Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zamašena lojnica?

Zamašena lojnica?

Pozdravljeni!

Pod pazduho se mi je zgleda zamašila lojnica saj se mi je naredila izboklina v obliki fižolčka. Zanima me kdaj moram k zdravniku. Ali se to
operira?

LP

Spoštovani!

Če ni pordelao in toplejše, ni kakšne tri tedne storiti ničsar, ker je možno, da se bo zmanjalo samo od sebe. Če pa je pordelo, toplejše, boleče, dajajte obkaldke in če v tednu dni ne bo nobenega izboljšanaj, pojdite k zdravniku, da vas pošlje h kirurgu, da vam to izrežejo, ker gre lahko za vneto žlezo za izločanje vonja ali znojnico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
včeraj sem pod pazduho zaznala bolečino. Imam dve bulici, ki bolita in pazduha je pordela in topla. Zvečer sem imela 38 vročine, danes je nimam več. Pod pazduho me še boli in sem v skrbeh zaradi teh dveh bulic. So to bezgavke ali lojnice? Moram k zdravniku?
Lep dan, Sonja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Dajajte si hladne obkladke in pojdite k zdravniku, da vidi, če bi bilo potrebno izrezati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

podoben problem opažam tudi sama, vendar je izboklinica boleča, nahaja pa se v najnižjem delu trebuha na desni strani. Traja par dni, iz včeraj do danes je bolj boleča- na otip, čutim pa jo tudi že med hojo. Ali gre vseeno za lojnico, žlezo? Ali kaj bi to bilo? Je vseeno ok, če še malo počakam, če morda zgine, ali je na tem predelu mogoče lahko kaj bolj nevarnega?

Najlepša hvala za Vaš odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

to bi bil bolj veretjno tur, kar je gnojno vnetje lojnice. Lahko si dajate obkladke in če se ne zmanjša ali izprazni, pojdite k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani Janko Kersnik,
po opisih zgoraj imam očitno tudi sam zamašeno lojnico, namreč imam bulo oz. izboklino za ušesom skoraj mesec dni, najprej sem mislil da je mazolj ali nek izpoščaj. Nekajkrat je že popolnoma izginilo in se spet pojavi, vendar od včeraj večja izboklina in tudi na dotik močno zaboli. Izbokline ne vsebuje gnoja zato predvidevam da ni tur. Naj obiščem zdravnika ali nadaljujem po zgornjem opisu z hladnimi obkladki?
lep pozdrav

Spoštovani!

Dokler ne psotaen hudo boleča, ali ni okolica topla in rdeča, lahko poskušate z obkaldki, sicer pa bo treba po napotnico za kirurga, da vam jo izrežejo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zdravo.
Star sem 17 let in imam podoben primer kot ti tukaj.
Vendar je moj problem da imam to bulo pod ocesom. Nic me ne boli vendar je malo motece za vid. Kaj mi priporocate?

Spoštovani!

V takem primeru je najbolje, da obiščete zdravnika, da vam da napotnico za plastičnega ali splošnega kirurga, kjer vam bodo to odstranili.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

Tudi jaz imam problem z zamašeno lojnico, pa tudi napotnico sem že dobil za kirurga, vendar se še nisem uspel odpraviti na operacijo. Bula se nahaja na zadnji strani leve noge, pod ritnico. Do pred dvema dnevoma je bila bula mala in nemoteča. Skorajda čez noč (sedaj že “dve noči”) pa se je zelo povečala (sedaj je v velikosti manjšega oreha). Opazil sem tudi da se “loj” oz “tista bela stvar” sama izloča iz bule (v zelo malih količinah) in tud na pritisk se je malce izloči. Bula je sedaj postala moteča, malce tudi boli (verjetno tudi zarada pritskanja najo) ter tudi okolica bule je vroča na otip.
Zanima me pa ali je priporočljivo oz. ali se sme pritiskati nanjo da se loj izloča, ter kako je z kirurškim posegom – približno kako dolgo traja, okvirna čakalna vrsta/doba (napotnica je za kirurgijo Celje), ter kakšne se procedure in čas “okrevanja”?

Hvala ter lep pozdrav

David Mernik

Spoštovani!

Ravno včeraj sem enega taklega izrezal, zato bi vam to lahko naredil tudi vaš zdravnik, sicer pa vas lahko zaradi vnetja napoti h kirurgu in napiše – nujno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdrav,

sama imam tak problem na komolcu. V začetku aprila imam uro, da mi stvar kirurško izrežejo, ker pa sem bolj panične narave imam eno vprašanje.
Do sedaj (kakšno leto in pol) je bila bulica v velikosti večjega fižola, par tednov nazaj pa je začelo boleti in srbeti in bulica je narasla na velikost manjšega oreha, vse skupaj se “premika” pod kožo…Komaj spim, ker me tako zelo skrbi, da ni rak?
Če gre za vnetje lahko čakam začetek aprila ali naj grem prej izrezat?
hvala

Spoštovani!

Če je pordelo, toplo in boleče, si lahko poamgate z oobkaldki. Obiščite tudi zdravnika, ki bo svetoval, kako naprej.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

pred mesecem dni se mi je naredil kot jajce velik aterom pod desno lopatico, ki so mi ga po 14 dneh, kljub temu, da je počil sam in se je iztekal gnoj kirurško očistili. Ko je rana zacelila, so se mi pojavile nove težave, in sicer pod obema pazduhoma se mi je zamašila lojnica velika 2×2 cm. Buli sta rdeči in precej boleči, pokazala sem jo tudi svojemu ginekologu, ki je rekel, da zadeva ni nevarna ter da se bo ozdravila sama. Sedaj mi je res pod levo pazduho ognojek počil, gnoj pa sedaj izteka že 3 dan in tudi otrdlina je bistven o manjša, praktično je skorajda ni več. Me pa skrbi, saj se zadeva pod desno pazduho veča in se zaenkrat še nič ne vidi, da bi lahko počila. Zanima me, po kolikem času je dobro, da obiščem zdravnika? Glede na to, da je to že 3. ognojek v roku 1 meseca, me zanima ali lahko to kaže na kakšno resnejšo zadevo, ker mi krvnih preiskav ni naredil nihče? Zanima me ali je med njimi lahko kakršnakoli povezava, ali gre zgolj za naključje?
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani!

V večini primerov gre za naklučje. Preveril pa bi raven krnvega lsdkorja, saj je sladkorna bolezen dodatni dejavnik za večjo verjetnost pojavljanja ognojkov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni še iz moje strani.

V juliju so mi iz hrbta odstranili znamenje, ki je po besedah dermatologije kazalo določene spremembe (kakšne mi žal ni uspelo izvedeti). Znamenje so poslali na histološke preiskave, ki so pokazale, da gre za displastični junkcionalni melanocitni nevus z hudimi displazijami za katerega histopatolog svetuje reekscizijo, ki bo v mesecu septembru.
Hkrati s tem, pa so se mi po koži pojavile tudi druge spremembe. Na členku mazinca desne roke in na desnem kolenu otrdela koža, ki izgleda kot otišanec. Oboje se je pojavilo praktično čez noč. Med drugim, pa se mi je v istem času po desno pazhuho tudi zamašila lojnica v velikosti fižola. Težava je v tem, da sedaj niti nisem več prepričan, da gre za vneto lojnico, saj je neboleče, ni nobene rdečice in tudi vročine nisem imel. Zlasti pa se mi zdi zanimivo dejstvo, da se vse to dogaja, vključno z nevusom na desni polovici telesa.

Zahvaljujem se vam za vaše cenjeno mnenje.

Matjaž.

Spoštovani!

Težko pojasnim. Mogoče bo tudi katero od teh sprememb izrezati in dati na biopsijo, če ne bodo izginile.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav vsem. Jaz sem imela tako izkusnjo zato sem se odlocila pisat tu gor ker mogoce tako lahko komu pomagam.

Jaz sem imela tako receno vneto lojnico med prsima nekaj mesecev nazaj. prvic mi je zginila sama od sebe a nato se mi je spet pojavila tako da sem obiskala zdravnika kateri mi je predpisal antibiotike. Res so pomagali saj mi je potem lojnica izginila, vendar se mi je po 2h mesecih spet pojavila (zmeraj na istem mestu) za kar mi je zdravnik rekel da najbolje da grem na izrez.

Izrez lojnice traja 10 min, nic posebnega, nic ne boli ter nic ne stane. dobis 2 siva in to je to. edina slaba stran je da ti ostane majhna brazgotinica.

To je bilo potem super. okoli 2-3 tedne po operaciji sem sla na morje ter v slano vodo kar je poslabsalo stvari ker se mi je lojnica spet zamasila na istem mestu, vendar potem je spet zginila. to je res zelo cudna zadeva. sedaj tam kjer sem bila operirana lojnice vec ni vendar se mi je pojavila druga kjer jo imam trenutno okoli 1-2cm stran od tam kjer sem bila operirana.

Moj nasvet bi bil: ne dajte tega izrezat ker je potrata casa ter skoda koze ker se pozna brazgotina. Konec koncev se lahko spet pojavi in to na istem mestu. Tako da ce vas moti ter boli kot je mene enostavno prosite zdravnika za antibiotike in jih jemlite vedno ko se vam lojnica pojavi, saj z temi zdravili (ne vem kako se imenujejo antibiotiki) lojnica zgine oz se sprazne.
p.s. previdno z morjem ter klorom ker to skoduje in lahko povzroci ponovnen nastanek vnete lojnice. Glede obkladkov ne vem kako kaj drzi ker nisem nikoli poskusila, vendar sedaj bom.

Upam da sem vam bila v pomoc, LP.

Še mojih 10 centov: morda pa bi pomagala laserska epilacija? Brazgotine na tem delu (nad prsnico) pa se res lahko bolj poznajo, kot na drugih delih telesa.

Matjaž

New Report

Close