Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Ansioznost – mešanica

Ansioznost – mešanica

Pozdravljeni,
Že par mesecev me hudo muči anksioznost, redko panični napadi, predvsem begajoče, ponavljajoče misli in en specifičen strah (realno neutemeljen). Ta strah me totalno preokupira in vse se vrti okoli tega ali nom zmogla ali ne. Sicer imam pomirjevala in antidepresive, vendar jih ne uživam (psihiater ve in se strinja), z zelo zelo redko izjemo kakšnega Helexa (1x na 4 mesece), ko je prehudo. Hodim tudi na terapijo a gre počasi. Pri homeopatu še nisem bila, sem si nekaj časa pomagala z Bachovo terapijo (specifično zame) ki je naprej učinkovala, nato pa ne več, tako da ne vem, ali je šlo za placebo učinek ali ne. Po veliko prebranega sem si iz tujine naročila homeopatsko mešanico (BHI Calming,
Active Ingredients: Each tablet contains: *Chamomilla 2X, *coffea cruda 10X, *humulus lupulus 2X, *ignatia amara 8X, moschus 10X, *nux vomica 30X, *passiflora incarnata 2X, *sulphur 12X, valerianaofficinalis 2X, *veratrum album 4X 30 mg each. *Natural Ingredients). Občutek imam, da pomaga. Predvsem mi umiri misli, kot da bi mi nekdo izbrisal večna razglabljanja in ‘kaj, če’ scenarije ter posledično strah. Zdaj pa me zanima ali si lahko škodim. Namreč, prebrala sem tudi, da naj bi se homeopatsko zdravilo samo z eno učinkovino in, da če se brklja z večimi ali nepravimi, je težje zdraviti/ukrepati s homeopatom, če ne deluje. Priporočena doza je sicer 3tablete na dan. Hvala za mnenje.

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, med dopustom se mi je vaš post izmuznil. Torej, lahko jemljete nekaj časa homeopatsko zdravilo, tudi če je mešanica. Po nekaj tednih oz. sedaj v vašem primeru pa morate narediti vsak nekajtedensko pavzo z jemanjem. Če je zdravilo primerno učinkovalo, bi moralo dobro stanje vztrajati tudi ob opustitvi zdravila. Če se bo simptomatika zelo hitro vrnila, je homeopatsko zdravilo bilo nepravilno izbrano in deluje samo površinsko in v tem primeru ne priporočam, da ga še naprej jemljete, temveč da se za nadaljnje zdravljenje obrnete na zdravnika homeopata.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close