Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Virus Hiv

Virus Hiv

Pozdravljeni.

Po okužbi z virusom HIV naj bi se po 4-6 tednih pojavili znaki podobni gripi (glavobol, povečane bezgavke…).Zanima me, koliko časa trajajo ti znaki? So podobno dolgi kot pri dejanski gripi?
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

ti znaki se res lahko pojavijo in praktično identični kot pri gripi oziroma virozi, tako po naravi kot po trajanju. Skratka – zelo nezanesljiv znak okužbe (ker jih lahko tudi sploh ni). Če sumite, da ste se ukužili, se pojdite testirati.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni!

Po vseh dosedanjih informacijah sem zasledil, da se z virusom hiv lahko okužiš z nezaščitenimi spolnimi odnosi ali prek krvi. Kolikor sem zasledil se s poljubljanjem, ki ni agresivno z grizenjem, ne smatra za rizično, da bi se lahko okužil. Zanima me pa, kolikšna je verjetnost prenosa virusa hiv, če se punca z rokami dotika moškega spolovila, vmes pa se tudi dotika svojega spolovila. Zasledil sem, da za prenos virusa hiv mora biti kar precej okužene človeške tekočine in da se morajo spolovila oz. sluznice dotikati neposredno in se nekaj časa drgniti.
Omenjen primer se je zgodil meni in me je malce strah. Nekih siptomov nisem imel, razen rahel prehlad, ki pa se je začel takoj na drugi dan po dogodku, za kar mislim da je prekratek čas da bi ta prehlad bil posledica okužbe. Nisem imel vročine, povečanih bezgavk tudi nisem opazil pa tudi nekih bolečin v mišicah in sklepih nisem čutil.
Prosil bi za vašo mnenje oz. za vaš nasvet, če se morda motim in kolikšna je možnost okužbe, če sploh je?

Hvala, lp

nova
Uredništvo priporoča

Glede na napisano je moznost okuzbe minimalna, naj vas ne skrbi.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni še enkrat!
Hvala lepa za vaš hiter odgovor. Vaše mnenje mi veliko pomeni in sem se kar precej pomiril.
Zanima me še samo nekaj, če so lahko izpuščaji edini simptom okužbe ali pa izpuščaji nastopijo zraven drugih simptomov? Nekaj izpuščajev imam, vendar mam jaz skoz kakšne izpuščaje.

Lep pozdrav

Izpuscaji so lahko del klinicne slike ob izbruhu bolezni, ne ob okuzbi. Mislim, da nimate razloga za strah.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni!
Še eno vprašanje imam glede simptomov. Ob koncu 8. tedna sem opazil malce oteklo in na dotik tudi malce bolečo bezgavko pod levo pazduhu, ki je bila otekla en dan. Koliko sem zasledil na forumih bi se naj simptomi takoj po okužbi pokazali od 2. do 6. tedna, če sploh. Zdaj pa me zanima, če bi lahko malce otekla bezgavka in to samo en dan pa šele osmi teden, bila simptom za okužbo ali ne? ali pa se pojavi več simtomov podobnih gripi kot npr. večdnevna vročina bolečine po celem telesu, dalj časa otečene bezgavke na različnih delih telesa,… Zasledil sem da bezgavka lahko oteče tudi zaradi sekiranja in jaz sem se kar precej sekiral. Po telefonu sem govoril tudi z infektologom, kateremu sem opisal moj primer in mi je zatrdil da sem lahko brez skrbi, da bi bila to že znanstvena fantastika in da to tudi ne gre tako enostavno. prosil bi še za aše mnenje.

Hvala, lep pozdrav

Se popolnoma pridruzujem mnenju infektologa.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni!

V zadnjem času se mi je pojavil strah da sem morda okužena z virusom HIV. Sicer je bil vzrok za povečano razmišlanje o tem, moje slabo počutje, ki je trajalo cca 2 tedna, ki pa je bilo predvidoma posledica drugih tablet. Vseeno pa sem bila nekaj dni pravi “hipohonder”, ki je v vsakem simptomu videl vse mogoče hude bolezni…

Kljub temu da so stranski učinki tablet skoraj popolnoma izginili, je strah pred HIVom ostal. Tako v zadnjem času razmišljam o mojih preteklih spolnih kontaktih. Nimam posebnega strahu zaradi mojih prvih dveh spolnih partnerjev, ki sta bila pred menoj še nedolžna. Med njima dvema in mojim naslednjim partnerjem sem se sicer poljubljala z drugimi, vendar do drugih spolnih kontaktov ni prišlo. Kasneje sem prišla v zvezo s tujcem, ki je bil na delu. Zveza se je končala po cca 2h mesecih, ker je bil on premeščen v drugo državo. Imela sva spolne odnose, vendar vedno s kondomom. Kljub temu nisem prepričana, če takrat mogoče nisem bila okužena. Nisva prakticirala oralnih ali analnih spolnih odnosov, niti se ne spomnim da bi se kdaj poljubljala in bi katerikoli imel kakšno ranico ali kaj podobnega. Nisem pa prepričana v njegovo zvestobo, niti v njegovo preteklost pred menoj, poleg tega pa je še živel pri geju in bil veliko v stiku z drugimi geji. (sam ni gej, niti kolikor mi je znano ni imel spolnih kontaktov z njimi) Od tega je minilo 2 leti, kakšnih posebnih zdravstvenih težav od takrat nisem imela, niti on kolikor vem. (vendar kakor piše se HIV lahko s simptomi pokaže tudi po par letih)

Po tem rednih partnerjev dolgo časa nisem imela, nekajkrat sem se poljubljala, enkrat zadovoljevala fanta, ki sem ga spoznala na zabavi- vendar samo z roko, on v stik z mojimi spolovili ni prišel. Prišlo mu je sicer tudi nekoliko na mojo roko, vendar sem spremo takoj obrisala in si ob prihodu domov tudi umila roke.

Spolnih odnosov torej v tem obdobju nisem imela, niti kakšnih večjih zdravstvenih težav. Sedaj imam resnega fanta, ki je bil na začetku zveze še nedolžen, torej ga ne štejem kot možen vir okužbe. Prav tako sem mu že od začetka zveze zvesta. Mislim, oz. upam da on tudi.

Kolikšne so možnosti v mojih dejanjih za okužbo? So dogodki, ki sem jih opisala smatrani kot rizićni dogodki ali je moj strah bolj plod mojega v zadnjem času hipohondričnega razmišljanja? Bi bilo smiselno iti na testiranje?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Glede na napisano je moznost, da ste okuzeni zelo majhna. Prepricate pa se lahko le s testom.

Lep pozdrav, Katarina

lep pozdrav.mene zanima ali pogosti glavoboli in slabi zobje so tudi kakšen znak okuženosti s virusom hiv.je pa tudi res da imam močne glavobole že par let.pa tudi za zobe sem določeno obdobje zelo slabo skrbela za njihovo čistočo.in imam sedaj probleme z zobmi.
za odgovor se Vam lepo zahvaljujem.

Ce ste v dvomih, opravite test. Sicer pa opisani znaki sami po sebi ne govorijo za okuzbo (kot tudi nobeni drugi znaki niso jasna diagnoza).

Lep pozdrav, Katarina

kje pa se lahko testiram?
hvala

Na vrhu foruma je pripeta datoteka na to temo.

Lep pozdrav, Katarina

ali je treba testiranje plačati?

Po mojih informacijah je testiranje samoplacnisko.

Lep pozdrav, Katarina

pozdravljeni,

Prosim za vaše mnenje. Zadnje čase več berem o tem in sem totalno v razsulu zaradi tega. Imam resno zvezo 3,5 let, brez drugih partnerjev. Tudi pred tem nisem imela spolnih odnosov (vsaj po mojem mnenju) s kakšno rizično osebo. Na začetku trenutne zveze sem dobila genitalne bradavice, ki so kmalu izginile, je pa ginekologinja rekla, da sem jih verjetno dobila od partnerja (on jih ima na roki). Zdaj jih že nekaj časa nimam, se mi je pa na lasišču pojavil seboroični dermatitis. Glede tega še nisem bila pri zdravniku,saj ni tako močan in pri uporabi Oronazola izgine. Drugih težav nimam, razen s ščitnico oz.sem na euthyroxu. Tudi partner nima nobenih zdravstvenih težav, tu in tak glavobol. tudi kar se tiče visrusov (prehlad, gripa…) jih skoraj nimava, mogoče 1-2 na leto. če bi se okužila, bi to bilo nekje 4-5 let nazaj.

Glede na napisano, kakšno je vaše mnenje glede okužbe?

Vem, da mi boste svetovali naj grem na testiranje in bom tudi šla, ko zberem pogum.

Sicer me zame ne skrbi toliko, bolj mi je zaradi fanta, ker njemu pa kaj takega ne bi nikoli privoščila.

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem!

Lp

Kot ste ze sami rekli – samo s testiranjem se lahko z gotovostjo prepricate, da niste okuzeni z virusom HIV. Glede na napisano pa mislim, da je verjetnost majhna oziroma vase tezave ne govorijo za okuzbo.

Lep pozdrav, Katarina

lep pozdrav. Zanima me vaše mnenje. Delam v
proizvodnji skupaj s še eno sodelavko. Zadnjič se
je sodelavka porezala na kartonasto škatlo in ji je
malo tekla kri. Res malo. Po obliž je šla sele potem
ko je prijela škatlo in je opazila da je kaplica krvi
ostala gor. Mene je zdaj strah da sm slučajno se dotaknila njene krvi naj povem da imam tudi
sama ranice po rokah zaradi dela. Krvi sicer na
mojih rokah nism opazila ampak me je vseno
strah.zdaj teden po dogodku me je začelo boleti grlo. Kaj mislite v mojem primeru? zelo me je strah Lep dan želim

Okuzba je prakticno nemogoca, bolece grlo pa ni znak okuzbe s HIV. Predvidevam, da ste enake odgovore dobili tudi na drugih forumih.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close