Najdi forum

Doreta

Štiri leta sem jemala tablete doreta na začetku v manjših količinah kasneje tudi po eno škatlico na dan ali več. Pri kontroli krvi sem imela MCV 101 , gama gt 0.72 in eritrocitov 3.8 . So te vrednosti povečane zaradi zdravil ?
Po dveh mesecih prenehanja jemanja zdravil je gama gt v normalnih vrednostih MCV pa še vedno 96 eritrocitov pa je 4.0. Kaj to pomeni?

Hvala !

Pozdravljena gospa

Na vaše sporočilo se moram oglasiti, ker sem ostala z odprtimi usti, ko sem prebrala koliko vi pojeste tab. Doreta. Saj človek ne more verjeti, pa kaj ste še vedno lahko pokonci? Da pojeste eno škatlico in še več na dan to sploh si ne predstavljam. Ker vem, da ta Doreta je opium tab. kot so npr. Tramal ali Zaldiar itd. Kaj vas toliko boli, da toliko Dorete pojeste? Polagam vam roko na srce, da sami sebe uničujete in vas to lahko spravi še marsikam drugje. Ker predobro vem zame, ko sem imela neznosne bolečine sem prejemala infuzijo Tramal in sem bila čisto opita, da mi je srce že tako hitro bilo in tudi sem dobila Doreto, pa tudi Zaldiar in, ko sem šla drugič v dežurno amb. po pomoč takoj sem jim storila in povedala samo ne mi dajati, Zaldiarja, Tramala in Doreto in so me upoštevali tako, da so kaj drugega kombinirali. Mene resnično zanima kako se počutite, ko toliko tab. pojeste? Ker točno se spomnim prvega dne, ko sem rabila dežurno pomoč oz. urgenco in sem takoj prejela infuzijo Doreta in sem takoj čutila kako mi srce hoče skočiti ven in sem rekla takoj to infuzijo stran, kaj šele eno škatlico toliko zdravil pojesti lepo vas prosim. Saj naš dr. Kersnik ve, da sem imela dve težki možganski operaciji, ki sem imela neznosne bolečine in tudi sedaj kdaj pa kdaj imam zelo hude bolečine pa ne posegam po tako agresivnih zdravili. Mene čudi še to, kateri je ta zdravnik, da vam sploh piše takšna močna zdravila? Se opravičujem, ker sem se oglasila na to vašo temo, ker sem zelo presenečena in šokirana, da nekdo lahko toliko agresivnih zdravil poje. To bi ja morali biti vi pod nadzorstvom. Če se le, da čim prej se odvadite od teh zdravil, da ne postanete še bolj odvisna kot ste, ker to vas lahko pripelje še, do kakšne demence.
Lep pozdrav pa veliko zdravja vam želim

Spoštovani!

Opioidni analgetiki lahko pvozročajo okvare jeter, kot je bil oočitn otudi v vašem primeru. Kri pa potrebuje dobre tri mesece, da se stanje po izboljšanju jetrne funkcije in opustitvi zdravil normalizira.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem v soboto v dežurni ambulanti prvič dobila proti hudim bolečinam v ramenu tablete Doreta. Ker so bile bolečine tako neznosne, sem pred spanjem vzela 2 tableti 325 mg, po 4 urah pa sem se znojila, tresla, slabost, omotica da še iz postelje nisem mogla.Bolečina v ramenu se je pomirila, jaz pa še danes nisem v redu in ne vzamem več teh tablet.
Lep pozdrav
Zdenka

Spoštovani!

Za prvič ste vzeli velik odmere. Verjetno pa tudi vaša jetra niso, kdo ve, kako natrenirana (alkohol, kava, cigarete, druga sorodna zdravila).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zadnja leta razen Nalgesin tablet ničesar ne jemljem, pa nič alkohola, ne kadim, občasno kaka kava..
Kot otrok sem prebolela zlatenico, kar se še danes vidi na UZ jeter. Ne vem ali naj vzamem, oz.nadaljujem z jemanjem Doreta tablet dokler bolečina ne poneha.
Lep pozdrav!
Zdenka

Hvala za odgovor. Zadnja leta razen Ranital, Nalgesin tablet ničesar ne jemljem, ne pijem alkohola, ne kadim, občasno kaka kava.Kot otrok sem prebolela zlatenico, kar se še danes vidi na UZ jeter, pa me zanima ali naj jemljem dalje tablete Doreta, da pojenja bolečina v ramenu zaradi kalcija.
Lep pozdrav
Zdenka

Spoštovani!

Po moje lahko mirno nadaljujete z Doreto. Jetrni encimi bodo poačsi pravočasno porezali te močne stranske učinke in bo ostal predvsem protibolečinski učinek. Zaradi težav z želodcem so nesteroidni antirevmatiki bolj neugodni. Mogoče poskušate s paracetmaolom 3 x 2 tableti, ali dodatno anlaginom, ki sta oba varna glede želodčnih krvavitev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Jemljem Lekadol-po potrebi, Leksaurin 1,5mg po 1na dan,
zdaj me je zgrabilo v križu. šla sem k dežurnemu, ki mi je dal injekcijo katonala in apaurina.
Bolečine niso skoraj nič manjše. ali naj vzamem doreto 375 ali nalgesin 550 in koliko.
Hvala

Spoštovani!

Lahko vzamete eno ali drugo in celo oboje hkrati. Nekaj časa – ur – bi le moralo pomagati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Katero zdravilo je blažje, z manj stranskimi učinki (glavobol, tresavica …), Tramal 100 ali Doreta 375?

Pozdravljeni,
obe zdravili vsebujeta tramadol. V Tramalu 100 ga je 100 mg, v Doreti 37,5/325 mg pa 37,5 mg. Se pravi, da je močnejši Tramal 100 mg.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev

New Report

Close