Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina uroinfekt

uroinfekt

Pozdravljeni!

Pred dvema dnevoma sem zaradi močnega pekočega občutka v nožnici in bolečin v ledvenem delu hrbtenice odšla k zdravniku in dobila diagnozo: uroinfekt. Ker ne vem točno kaj pomenijo kratice in vrednosti izvida urinskega testa ga dobesedno navajam:
SG 1.010
pH 7
LEU 100 Leu/ul 2+
NIT pos pos
PRO neg
GLU norm
KET 1.5 mmol/1 1+
UBG norm
BIL neg
ERY 10 Ery/ul 1+

Kot terapijo sem dobila Primotren 480 mg (40 tablet = 2/2 dan) in Canesten kremo.
Po dveh dneh izvajanja terapije imam še vedno bolečine v ledvenem delu hrbtenice (tudi malo više) in pekoč občutek na zunanjem spolovilu (Je to normalno?). Bolečin pri uriniranju nimam, urin se mi zdi normalne barve, brez nekega posebnega vonja, v predelu pasu oz. pod rebri pa imam občutek da je desna stran bolj zatečena glede na levo. Temperaturo imam med 36,5 in 37.
Vljudno prosim za vaše mnenje. Po koliko dnevih bi se naj stanje izboljšalo in ali naj grem spet na odvzem urina?
Glede na to, da sem že vsa prestrašena bi rada vedela, kako odpraviti težavo, saj mi ta stres lahko povzroči še kakšno dodatno komplikacijo.

Hvala v naprej za vaš odgovor.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
pozitivni nitriti so znak, da so v urinu prisotne bakterije. Ob simptomih, ki jih imate, potrebujete zdravila, ki delujejo proti tem bakterijam.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close