Najdi forum

kopanje hrčkov

imam eno zelo resno vprašanje…

imam hrčka starega 7 mesecev in zanima me ali ga lahko okopam,umijem….oz. ali se hrčke lahko kopa, umiva???

hvala za odgovor
lp

hrcka ne rabis kopat. Se sam povsem dovolj ocisti. Lahko pa mu das v kletko pesek (tisti za cincile), ki mu bo pomagal pri negi.

------- www.kosovir.si

Če želiš očistiti hrčka lahko uporabiš krtačo za zobe (seveda čisto) in ga nežno krtačiš po dlaki.

to že mam, pa tut krtačla sm ga že sam useen

in zakaj se ti zdi, da bi ga morala skopat?

Je pa tako, da ce ni nekega res dobrega razloga (zdravstvenega), se hrckov ne kopa.

------- www.kosovir.si

zrd tega k se skoz praska pa od unga peska je umazan, sei sm ga skopala sm u laworju dala za en prst mlačne wode in je prou užiwu k je čofotou po wodi, pa zj se tut ne praska weč.

KA PA A LAHKA HRČEK NENADZOROVANO HODI PO BAJTI

jaz ko sem bila stara 10 let sem imela hrčico, ki se je sama sprehajala po stanovanju…ni lutala ponoči ampak podnevi, kletko je imala čez dam odprto ponoči pa smo jo zaprli v kletko, da je ne bi kdo slučajno pohodil…je pa vso potrebo opravljala v kletki in nobene škode nismo imeli, razen enega pregriženega kabla…

jz mam tud hrčka pa a se ga lohka tko mal z mlačno vodo polije glih tko da je bol čist?

Hrčkov se ne kopa, če ni izredno nujnega razlago za to (npr. zdravstvenega, kot je napisala maja01). Kopanje je za hrčke namreč škodljivo, saj so precej občutljivi.

Zakaj meniš, da bi ga bilo potrebno umiti?

hrček je dvoživka

Jaz umivam mojega hrčka in ne vidim da bi mu to škodilo saj se ob tem prav zabava.

kako pa očistiš hrčku pesek će je tam notri lulau pa kakal? če se sploh očisti
ali ga moram menjati?

moj hrčiko ima posodico z peskom kjer lula in večjo posodico z enakim pesom kjer se kopa,
in to se je čisto sama navadla in je ful pridna in čista in tudi ne vem zakaj bi jo kopala xD

UMIVANJE HRČKOV JE LE ZA NAŠO IN NJIHOVO ZABAVO, NUJNO POTREBNO PA NI

Hrcke se lahko kopa.
V lavor das za en prst mlacne vode in ga das notri za pet minut on bo čofotal pa ga po petih minutah obrises z brisaco in ga das mazaj kletko.
Voda mora biti mlacne ker se bo drugace prehladil ali pa zbolel.

Katero vrsto se pa kopa?

Jaz imam doma ruskega hrcka in me zanima ce ga lahko skopam

New Report

Close