Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Padec v nezavest

Padec v nezavest

Pozdravljeni!

Male me grabi panika, zato se obračam na vas.
Pred dnevi sem se ponoči zbudila in šla na stranišče. Bilo mi je malo slabo, ker sem dobila menstruacijo, a nič hujšega. Naenkrat sem se zbudila na tleh stranišča. Očitno sem padla v nezavest, kasneje sem se tudi zelo močno potila in bruhala (ne veliko).
Zelo sem se ustrašila za svoje zdravje. Tudi danes sem v nekem trenutku hitro vstala iz čepečega položaja in spet tisti občutek vrtoglavice. Zdaj sem že prav bojim, da ne bom spet padla v nezavest, ker se mi do sedaj to še ni dogajalo.
Zadnje čase sem psihično precej obremenjena in že po naravi sem takšna, da si vse ženem k srcu. Imam tudi precej nizek pritisk. Pred letom dni mi je zdravnica predpisala tablete za zniževanje pritiska, ker je bil na pregledu le-ta nekoliko višji, vendar sem se po tabletah počutila grozljivo zato sem jih nehala jemat. Ko si pristisk merim sama je zelo nizek, imam pa precej visok srčni utrip.
Res je, da se pretirano ne ukvarjam s športom in zaradi narave dela tudi moje prehranjevalne navade niso vzorne.

Prosim za nasvet, pomoč!

Hvala, B.

Spoštovani!

Verjetno je šlo za splet slabega počutja, nizkega tlaka, ki je ponoči še nižji, odajanja urina in kolaps je tu.

Če iamte zelo visok srčni utrip (več kot 100) pojidte k zdranviku, da vam pregleda vrednsoti hormonov ščitnice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Bila sem pri zdravnici, ki mi je naredila krvno sliko in vse je bilo ok. Tudi ščitnica.Zmerila mi je tudi krvni tlak, ki je bil pri njej 139/101, utrip 91, kar je zame precej visoko. Najbrz je slo za ucinek bele halje. Ko si doma merim pritisk je le ta precej nižji 109/72, utrip 85. Rekla je, naj si merim tlak dalje in ob naslednmjem obisku prinesem merilec s sabo, da bova preverili vrednosti.
Zdravnica je menila, da sem pod stresom, kar seveda zelo drži. Vse naj bi bilo skratka ok in jaz sem si oddahnila.
To je bilo prejšnji teden. Meni se še vedno dogaja, da mi postane malo slabo v trebuhu, začne se mi vrteti in imam občutek, da bom padla v nezavest. To se mi dogaja zlasti, ko sem dlje časa na nogah, npr. danes v trgovini. Ko pridem na zrak je bolje. Zagrabi me kar nekakšna panika in si dopovedujem, da ne smem pasti skupaj.
Zaradi odgovorne službe – dela z majhnimi otroki moram biti v službi 100%, zato me je zelo strah, da se mi tudi tam ne bi zgodilo kaj nepredvidljivega. Tudi pri vožnji z avtombilom, doma, …

Kaj storiti, so smiselne še kakšne dodatne preiskave?

Hvala za pomoč!

Belica

Spoštovani!

Težave bi lahko pripisal socialni fobiji, zato se vam podobne težave praviloma ne bodo pojavljale pred otroki ali v avtomobilu, temveč predvsem v zaprtih prostorih z več ljudmi.

Če vas bo to oviralo pri vsakdanjem živlejnu, bo potrebno ukrepati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Stara sem 28 let in načeloma nimam težav pri komunikaciji z ljudmi, saj opravljam takšen poklic, pri katerem je le-ta nujno potrebna. Res pa je, da se izogibam vedno, ko moram kaj urejati, ko moram kam poklicati. To se mi do zdaj še ni zgodilo. Dogaja pa se zlasti takrat, kadar sem popolnoma sama (v trgovini, doma, …).

Kako bi bilo treba ukrepati?
Kaj lahko storim sama, da to spremenim?
Razmišljam, da bi se začela ukvarjati z jogo, ki naj bi dobro vplivala na celotno telo. Samoinciativno sem pričela tudi z terapijo tablet Algea. Kaj menite o teh tabletah?

Hvala!

B.

Mogoče samo namig še iz moje strani, ker imam že 2 pretresa možganov zaradi zelo podobnih dogodkov. Po množičnih preiskavah, kjer mi niso kaj konkretnega našli in mi svetovali veliko tekočine in gibanja, sem sama ugotovila, da v nezavest padam zaradi kontracepcijskih tablet. Drugi dan jemanja začutim slabost, tretji dan sem bila že na tleh. Čeprav sem jih jemala skoraj tri leta brez težav, so mi naenkrat začele povzročati takšne težave.

Spoštovani!

Potreben bi bil vsaj en daljši pogovor, saj iz posredovanih fragmentov kaže na možnsot določene oblike fobije, pri kateri je potrebno zdravljenej z zdravili in predvsem tudi s psihoterapijo ali/i s samostojnim zdravljenjem ev. joge, avtogenega treninga ali druge oblike obvaldovanja stresnih situacij.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani
Vceraj sem nerodno padla s kolesom in se ujela z roko. Takoj sem se pobrala in obcutila bolecino v desni roki. Zagrabila me je panika in v zelo kratkem casu sem zacutila, da bom padla skupaj. Naslonila sem se na zid in zadnje kar se spomnem potem je, da sem se zbudila na tleh. Fant pravi, da sem zacela lesti skupaj in me je ujel in polozil ja tla. Vsega se bezno spominjam, trajalo ie mogce 5 sekund vec ne. Prislq sem h sebi in bila ok. Kasneje sem sla na urgenco zAradi roke, ni zlomljena. Zanima me cemu sem padla v nezavest? Lahko zarad strahu?? Podobno se mi je zglodilo 2 leti nazaj ko sem padla s kolesom in si prebila brado. Takrat sem na poti v ukc cutila tko kot vceraj predno sem padla v nezavest ( temnenj pred ocmi, piskanje v usesih…). Takrat v avti nisem padla skupaj.

Hvala

Pozdravljeni,
v vašem primeru je šlo za reakcijo ob stresnem dogodku, strahu, bolečini. To ni pretres možganov. Stanje se popravi dokaj hitro, za dogodke pred in po izgubi pa nismo amnestični, se pravi, da se spomnite poteka dogajanja. Stanje ni nevarno.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Zdravo!

V soboto sem medtem ko sem psa peljala h veterinarju padla skupaj. Nevem ravno zakaj, ker situacija ni bila tako stresna, res je, da sem asistirala medtem ko mu je jemal neke stvari ven iz tačke, vendar na to nisem občutljiva.
Dogajalo se mi je že, da sem na tak nacin padla v nezavest, vendar je bil tam razlog psihicne narave, saj je bila babica zelo slaba.
Zrak je bil v prostoru zelo slab, začelo me je potiti in sem se usedla, ter prinesli so mi kozarec vode. Ko sem se zelela uležt sem padla v nezavest in zbudila sem se nekaj časa za tem.
Danes sem psa spet peljala, da bi ga previli, pa sem že v čakalnici začutila slabost, nevem zakaj se to dogaja, ali ima kdo kak odgovor oz. nasvet. Danes sicer nisem padla skupaj, vendar mislim, da bi, če ne bi odreagirala.

zanima me kako se imenuje tista bolezen ko si v zaprtem prostori in se ti kar naenkrat začne vrtet in padeš v nezanest
hvala vsem ki boste odgovorili na to vprašanje

Pozdravljeni,
taki izgubi zavesti rečemo vazovagalna sinkopa. Osnovni vzrok je slab zrak in vročina v zaprtem prstoru, stanje na mestu in morda premalo tekočine v telesu, se pravi dehidracija. Temu se izognete, če prostor prezračimo, dovolj pijemo in ne stojimo pri miru. Zadevo se da stestirati, ni pa nujno, da bi test naredili, če že veste za kaj gre. Zdravil za to ni, samo upoštevati dana navodila.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close