Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v trebuhu

Bolečine v trebuhu

Spoštovani!

zadnje tri mesece se mi pojavljaljo bolečine v trebuhu in sicer pod želeodcem, na desni strani v višini popka tudi kot špikanje, včasih tudi v spodnjem delu trebuha. Pri tem imam občutek napihnjenosti in slabosti v želodcu vendar le-ta ni stalna. V zadnjem mesecu se mi je pojavili tudi manjši hemeroid, vendar je le-ta z uporabo kreme proti hemeroidom izginil. Vetrov so dokaj pogosti. Ginekološki pregled je bil bp, ginekoliginja je predlagala UZ trebuha. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav
L.

Spoštovani!

Napišite, prosim bolj na tančno lokacijo bolečine, njeno trajanje in obdobje glede na zužitje hrane, kdaj jo občutite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Opravljen imam UZ trebuha kjer so bili vsi organi b.p. Samo v levem zgornjem kvadrantu so vidne dokaj dražene vijuge jejunuma, debelina stene je normalna. Vijuge niso dilatirane.
MNENJE: Dražene vijuge jejunuma. Vzroka z UZ preiskavo ni mogoče opredeliti (enteritis ?)
Naredili so mi tudi teste krvi,urina in jeterne teste, ki tudi niso nič posebenga.

Bolečina se pomavadi pojavi do pol ure po zaužiti hrani v želodcu in tudi slabost, pa ne vedno. Drugje sem mi pojavljao preko dneva vendar zelo različno. Niso zelo močne.

Trenutno so mi predlagali dieto brez mleka in mlečnih izdelkov,

lp
l.

nova
Uredništvo priporoča

Spošovani

bolečine čutim okoli popka, včasih bolj na desni vlasih bolj na levi strani, pa tudi v spodnjem delu v višini mehurja. Na pritisk jo čutim bolj. Trajanje je različno, manjša bolečina je prisotna pretežni del dneva. Danes sem opazila po veliki potrebi na papirju malo krvi, v blatu pa zelo majhne košče sluzaste krvi.

lp
L.

Spoštovani!

Po kuri izključevanja mleka naredite še kuro izključevanja izdlekov z vsebnostjo pšenične moke 5-7 dni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

tudi moja hčerka ima zelo podobne težave kot jih opisuje gospa, le da nima hemeroidov in krvi na blatu.
Bolečine v trebuhu ima že več kot en mesec. Pojavile so se potem ko je prebolela hujšo virozo z bruhanjem in drisko. Danes sva bili na UZ in zdravnik je rekel da so vsi organi b.p.Tudi sama sem že pomislila da bi nekaj časa popolnoma ukinili uživanje mleka in mlečnih izdelkov. Zdravnik tudi pravi, da je lahko vzrok še vedno viroza in da se črevesje še ni čisto pomirilo. Če ne bi bilo boljše naj prideva čez dva tedna nazaj, da bomo šli na dodatne preiskave. Katere preiskave sledijo za tem? Lepo prosim za odgovor, ker je težko gledat 8-letnega otroka ki ima bolečine v trebuhu non-stop. Hvala

Spoštovani!

Pri otroku pa je ob takih primerih treba še prej pomisliti na možnost preobčutljivosti na gluten, kar lahko preverijo pri pediatru gastroenterologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

torej, preiskava je pokazala, da ima hčerka povišano sedimentacijo. Kaj bi to lahko pomenilo in kako se zdravi glede na to da je povezana z bolečinami v trebuhu? Do zdravnika lahko pridem šele v torek zato bi lepo prosila še za ta odgovor. Hvala vam.

Spoštovani!

Če so vrednosti pod 50, niti ni kakšna velika nuja, oz. ne pove dosti, saj bi bila lahko pospešena zaradi kakšne virusne okužbe. Če ne bo dodatnih znakov ali zapletov, lahko počakate do torka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

najlepša hvala za tako hitre odgovore in nasvete. Želim vam lep večer in preostanek vikenda. Hvala še enkrat.

Pozdravljeni! Tudi jaz imam podobne bolečine, boli me trebuh okoli višine popka, drisko imam do 4krat na dan, skoraj vsakič po hrani. Včasih mi je tudi slabo. Boli me včasih tako močno, da moram ležati. BIla sem na ultrazvoku in je bp, tudi na testih za lahkozo, ni nič, zdaj premlevam ali bi šla na gastro. Vendar se bojim da ni potrebe, ker povsod pokaže da ni posebnosti. To me resnično skrbi, saj se bojim zaužiti katerokoli hrano. Mi lahko pomagate? Najlepša hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Lahko gre za nervozno črevo. Še posebej, če vas požene po vsakem obroku. Nimam koristnega nasveta.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Meni se prav tako pojavljajo bolečine v trebuhu, predvsem v spodnjem delu, na levi ali desni strani in to kot nekakšni krči, ki so lahko tudi zelo močni.
To sem pripisovala sedenju v službi in posledično stiskanje pasu, pa mine šele zvečer, ko se vležem. Dostikrat imam trebuh kar napihnjen, čeprav je to ponavadi med menstruacijo. Ali je tudi to nervozno črevo, ali je glede na opisano lahko tudi kaj drugega?
Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Pa nabjrž tudi pomanjkanje gibanja, če morate toliko presedeti. Ali zaužijete dovolj tekočine?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ja, pomanjkanje gibanja v stilu telovadbe sigurno, prehodim pa kar precej. Tudi tekočine mislim, da spijem kar dovolj.
Se bom pa bolj posvetila razgibavanju.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni, tudi jaz imam bolečine v trebuhu, natančneje v spodnjem levem delu, poleg kolka, čisto blizu jajčnika. Boli me le če tečem ali skačem, drugače bolečin ni.
Lani takšnih problemov nisem imela pa sem tekla skoraj vsaki dan (razen enkrat me je bolelo v črevesju ker sem prehitro šla teči po zadnjem obroku – nekje 10 min po obroku), letos pa se pojavljajo vedno, kar je zelo moteče saj sploh ne morem več teči.
Kaj je torej narobe?

Hvala vnaprej.

Spoštovani!

Ker težko določim lokacijo, bi lahko šlo za nategnjene mišice, začetno kilo… Včasih pa se takih bolečin v trebuhu ob naporu ne da zadovoljivo pojasniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

lep pozdrav otrok je star 3 leta in zadnja dva tedna se u casih zali na bolečine v trebuhu,peljali smo ga zdravniko in ga je pogledal in ni nic povedao,otrok pa ma tezave sa praznenjem creva usak drug al pa treti dan gre na wc,in je bolj čvrsto blato,bolečin nima vedno rece da ga boli pa za eno minuto rece da ga ne boli već.drugac dobar je ko ga tipamo po trebuhu ne zali se da bi ga na pritisk zabolelo…unaprej hvala za nasvet.lep pozdrav

Spoštovani!

Poskušajte poskrbeti za mnehkejše balto tako, da uživa več sveže zelenjave in sadja in pije več tekočine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!
Rad bi vas vprašal za nasvet glede moje punce, ki ima težave s trebuhom. Bolečina se je pojavila avgusta in je ni in ni konec. Zadnja dva meseca se je držala tudi diete, tako da ni uživala mačob, pa ni pomagalo. Bila je tudi na gastroskopiji, a ji žal niso odkrili ničesar, posumili so zgolj na nepravilno delovanje zaklopke v trebuhu. Bolečine ima v levem delu trebuha, včasih tudi drugod, najhujše so pred menstruacijo. Sicer je imela težave z želodcem kakšna 3 leta nazaj vendar se do zdaj bolečine niso pojavile oz. le občasno.
Prosim za nasvet!
Hvala

New Report

Close