Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleča bula pred vhodom v zadnjično odprtino – hemeroidi?

Boleča bula pred vhodom v zadnjično odprtino – hemeroidi?

Pozdravljeni!

Stara sem 22 let, imam problem.
Že kake t tedna med odvajanjem blata opažam tudi kri, zadnjih par dni me je od odvajanju tudi precej bolelo.
Hranim se zdravo, pijem dovolj. Mogoče le preveč sedim, pač imam tako službo, a vseeno skrbim za redno gibanje, kolikor le lahko.
Včeraj mi je ob vhodu v nožnico nastala bula, velika kot lešnik, temno modre barve, ki me grozno boli. Če zadnjico stisnem ali, bog ne daj, da se na hitro vsedem, sploh na trdo podlago, me grozno boli. Hemeroidi? Bo potreben pregled, operacija ali si lahko sama pomagam s kakimi mazili?
Mislim, da sem nekaj podobnega imela že v srednji šoli, minilo je samo od sebe, bolelo pa me je tudi zelo, sploh ob sedenju.
kaj naj?
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Ne vem, če ste vse napisali, kot je?

Če je modra stvar pred anusom (ne pred nožnico, kot pišete vi), potem so to hemeroidi in jih lahko mažete s kremami proti hemeroidom, ki jih dobite v lekarni brez recepta.

Če pa imate bulo na velikih ali malih sraminh ustnah pred nožnico, pa pojdite h gienkologu, kre gre lahk za vento Bartolinijevo žlezo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za odgovor.
Torej gre za hemeroide, bula je nastala pred anusom, se oproščam, da sem bila nejasna.
Ampak- ali je “normalno”, da me zelo boli? Niti sedeti ne morem “naravno”, nagibam se ali na levo ali desno ritnico, ker ne zdržim..
Gre tu za “zlato žilo”, bo izginilo samo od sebe ali moram nujno do zdravnika?
Hvala in lp!

Spoštovani!

Zlata žila je ljudski izraz za hemeroid. Da, bolečine so lahko tako zelo neprijetne. Z mazili in kopelmi se pogosto da težave močno ublažiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

stara sem 25 let in imam problem, meni se je pred parimi dnevi naredila bula na zadničnem razporku velika cca 5 mm. Prvi dan me je bolela ampak ne močno, sedaj me ne boli samo včasih srbi. Nimam nobenih problemov z odvajanjem blata, vse ostalo je normalo.
Zahvaljujem se vam za odgovor.

Spoštovani!

Nicesra ni treba ukreniti. Verjeno gre za hemeroide. Poskusite pa lahko z mazanjem s kremo proti hemeroidom, ki jo kupite v lekarni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje in sicer prib pred 5dnevi se mi je na oz med penisom in modih pojavila rdeča bul
In me je bolela prva dva dni kot nekakšen podkožni mozolj do dane
še bula ni ízginíla je pa rdečkaste barve in danes sem med potrebo opazil še eno
bulo ta je pa pri ritni odprtini katera pa je nekoliko svetlejsa in me peče, ker me je strah in nevem če je nevarn bi vas prosil da mi pojasnite za kaj gre, star star sem pa 21let. Za vaš odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

Spoštovani!

Prva sprememba bo tur. Če doslej še niste bili pri zdravniku, oz. se je zmanjšala, potem lahko pustite pri miru, sicer pa pri večanju, otekanju okolice ali večjih bolečinah ne gre brez obiska pri zdraviku.

Ob zadnjični odprtini se na hitro praviloma pojavijo hemeroidi, ki počasi uplahnejo. Za lajšanje jih lahko mažete s haldilnimi kremama, ali takimi, ki jih v ta namen porodajajo v lekarni. Tudi če malo akrvavijo, ne gre za nič nevarnega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdrav,
Jaz pa zatipam bulico na levi strani kak 1cm od trtice. Imam tudi hemeroide, ki štrlijo iz anusa. Ker imam sluzbo,kjer veliko sedim,me zanima,ce je mozno,da je bulica od tega? Bi uz pokazal, kaj je ali bi morala na kak drug pregled? Zanima me, ker še dojim… hvala.

Pozdravljeni,
UZ ne bo pokazal ničesar. Svetujem vam iti k zdravniku, ker je morda potrebno kirurško zdravljenje. Lahko gre za zaplet hemeroidov, ki se ga da zdraviti, da vas ne bo bolelo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close