Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Priprave na vodene koze in homeopatija

Priprave na vodene koze in homeopatija

Pozdravljeni,
odločili smo se za homeopatsko zdravljenje otrok, in zaenkrat zadeva deluje odlično. Otroci so ponavadi imeli vročino po cel teden ali več, sedaj pa so po dveh dneh kot novi.
Moje vprašanje pa se nanaša na moža in sicer sin ima sedaj vodene koze, imam pa še enega otroka in moža ki še ni prebolel vodenih koz in sicer naj bi jih dobil v naslednij dveh tednih, ali je smiselno da bi sedaj jemal kroglice Echinacea, da bi si okrepli imunski sistem, ker splošna medicina mu pač ničesar ne nudi. Nebi mu želela še bolj škodit, ker te kroglice sem uporabljala za otroka, mož pa za enkrat še ni bil pri homeopatu.
Upam, da mi boste znali pomagat, ker me skrbi, saj naj bi bil potek pri odraslih dosti hujši.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, morda niti ni več aktualen za vas, bo pa za koga kasnejšega. Teoretično po klasičnem homeopatskem učenju ne obstaja homeopatsko preventivno zdravljenje, ker ne moremo vedeti, kakšne vrste odgovor na infekcijo bo organizem razvil, simptomi tega konkretnega odgovora so namreč temelj, na podlagi katerega izberemo zdravilo.
V praksi se išče različne poenostavitve tega principa, ki pa marsikdaj zadosti dobro učinkujejo. Ena možnost je jemanje določenih nespecifičnih homeopatskih zdravil (kot npr. ehinaceja) v času, ko bi nekdo lahko zbolel. Zaradi tega jemanja se organizem ukvarja z drugimi procesi in je zato pogosto nedojemljiv za infekt. Nekateri homeopati tudi poročajo o relativno dobrem preprečevanju infekta tudi, kadar ljudje v času infektov jemljejo nozodo, napravljeno s potenciranjem infektivnega agensa ( v vašem primeru bi bil to potem zdravilo varicellinum, ki pa se ga dobi samo v tujini)

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si


Seveda nudi, proti noricam obstaja cepivo, ki pa v Sloveniji žal še ni obvezno, mislim pa, da je na voljo.

Cepivo je priporočljivo iz več razlogov. Prvič, otrok niti ne zboli, kar je vsekakor prednost, ker ni to tako nedolžna bolezen in je ob komplikacijah lahko kar nevarna (okoli 1 na tisoč primerov). Tudi če otrok norice preboli, je zaščiten le proti primarni bolezni, ne pa proti virusu, saj isti virus povzroča tudi sekundarno infekcijo, to je pasavec oz. herpes zoster, izredno bolečo bolezen. Če otrok sploh ne zboli za norice, se pasavca nima kaj bati.

nova
Uredništvo priporoča

O poenostavljanju problematike cepljenja, njegove učinkovitosti in neškodljivosti, smo se na straneh moderiranega homeopatskega foruma že pisali, zvedavi bralec lahko najde poste z iskalnikom.
Tule pa je povezava na zanimiv blog, ki ga o cepljenju piše ameriška zdravnica internistka Suzane Humphries – Vaš link.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hmmmmm, Humpriesova, pravite? Pa poglejmo:

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/14691088_1260366627366677_2444546489760273310_n.png?oh=63900e24cbf3d129c59e62650bfb986c&oe=58A64515[/img]

New Report

Close