Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vodna kila

vodna kila

Spoštovani, moj mož (33 let) je bil pred 5. tedni operiran za dimeljsko kilo. Ta je bila velika kot moška pest in zdravnik ga je okaral, kje je hodil toliko časa. Po operaciji je dobro okreval, le rana se mu ni zacelila, kot bi se mu morala. Ob kontroli v ambulanti so posumili, da se je v desnem modu nabrala voda, kar je potrdil tudi ultrazvok. Enkrat so mu vodo že spunktirali (4dc), ker pa se je ponovno nabrala, sledi operacija. Zanima me, kako poteka ta operacija (kakšno anastezijo bo dobil), ali ga bodo ponovno prerezali, kaj naredijo, da voda ne izteka več v moda? Zdravnik, pri katerem je bil na ultrazvoku, mu je svetoval operacijo pri urologu, vendar so mu tam, kjer je bil operiran za dimeljsko kilo ponudili, da to lahko tudi oni uredijo, kljub temu, da drugače tega ne operirajo. Kaj vi svetujete? Zanima me še, kakšna je možnost, da se ta kila ponovi? Za odgovor se vam lepo zahvaljujem in vam želim veliko uspeha še naprej!

Spoštovani!

Pri vodni kili oz. hidrokeli odstranijov dele ovojnice tako, da nabiranje ni več mogoče.

Dimeljska kila se rada ponovi, če se človek ne pazi dovolj pri dvigovanju in tudi ekstremnim gibom pri skakanju ipd.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,pred priblizno dvema mesecama sem bil operiran imel sem vodno kilo oziroma hidrokelo veliko za mosko pest..in me zanima kako je ta operacija potekala in ce se mi lahko to ponovi..

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
kako operacija poteka, vprašajte svojega operaterja ali si preberite. Nisem strokovnjak operater, s tem se ne ukvarjam. Ponovi se lahko.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close