Najdi forum

Doma imam v veliki posodi paglavce, ki so v fazi odraščanja. Nimajo še zadnjih nog, a so že kar veliki. Imam pa nekaj vprašanj.

–Na koliko časa jim moram menjati vodo? Naj prinesem tisto vodo iz ribnika, ali lahko navadno vodo?
–Kaj jedo? (zdaj jih hranim z hrano za ribice)
–Ali jim moram dodati vodne rastline in kamenje? (za zdaj imajo eno rastlino in en kamen)
–Koliko vode sploh potrebujejo?

Imela jih bom v posodi dokler jim ne začnejo rasti noge, nato jih bom spustila nazaj v ribnik od koder sem jih prinesla.

Hvala lepa za odgovor!

Vodo jim menjaj polovico na 1 teden je pa spet odvisno od velikosti posode in števila paglavcev.daj jim bodo iz ribnika, saj ta ni klorirana. Za jest jim zadostuje kakšen sesekljan regrat ali solata ki jo kar vržeš v vodo. Hranite en dan po tem ko bo hrane zmanjkalo. Vodo nalijte približno 3cm pod robom posode. Lahko jim daste kakšne rastline iz ribnika(trava), samo ne lokvanov ker je verjetno posoda prenizka za njih. Lahko jim daste tudi kamne, samo je najbolje da daste kamne ki jih najdete zunaj vode(da neboste v posodo prinesli pijavk) in jih dajte v manjšo prozorno posodo in za kakšen teden na svetlo mesto (okenska polica) tako da bodo na njih zrasle alge katere imajo paglavci še posebaj radi.
Lp

Hvala lepa za vaš odgovor.
Drugače pa paglavcev je 15, v okrogli posodi premer cca. 40 cm.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Posoda je v redu velika, je pa bolje da ne daste po tleh malih kamenčkov, saj je tako težje očistiti posodo, so pa v redu malo večji veliki nad 2cm da lahko na njih zrastejo alge. Če se vam te pojavijo v velikem številu jih ne čistiti saj jih bodo paglavci radi pojedli, je pa fajn takrat manj hraniti. A paglavce imate notr ali vzunaj, ker če so bolj na toplem 15-20 ℃ zelo hitreje rastejo. Primerna je tudi garaža ali vrtna lopa(ali nevem kako se reče). No v glavnem upam da bodo vsi zrasli v lepe odrasle žabe/krastače, saj so v sloveniji že zelo ogrožene. Mi jih rešujemo iz luž in jih prestavljamo v našo mlako, kar nebi smelo biti kaznivo, saj jim pomagamo. Morate pa res paziti na to da jih zunaj date v senco ki bo zagotovo tam tudi popoldne, saj se voda zelo hitro segreje in tu je juha s paglavci.

Posoda je v redu. Paziti morate
da ni na dnu premajhnega kamenja, saj na njih ne morejo zrasti alge (naj bodo veliki vsaj 2cm)

Lp 🙂

Ops… dvakrat sem napisala

Paglavce imam zaenkrat še notri v predsobi kjer ni tako toplo, kot drugje po hiši (približno 19-20 stopinj), ampak jih nameravam dati ven. Kaj je za njih bolje?
Imam pa še eno vprašanje, glede hrane. Danes sem jim dala v posodo solato z našega vrta, sem jo prej malo oprala in nastrgala na majhne lističe. Kako to da paglavci ne jedo solate? Niso se je niti dotaknili do zdaj, pa sem jim dala okoli 3 popoldne. Dodala pa sem še eno rastlino iz ribnika in verjetno jim je kar všeč, saj iz nje kar jedo alge.

Lp 😉

Aja pa še to!
Ja, sem videla že ogromno povoženih žabic, zato sem se odločila, da jih vzamem in skrbim zanje dokler ne zrastejo. Vem, da so žabe zaščitene. Mislim, da to ni kaznivo, ker vem koliko jih pogine, ker jih povozijo avtomobili. Se strinjam z vami. 😉

Pri meni tudi ne jedo ko jih gledam, ampak ko pridem pogledat čez dan ali dva pa ni od solate ostalo nič razen zelenih kakcev paglavcev. Lahko jih daste ven samo ni dobro da so na dežju, saj jih lahko odnese iz posode, drugače pa je vseeno. Jaz jih imam zunaj pod napuščem. V gozdu (na naši posesti) smo pa pred nekaj meseci naredili majhen ribnik (bolj luža) v katerega teče zelo majhen potocek(kakšnih 10cm širok) in nato iz njega. Tam so zdaj žabe in pupki. Vsega dost… haha

Prav! Solato jim bom pustila še nekaj dni, pa bom videla kako bo.

Še enkrat hvala lepa! 😉

So že pojedli solato? Če je niso jim probajte dati regrat(jaz jih z regratom hranim)

Lp 😉

Ja, sedaj so že pojedli malo solate. Ne pojedo še vse, a vsaj malo. Bom jim probala dati jutri tudi regrat.
Aja pa še to, polovici paglavcev že rastejo zadnje noge.

Lp 🙂

Uau to pa je hitro
Jaz jih imam že dober mesec pa samo rastejo nog pa od nikoder. Moji so veliki skupni z repom nekje 3-4cm pa na žalost še nimajo nog.

Ja, tudi meni se zdi to zelo hitro, upam da bodo kmalu postali majhne žabice.
Vam sporočim, če bo kaj novega.

Nikoli ne povozi paglavcev in mladih žab, pač pa odrasle žabe, ki hodijo odlagat jajčeca/mrest.
Se pravi, da si v naravo posegla takrat, ko je to popolnoma nepotrebno in neprimerno.
In ja, kar počneš ni samo kaznivo, je tudi zločin proti naravi – še posebej za nekoga, ki se mu zdi, da dela prav…

Ah vi res ne razumete…
Spoj znate brati? Ste pismeni? A nisem napisala da jih rešujemo iz luž ki se sušijo in jih odnesemo v mlako(ribnik)?
To pa res nebi smelo biti kaznivo. Kar tiho bodi, bo najbolje…

Lp

Ti si raje preberi, kje imajo paglavce, preden boš preveč pametna.
Glede na tvoje pisanje v več temah o živalih pa – srečne tiste, ki se ti izognejo!

Če so v dovolj veliki posodi je čist ok. Samo je pa res da niso za otroke za igrat saj je to mučenje. V glavnem se jih mora v vsakem primeru pustiti čim bolj pri meru. Treba jim je zagotoviti ustrezno okolje, čimbolj podobno naravnem in da se jih na koncu vedno spusti v naravo in ne na vrt da naj jejo polže razen če so jih tja odlozile žabe.

V vsakem primeru pa pusti pri meru tisto kar ne veš… saj ni nihče vseveden…
Tisto kar ne veš se pač ne vtikas…

Točno tako. Zato bi bil čas, da nehaš z dezinformacijami zakladaz še vse ostale.
Jemanje iz narave pa je kaznivo, pa če ti 100x okoli obrneš. In glede na to, koliko ti in tisti, ki to počnete/jo o teh živalih veste/vedo, je tudi neetično.

Na vrt žabe sigurno ne odložijo mresta. Kar pa ne pomeni, da žaba ne spada na vrt. Ali si ti to tako predstavljaš, da mrest pobereš iz neke mlake, imaš paglavce v neki kastroli, ko se razvijejo, jih pa spet v neko mlako rukneš ali kako?

New Report

Close