Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Grizenje ustnic

Grizenje ustnic

Pozdravljeni.
Star sem 31 let.Ze od nevem kdaj pomnim si grizem ustnice.Notranjo zgornjo in spodnjo stran ustnice.Bolj ko sem zivcen,bolj si grizem.Dostikrat ze podzavestno.Vecino krat man pogrizene do krvi.
Zdaj pa me zanima,ce je to lahko nevarno,da bi dobil raka?
Sploh ker sem zacel nazaj kadit po 8 letih.Pa me je zdaj strah da ker kadim in imam pogrizene ustnice in to do krvi,da bi v kombinaciji z cigareti dobo raka?Da je vecja verjetnost,da zarad strupov v cigaretih in ranic bi se pojavil.Nevem kak se naj odvadim.
Zelo me je strah da bi dobil raka.

Je to mozno?
Lepa hvala

Pozdravljeni,
reševanja težav, ki jih navajate, se lahko lotite skupaj z zdravnikom, najbolje psihiatrom. Pomagal vam bo najti vzrok, zakaj ste tako živčni, zakaj grizete ustnice in zakaj potrebujete kajenje. Vse se da obvladovati, pomagajo tako zdravila kot psihoterapevtski ukrepi in obravnava. Pojdite zato k zdravniku po pomoč.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pa je nevarno grizenje ustnic v kombinaciji s kajenjem?Da dobis raka?sploh ker so ustnice pogrizene in cigareti vsebujejo skodljive snovi?

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Ne, nič posebno ni bolj nevarno kot kajenje brez grizenja ustnic.
Ker prenehati kaditi ni lahko, je na voljo več različnih oblik pomoči. Razmislite, kakšna pomoč bi vam najboljše pomagala, lahko pa vam svetuje tudi zdravnik.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close