Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v trebuhu (okoli popka)

bolečina v trebuhu (okoli popka)

Pozdravljeni!

Že par let imam težavo in sicer boli me v trebuhu (občutek imam kot da bi nekdo z razbito steklenico šarill notri), če s prsti iščem natančneje se bolečina sprva pojavi nekaj centimetrov nad popkom potem pa v teku nekaj ur (običajno 8h) potuje bolečina pod popek, nakar nenadoma izgine za seboj pa pusti ‘drugačen’ tip bolečine (kot bi imel lukno v spodnjem delu trebuha), ki traja običajno še 1 dan – boli pa znatno manj. Hkrati se mi še spakuje, včasih mi je še slabo (bruhal sem le enkrat do sedaj), vročine nisem meril (me pa začne zebsti), komaj kdaj sem imel še pekoč občutek v ustih – ponavadi kadar se mi spakuje in mi je slabo. Trebuh je že na rahel dotik boleč (kot modrica). V takem stanju ne morem početi ničesar kot v krču čakati da mine.

To se ponavlja na vsake 1-3 mesece.

Nisem opazil, da bi bila to posledica hrane ali alkohola. Ponavadi imam nekaj dni prej ob lakoti oz praznem želodcu občutek da se zadeva zopet približuje …

Če potrebujete še kakšen podatek oziroma sem še kaj pozabil napisati bom z veseljem dodal.

Zanima me pa seveda kaj bi to lahko bilo, sicer imam tudi namen obiskati zdravnika.

Spoštovani!

Težko pojasnim. Lahko bi šlo za vnetje želodčen sluznice, ev. preveč kisline, kar lahko preverite tako, da 14 dni jemljete nolpazo dvakrat dnevno in ugotovite spremembe. Dobite jo v prosti prodaji v lekarni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor.

Zadeva se mi je nazadnje ponovila v nedeljo, danes je pa že popolnoma v redu… Naj začnem jemati nolpazo čimprej in posledično vidim če se mi v parih mesecih zadeva ne ponovi, ali naj začnem jemati takrat, ko se zadeva zopet pojavi?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Če nimate težav, počakajte z zdravili.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni, obcasno se mi pojavlja bolec popek oz. bolecina nad popkom. V kolikor tipam okrog mesta bolecine se mi zdi da zacutim pod kozo bulico. Kaj bi to bilo, kaj bi povzrocalo to bolecino in kaj predlagate?

pozdrav

kaj narediti če me boli trebuh okrog popka in na njem?

kateri hrani se naj izogibam ?

hvala za odgovor , lep pozdrav

Prej kot dieta, bbi bil pameten obisk pri zdravniku, da ugotovita, kaj bolečino sploh povzroča in se bo mnogo lažje pogovarjati, kako težavo reševati

 

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close