Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina BULICA ZA UŠESOM

BULICA ZA UŠESOM

Pozdravljeni,

vljudno Vas prosim, če mi lahko svetujete o naslednjem problemu, ki me že pošteno “nažira”, in sicer: Pred 14. dnevi sem bila pri frizerki, ki mi je opazila nekakšno bulico za ušesom. Sama do takrat niti opazila nisem. Ko sem si pogledala v ogledalo, sem res opazila nekakšno izboklino ( ne najdem pravega izraza), ki pa nič ne boli in je v barvi kože. Res ne vem, ali naj grem k zdravniku ali ne. Niti tega ne vem, kako dolgo jo že imam. Mož pravi, da se njemu tudi kdaj naredi in da potem zgine, kolegica pravi enako in da naj bi bila to zamašena lojnica. Ne vem. Strah me je pa zelo.
Za vsak nasvet vam bom zelo hvaležna.

Lep pozdrav.

Mihela

Spoštovani!

Najbrž bo res zamašena lojnica in ni nič nevarna. Najhuje kar se zgodi v 5 % je, da se vnae in jo je potem potrebno neumdoma izrezati. Sicer pa pokažite ob naslednjem obisku pir zdravniku, da se pomenita, kdaj in kje bi vam to naredili. Ni rkakasto.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

100x hvala, ma ne, 1000x hvala, sploh pa za tako hiter odgovor.

Mihela

nova
Uredništvo priporoča

Moj mož ima enako težavo, ravno tako za ušesom proti vratu je kar pošteno zadebeljeno in ga moti pri ležanju.

Dobil je napotnico za klinični center, se naročil in prišel na pregled. Zdravnik mu je rekel, da to ni nič življensko nevarnega in da operacija ni potrebna.

Ob odhodu je vprašal sestro, kako je s samoplačništvom. Odgovorila mu je, da to pa lahko in to v najkrajšem času.

Kam gre naše zdravstvo?

Ne leti to na vas, dr. Kersnik, cenim vas in rada berem vaše odgovore, kjer se res potrudite maksimalno.

LP

Spoštovani!

Težko rečem, koliko je potrebna odstranitev, ker bi bilo dobro vedeti vsaj diagnozo. Zamašene lojnice, fibrome… res ni življenjsko nujno odstraniti, a če človeka motijo, so za stran.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Očitno velika večina ljudi oz. pacientov ne loči prave razlike med čakalno dobo zavarovancev in samoplačnikov.

Samoplačniški posegi nikoli ne vplivajo na čakalno dobo zavarovancev. Taki posegi so opravljeni izven rednega programa in v veliki večini tudi izven rednega delovnega časa (kar je težko razložiti saj je delovni čas v KC 24ur/dan). Prav tako je treba vedeti da na samoplašniško operacijo v povprečju “čaka” 15 ljudi, medtem ko je zavarovancev 15.000. In nenazadnje je s strani zavarovalnic (ZZZS, Vzajemna, Triglav, Adriatic) točno določeno število posegov na leto za katere bo bolnišnica dobila denar, prekoračeno število posegov se izvaja v breme bolnišnice. “Dodatnih programov” preprosto ni, razen za nekaj posegov (ortopedija, kardiologija, operacije sive mrene). Glede vprašanja kdaj bo kdo na vrsti za operacijo je odgovor (neglede na plačnika) za vse enak: v najkrajšem možnem času…

Sicer pa zdravstvo kot stroka vedno bolj napreduje, bolj na mestu je vprašanje kam gre zavarovalništvo ali kam gre politika?!

Tudi mene zanima kako je s temi bulicami za ušesom,sama sem jo odkrila ampak zato ker je bila boleča,sicer zelo majhna bulica.Po enem tednu jo imam še vedno,vendar ne boli je pa še manjša na otip.Bojim se zato ker je imela pred leti babica raka in prav tako se je ji je pojavila bulica za ušesom.Stara sem 31 let in bulico ima cca 14 dni,sama sicer mislim,da je moral biti najprej podkožni mozolj,ker je bolelo,je lahko to še vedno mozolj,čeprav ne boli in bo sčasoma izginil?koliko časa lahko še počakam,da ne bi po nepotrebnem delala panike?

Spoštovani!

Praviloma gre za zzamašene lojnice, ki jih kirug odstrani, če so velike ali moteče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni!
pred slabima 2 tednoma sem na ušesu, kjer se konča ušesna mečica in začne hrustanev uhlja začutila bulico. najprej ni bila boleča, potem je pa kar rasla in bila tako boleča, da me je bolel cel uhelj. na kar sem jo “pametno” preluknjala z iglo in z nje je stekla brezbarvana tekočina.
mogja osebna zdravnica me je poslala na polikliniko na kirurgijo, kjer mi zaradi moje anamneze (lani sem bila operirana zaradi pap karcinoma ščitnice na levi strani – to je pa na desni) ni upala narediti ničesar. napotila me je k mojem onkologu, ki pa me lahko sprejme šele naslednji teden (je odsoten).
pa me zanima, kaj vi mislite. zdaj bulica ni več boleča, je pa še tam. velika kot večje zrno graha.

hvala vam in lep pozdrav

Spoštovani!

Najbrž je šlo za zamašeno lojnico ali kakšno drugo klinično nepomembno spremembo. Kakšne možnosti za raka ne vidim.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdravček!
Mene pa tudi zanima kako je z temi bulicami…prejšnji teden se mi je naredila najprej čisto majhna pa bolela je…včeraj sem pa videla da je že velika kot malo večji grah…ni boleča…samo je pa čudne barve…kot bi bila kri notri pa mehka je….zdej me pa zanima…ker se mi velikokrat nardi podkožni mozolj..pa ponavadi čez par dni sam poči…a bo s tem isto al je bolj priporočljivo da obiščem svojo zdravnico?hvala za odgovor

Spoštovani!

Ne predstavljam si ravno najbolje, kakšna bulica je to. Če lahko slikate in pošljete, bi bilo malo lažje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

tudi mene zanima kako je s temi bulicami. Nikoli prej se mi niso pojavljale, zadnje 3 mesece pa pa se mi pojavljajo za ušesom, so boleče in v kakih 2 tednih izginejo. Vendar se vedno znova pojavi nova bulica. Me lahko skrbi in naj se oglasim pri svojem zdravniku? Ali pa lahko kaj sama naredim glede tega, da se ne bi pojavljale več?

Že vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani!

Oprostite za pozen dogovor!

Če gre za zamašene lojnice, ki sam izginejo, je to pravzaprav zelo dobro, ker vam prihrani številne muke. Če pa so to bezgavke, pa očitno infekcije tudi kar hitro minejo, tako vam zaenkrat ni potrebno ničesar ukreniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Tako kot Miheli, se je meni tudi pojavila neboleča bula za desnim ušesom. Da je tam, sem opazil pred dobrim mesecem. Je v barvi kože in nič ne boli, pravzaprav je nekakšna izboklina za ušesom. Pokazal sem jo tudi zdravniku, ki pa mi je rekel, da gre najverjetneje za vneto bezgavko in če bo povečevala, naj se spet oglasim…zdaj si dnevno tipam to zadevo in me že kar malo obseda, ker nimam več občutka ali se veča ali je isto velika. Mislim sicer, da se ne povečuje, ampak zanima me, ali naj grem nazaj k zdravniku tudi če se zadeva ne poveča, torej če ostane isto velika in kaj bi naj sploh to bilo?

Najlepša hvala za odgovor!

Spoštovani!

Če vam v treh tednih ne izgine ali se zmanjša na pol, oz. je enaka po treh mesecih, le pojdite na kontrolo, čeprav iz vsega verjetno ne bo nič nevarnega

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.
tudi mene zanuma glede re bulice.sicer jo imam 4 dan ampak me je strah da ne bi bilo kaksne hude bolezni.stara sem sele 13 let in upam da mi boste lahko kako pomagali.mamj mi je rekla nas se napotim k zdravniku jaz pa nevem ker mi je ati reku da je to meu tudu on in sicer zaradi prehklada mami pa nekako pred uusesom imela je povecane zleze.prisim pomagajte.sicer pa bulica ni velika nic sw ne manjsa ne veca.pa zmerej jo nekej slatam ceprav nevem ali je prav ali ne.hvala ze vnaprej.:-)

Spoštovana!

Glede na kratek čas gre verejtno za kakšno povečano bezgavko. Počakaj kakšne tri teden, ko naj bi izginila. Če gre za mozolj, bo koža topla in pordela ter na vrhu se bo naredila bela pika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Imam že nekaj časa bulo za ušesom proti vratu. Velika je kot oreh. Sem šel k zdravniku in mu povedal, da me moti. Rekel mi je naj jo ne dražim ,ker me verjetno zato moti in da naj spremljam, če se bo povečala ali “drnvenela”. Nimam nekega občutka, da se bi povečala, pomanjšala se pa 100% ni. Upam, da je samo zamašena lojnica. Mi lahko razložite, kako naj ugotovim, če je res samo lojnica.
Hvala za odgovor.

lp

Spoštovani.

Tudi moja 3 letnica ima za ušesom bolj proti lobanji, na začetku kosti, (se mi zdi, da je na narastišču) trdo bulico kot kamen. Meni se zdi, da je trdo kot kost, se ne premika in ko potipam bi rekla, kot da ji kost ven raste… Ni bezgavka, ker bezgavka je trda in se drugače obnaša…. Tudi ne vem koliko časa ima to.
Ne vem ali se je kam udarila in je od tega, ali mi predlagate, da grem na pregled do zdravnika, moj mož je poklicni športnik, (kar dobro pozna poškodbe) njegova reakcija na to je bila takoj, da je od udarca. (mogoče mamica preveliko paniko dela)
Drugače je zdrava, veliko se gibamo, nimamo nekih posebnih težav z njo, je ješča, tudi bolna ni bila veliko to zimo…
Lepo prosim še za vaše mnenje glede na moj opis.
Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close