

Lar se pa čipa tiče, pa mislim da se začne z 7, zdravnik je rekel, da so to številke za madžarsko.

Ker pa ste rekli tisti, ki imate pekinezerje, da je nemogoče da bi obstajali v beli barvi in ker naš nima nobenih karakteristik pekinezerja, sem malo pobrskala po internetu in našla pasmo tibetanski španjel. In naš je psu te pasme bolj podoben, kot pa kakemu pekinezerju. Nima stisnjenega nosu, nima problemov z dihanjem-ne smrči. Mislim, da so si pasmo beli kraljevski pekinezer kr zmislili. Primerjajate malo to pasmo z belimi pekinezerji.

Default avatar 55 11 Nov 2008 18:56

Jeanette prijavite ga na Vurs (zaradi ostalih psov in bodočih lastnikov), saj vas nič ne stane, mogoče še na kakšno zvezo potrošnikov in seveda na Bolho, kaj oglašuje in kaj ste dobili. Navadno se sicer nič ne zgodi, vseeno pa še ena prijava oz opozorilo več bodo dobili.

Default avatar De09977nis 31 Mar 2009 20:33

beli pekinezerji so! in so tudi zeloooo lepi!

Default avatar Tasmanski vrag 31 Mar 2009 21:22

De09977nis napisal:beli pekinezerji so! in so tudi zeloooo lepi!

V tej temi je bilo govora o tem, da ne obstaja pasma imenovana "beli kraljevski pekinezer".

Pekinčana lahko sicer najdemo skoraj v vseh barvah:

Default avatar TJaša 01 Maj 2009 18:57

hanan napisal:se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

jao, samo upam, da bo ta mala kepica res imela srečo in bo zdrava ter prinesla dekletu veliko veselja.

250€ JE ZA TAKEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA VREDNO ODŠTETI. ČE BI POGLEDALI CENE DRUGIH PASEM NPR. ČIVAVE, BI SE LAHKO ŠELE ČUDILI. TE STANEJO OK. 500€, BREZ RODOVNIKA!!! PES NI NIČ MANJ VREDEN, ČE JE BREZ RODOVNIKA. TUDI SAMA IMAM PEKINEZERKO. NAŠLA SEM JO NA BOLHI, STALA PA JE ŠE STARIH 54.000 SIT. NI MI VAŽNO, ČE JE BREZ RODOVNIKA, SAJ JE ČISTOKRVNA PEKINEZERKA S POTNIM LISTOM. HČERKA VAŠE PRIJATELJICE BO ZAGOTOVO SREČNA S SVOJIM PSIČKOM IN JE DOBILA NOVEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA, S KATERIM JI NIKOLI NE BO DOLGČAS. KO ZAGLEDAŠ TO PRISRČNO KOSMATO IGRAČKO NA ŠTIRIH NOGAH, POZABIŠ NA UBOGIH 250€ !!!!!!

Default avatar skela 01 Maj 2009 19:10

TJaša napisal:
hanan napisal:se mi je kar zdelo, da nekdo na bolhi spet prodaja pasmo, ki je niti ni(seveda brez rodovnika), kar je pa najhuje je nasedla hči moje dobre prijateljice, ki je vsa ponosna prišla na obisk s svojo novo pridobitvijo, mene bi pa skoraj kap, ko sem izvedela, kje ga je kupila in zanj odštela 250€, in to kao leglo se še vedno oglašuje na bolhi.

250€ JE ZA TAKEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA VREDNO ODŠTETI. ČE BI POGLEDALI CENE DRUGIH PASEM NPR. ČIVAVE, BI SE LAHKO ŠELE ČUDILI. TE STANEJO OK. 500€, BREZ RODOVNIKA!!! PES NI NIČ MANJ VREDEN, ČE JE BREZ RODOVNIKA. TUDI SAMA IMAM PEKINEZERKO. NAŠLA SEM JO NA BOLHI, STALA PA JE ŠE STARIH 54.000 SIT. NI MI VAŽNO, ČE JE BREZ RODOVNIKA, SAJ JE ČISTOKRVNA PEKINEZERKA S POTNIM LISTOM. HČERKA VAŠE PRIJATELJICE BO ZAGOTOVO SREČNA S SVOJIM PSIČKOM IN JE DOBILA NOVEGA NAJBOLJŠEGA PRIJATELJA, S KATERIM JI NIKOLI NE BO DOLGČAS. KO ZAGLEDAŠ TO PRISRČNO KOSMATO IGRAČKO NA ŠTIRIH NOGAH, POZABIŠ NA UBOGIH 250€ !!!!!!

Super.
Pa kaj če bi nehali pisati takele nebuloze? Na bolhi se kupuje psa??
Čistokrven pes s potnim listom?
Ajej.
Potni list (ali po domače potrdilo o cepljenju) dobi čisto vsak vaški
pes, pod pogojem seveda, da je cepljen.
Ubogih 250 evrov? Toliko sem dala za veterinarja samo za manjšo ranico
na nogi, ki se ni hotela celiti in smo rabili antibiotik.
Igračka, ja. Za take kot ste vi verjetno res.

Default avatar Tasmanski vrag 01 Maj 2009 20:41

TJaša napisal:

Pes ni nič manj vreden, seveda ne, in zasluži si najboljše življenjske pogoje. Kar nas vse skrbi pa je, kako je s psico, mamo tega mladiča. Kolikokrat letno koti, v kakšnih pogojih? In ostalimi mladiči.

Default avatar inesita 08 Jun 2009 14:07

ja sem že slišala za kraljevo belega pekinezerja saj imam pšičko. zelo je lepa. ja zelo jih je malo in razmišljam o parjenju. zanima me če ima kdo belega pekinezerja samca? da bi bil manjše rasti in zelo lepo dlako. lep pozdrav.

Default avatar Tasmanski vrag 08 Jun 2009 15:01

inesita napisal:ja sem že slišala za kraljevo belega pekinezerja saj imam pšičko. zelo je lepa. ja zelo jih je malo in razmišljam o parjenju. zanima me če ima kdo belega pekinezerja samca? da bi bil manjše rasti in zelo lepo dlako. lep pozdrav.

Lahko vprašam, pri katerem prepodajalcu si ga kupila? :/

Default avatar mičo 08 Jun 2009 16:44

Tasmanski vrag napisal:
inesita napisal:ja sem že slišala za kraljevo belega pekinezerja saj imam pšičko. zelo je lepa. ja zelo jih je malo in razmišljam o parjenju. zanima me če ima kdo belega pekinezerja samca? da bi bil manjše rasti in zelo lepo dlako. lep pozdrav.

Zakaj pa si stako prepričan, da ga je kupila pri preprodajalcu? Tud jaz mam čivavo z bolhe, pa ni od preprodajalca, tkoda...

Default avatar Tasmanski vrag 08 Jun 2009 17:52

mičo napisal:
Tasmanski vrag napisal:

Zakaj pa si stako prepričan, da ga je kupila pri preprodajalcu? Tud jaz mam čivavo z bolhe, pa ni od preprodajalca, tkoda...

Na bolhi oglašujejo tudi vzreditelji, to je res.

Avtorica je napisala, da je kupila kraljevega belega pekinezerja, ki jih vzreditelji ne prodajajo, saj pasma pod tem imenom ne obstaja - prodajajo pa jih preprodajalci in dvoriščni rejci :/

Nessi napisal:Tudi pekingčan ni ampak je pravilno tuje ime Pekingese, po naše Pekinčan.

Slovenska imena pasem se ne pišejo z veliko začetnico; ta pasma ni prišla iz Pekina, ampak iz Pekinga, torej je pravilno pekingčan!

P.s. prosim, če lahko admin popravi zavajajoče ime te teme. Saj to vendar ni forum dvoriščnih šteparjev?

Na vrh